Geleneksel Tıraş Forumları
Rimei tıraş aleti - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Ekonomik Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Konu Başlığı: Rimei tıraş aleti (/showthread.php?tid=29)

Cvp: Rimei traş aleti - Kalfa - 23/11/2014

Ustalar bişey soracam ben daha önce wilkinson almıştım hiç memnun kalmadım tıkanma oluyor kıllar birikiyordu sürekli su tuttuğum halde şimdi yuma kulanıyorum 1 aydır çok memnunum tıkanma yok yakın tıraş oluyor bunda nasıl acaba ?

Cvp: Rimei traş aleti - eskiuyemnt - 24/11/2014

(23/11/2014, Saat: 22:53)Kalfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ustalar bişey soracam ben daha önce wilkinson almıştım hiç memnun kalmadım tıkanma oluyor kıllar birikiyordu sürekli su tuttuğum halde şimdi yuma kulanıyorum 1 aydır çok memnunum tıkanma yok yakın tıraş oluyor bunda nasıl acaba ?

Tutukluk yapmaz merak etme ama tıraşını 2-3 güne bir düşürebilirsen daha rahat edersin. 10 günde bir sakala alışan cildine eziyet etme. Bunun adı sakalı dinlendirme değil kazıma olur. Tıraşla cilt yorulmaz, baskı ile, yanlış jilet-makine ile cilt yorulur. 2 günde bir tıraşını iki perde ol rahat edeceksin. Ha tıraş öncesi tıraş jeli kullanabilirsin eğer tahriş yaşıyorsan.

Cvp: Rimei traş aleti - DelikanliTiras - 24/11/2014

(23/11/2014, Saat: 22:53)Kalfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ustalar bişey soracam ben daha önce wilkinson almıştım hiç memnun kalmadım tıkanma oluyor kıllar birikiyordu sürekli su tuttuğum halde şimdi yuma kulanıyorum 1 aydır çok memnunum tıkanma yok yakın tıraş oluyor bunda nasıl acaba ?

Tıraş tasına sıcak su doldur ve tıraş sırasında sık sık sabunlu, köpüklü tıraş aletini bu sıcak suya daldır, sıcak suda sabun çabucak eriyip sakallarla birlikte aletten uzaklaşacaktır, ayrıca su tasarrufu da yapmış olursun. Ben musluktan sıcak su ile yüzümü yıkarken akan sıcak suyu IKEA'dan aldığım genişçe bir kaba dolduruyorum ve tıraş boyunca o suyu kullanıyorum. Yabancılar da çoğu zaman musluğun tıpasını kapatıp lavaboyu dolduruyorlar. Sıcak su boşa gitmemiş oluyor. Wink

Cvp: Rimei traş aleti - ckeskin - 24/11/2014

(24/11/2014, Saat: 13:31)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş tasına sıcak su doldur ve tıraş sırasında sık sık sabunlu, köpüklü tıraş aletini bu sıcak suya daldır, sıcak suda sabun çabucak eriyip sakallarla birlikte aletten uzaklaşacaktır, ayrıca su tasarrufu da yapmış olursun. Ben musluktan sıcak su ile yüzümü yıkarken akan sıcak suyu IKEA'dan aldığım genişçe bir kaba dolduruyorum ve tıraş boyunca o suyu kullanıyorum. Yabancılar da çoğu zaman musluğun tıpasını kapatıp lavaboyu dolduruyorlar. Sıcak su boşa gitmemiş oluyor. Wink

Diğer taraftan bu metot birden çok tıraş çıkartmak istenen jiletlerle uygulanmaması gereken bir metot. Sıcak su jiletin genleşmesine neden oluyor. Bu genleşme ve bürüşme de jiletin pürüssüzlüğünü yok ediyor.

Cvp: Rimei traş aleti - Chinaski - 24/11/2014

(24/11/2014, Saat: 13:39)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Diğer taraftan bu metot birden çok tıraş çıkartmak istenen jiletlerle uygulanmaması gereken bir metot. Sıcak su jiletin genleşmesine neden oluyor. Bu genleşme ve bürüşme de jiletin pürüssüzlüğünü yok ediyor.

Sıcak suyun içinde temizlenmekten genleşen bir jilet duymadım, bana pek olası gelmiyor. Musluğun altında temizlemekten farkı yok bu yöntemin bana kalırsa. Su tasarrufu açısından ise önemli olduğunu düşünüyorum. Yumuşak sünger üzerinde ustura temizlemek gibi.

Cvp: Rimei traş aleti - ckeskin - 24/11/2014

(24/11/2014, Saat: 14:00)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıcak suyun içinde temizlenmekten genleşen bir jilet duymadım, bana pek olası gelmiyor. Musluğun altında temizlemekten farkı yok bu yöntemin bana kalırsa. Su tasarrufu açısından ise önemli olduğunu düşünüyorum. Yumuşak sünger üzerinde ustura temizlemek gibi.

Zaten 1-2 tıraş için sorun olan bir durum değil. Kalfa arkadaşımız daha önce bir jiletle 10 tıraş çıkarttığını yazmıştı bu nedenle uyarmak istedim.

RE: Rimei traş aleti - Chinaski - 24/11/2014

Bozulma kılları keserken oluyor hocam.

DE jiletler uzun ömürlü olsun diye teflonla kaplanabiliyorlar ve en uzun ömürlü olan dahi 7/8 tıraş (seyrek ve az sakal durumunda) çıkarabiliyor.

Özel jiletli usturalarda ise tek bir jiletle 10/15 tıraş mümkün.

Cvp: Rimei traş aleti - mavi - 24/11/2014

(24/11/2014, Saat: 13:31)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş tasına sıcak su doldur ve tıraş sırasında sık sık sabunlu, köpüklü tıraş aletini bu sıcak suya daldır, sıcak suda sabun çabucak eriyip sakallarla birlikte aletten uzaklaşacaktır, ayrıca su tasarrufu da yapmış olursun. Ben musluktan sıcak su ile yüzümü yıkarken akan sıcak suyu IKEA'dan aldığım genişçe bir kaba dolduruyorum ve tıraş boyunca o suyu kullanıyorum. Yabancılar da çoğu zaman musluğun tıpasını kapatıp lavaboyu dolduruyorlar. Sıcak su boşa gitmemiş oluyor. Wink

Katılıyorum,

(24/11/2014, Saat: 13:39)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Diğer taraftan bu metot birden çok tıraş çıkartmak istenen jiletlerle uygulanmaması gereken bir metot. Sıcak su jiletin genleşmesine neden oluyor. Bu genleşme ve bürüşme de jiletin pürüssüzlüğünü yok ediyor.

Katılmıyorum,

(24/11/2014, Saat: 14:00)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıcak suyun içinde temizlenmekten genleşen bir jilet duymadım, bana pek olası gelmiyor. Musluğun altında temizlemekten farkı yok bu yöntemin bana kalırsa. Su tasarrufu açısından ise önemli olduğunu düşünüyorum. Yumuşak sünger üzerinde ustura temizlemek gibi.

Katılıyorum,

(24/11/2014, Saat: 14:17)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bozulma kılları keserken oluyor hocam.

DE jiletler uzun ömürlü olsun diye teflonla kaplanabiliyorlar ve en uzun ömürlü olan dahi 7/8 tıraş (seyrek ve az sakal durumunda) çıkarabiliyor.

Özel jiletli usturalarda ise tek bir jiletle 10/15 tıraş mümkün.

Katılıyor ve ekliyorum; tasta dolu sıcak suya daldırarak temizlemenin; tıraş bıçağı üzerinde genleşme, deforme olma gibi etkilerinin olacağı bana da pek olası gelmemekle birlikte şimdiye kadar tanık da olmadım. Çünkü aynı metodu ben de uyguluyorum, tavsiye de ederim.

Cvp: Rimei traş aleti - DelikanliTiras - 24/11/2014

Konudan biraz uzak oldu ama yeri gelmişken ürünlerin bağlantısını vermek istedim.

Tıraş tası olarak bu : http://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/ev-duzenleme/kutular-ve-sepetler/kutular/00204686/variera-kutu.aspx

Sıcak su haznesi olarak bu: http://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/ev-duzenleme/kutular-ve-sepetler/kutular/10241160/variera-kutu.aspx

Cvp: Rimei traş aleti - serotonin - 09/12/2014

(12/04/2014, Saat: 08:07)daronik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu ürünü İzmir de nerede bulabilirim. Gittigidiyor da 35 tl istiyorlar.

amerikan pasajına girince ilk sağa dön. soldan üçüncü dükkanda (pilci) ara sıra bulunur. onun dışında bornova sokağı girişindeki seyyardan 5 tl ye nanji alabilirsin.