Geleneksel Tıraş Forumları
Rimei tıraş aleti - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Ekonomik Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Konu Başlığı: Rimei tıraş aleti (/showthread.php?tid=29)

Rimei traş aleti - sifujack - 01/05/2012

(01/05/2012, Saat: 15:01)totan35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şirinyer deki tahtakaleden aldım.

Rapid den cok fazla var ellerinde
Rimei son 3 adetti 2 sini ben aldım. Sanırım fiyatı birkac senelik yenilememisler diye dusunuyorum
Bir de ellerinde cok kotu bir marka daha var ancak adından emin degilim forumda da denk gelmedi.
Hala duruyorsa son bir adet ellerinde olmalı.

tam adresi neresi acaba.ben karabağlardayım

Rimei traş aleti - totan35 - 01/05/2012

karabağlardan buca dolmusuna binin
şirinyer tansas da inin
gürçeşme yolunu sorun
gürçeşme yoluna girince ufak bir tansan olacak onu gecince ikinci tahtakale de sağda

ilk tahtakale de kan tası bulabilirsiniz
ikinci de kibrit seklinde var ben kibrit şekilinde olanı kullanıyorum orada rapid bolca var umarım rimei de kalmıstır son tekti

Rimei traş aleti - sifujack - 01/05/2012

(01/05/2012, Saat: 16:53)totan35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: karabağlardan buca dolmusuna binin
şirinyer tansas da inin
gürçeşme yolunu sorun
gürçeşme yoluna girince ufak bir tansan olacak onu gecince ikinci tahtakale de sağda

ilk tahtakale de kan tası bulabilirsiniz
ikinci de kibrit seklinde var ben kibrit şekilinde olanı kullanıyorum orada rapid bolca var umarım rimei de kalmıstır son tekti

çok teşekkür ederim.rimei için oraya bir bakayım

Rimei traş aleti - mustaphaturk - 06/05/2012

Herkese selamlar,

öncelikle Ankara'da tıraş makinesi için Çıkrıkçılar yokuşu ya da İlkiz sokak yerine Alsancak Çarşısı'na (Ulus) bakmanızı tavsiye ederim, oldukça çok çeşit var. bir arkadaş zaten ece (mass) kozmetik diye belirtmiş.

Çinliler Çin malının da sahtesini üretiyorlar, sadece tıraş malzemelerinde değil daha bir çok konuda bu böyle, siz belki o da çin malı o da çin malı ne saçma diye düşünebilirsiniz ancak durum farklı, şöyle düşünün; Çin'e gidiyorsunuz ürünün kalitelerinden birini beğeniyorsunuz ve adam size hangi ambalajda ve ne marka olarak almak istediğinizi soruyor. Giden arkadaşların anlattığı durum budur.

Kısaca almadan önce elle ve gözle kontrol edin, eğer satıcı "ya abi bunun kutusu açılmaz" vs. derse almayın. ürüne bakmamanız için elinden geleni yapar eğer ürün işe yaramazsa çünkü size ürünü göstermekten çekiniyordur.

Bu arada orijinal rimei de "Ri,mei" gibi garip bir yazım ifadesi var belki Çince de bir anlamı vardır.

Ucuz ve kaliteli diyebileceğim ürünler:
Ri,mei
Mingshi
Big Roc
Rapid

bir de biraz daha verip Merkur kadar pahalı olmasa da Alman malı olan ürünler var Haircraft gibi, bunlara da bakabilirsiniz.

unutmadan bir şey daha yazayım; makinenin görevi jileti tutmaktır, kesici olan jiletinizdir ve makinenin yüzünüzle olan açısı bazen önemlidir (eskisi gibi ayarlanabilen makineler artık yok ama ayar yerine kolunuzun ya da elinizin açısını değiştirirseniz aynı makinede daha farklı bir tıraş deneyimi yaşayabilirsiniz), saygılar...

Rimei traş aleti - sifujack - 07/05/2012

(06/05/2012, Saat: 23:14)mustaphaturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bir de biraz daha verip Merkur kadar pahalı olmasa da Alman malı olan ürünler var Haircraft gibi, bunlara da bakabilirsiniz.

alman haircraftı görmüştüm .3 parçalı en son üretilen gillette teche benzer bir alet.bana rimeiden daha kaliteli gelmedi.kaplama kaliteside malzeme kalınlığıda rimeinin ayarında görünüyor (gördüğüm tek artısı tek iyi tarafı nikel kaplama olması) .malzemenin ince oluşuyla sanki fason üretim gibiydi ,diğer taraftan ince işçilikli oluşu acaba pirinç malzememi diye düşündürdü
ancak 2 farklı gidişimde 2 farklı fiyat aldım.60 lira ve 20 lira.
merkur 34,1904 vb aletlerde "abi bunlar gerçek çelik" diyerekten 100 kusur lira isteniyordu Dodgy
haircraft eğer tüm aletler gibi pot metalden imalse rimei varken 20 lira bile çok fazla.ama pirinçten imalse ortalama yumuşak alet severler ve kullanılmamış isteyenler için uzun ömürlü bir seçenek olabilir

Rimei traş aleti - mustaphaturk - 07/05/2012

2 farklı fiyat çok ilginç?

farklı modeller olmasın? çünkü 3 parçalı olanın 2 modeli var ama fiyat 60 değildiHuh

çevirerek açılanın da 3 modeli var (aslında aynı modelin düzü/süslemelisi/plastik saplısı)

pot metal/pirinç ayırımını nasıl yaparız onu bilmiyorum, hani çelik kendini belli eder diye düşünüyorum.

Rimei traş aleti - sifujack - 07/05/2012

fiyatı veren yerde ,sorduğum modelde aynıydı Smile . 2 ay arayla farklı fiyat aldım.çevrilerek açılanı sorduğum yerde yoktu,3 parçalı olanda tek modeldi.
pot metal /pirinç olduğunu anlamak sanırım pek memkün değil .benim farkettiğim pot metallerin çapaklı pütürcüklü olabilmesi ve biraz hafif olmaları ama kesin böyledir diyemem.pirinç biraz ağır olsada merkur mühle gibi kaliteli markaların pot metal aletleride ağır .metalden daha iyi anlayan arkadaşlar daha doğru cevap verecektir.
üretimdeki aletlerden fatipin tamaı pirinç diye biliyorum

Rimei traş aleti - BigHillMe - 29/06/2012

uzun zaman sonra rimeime bir şans verdim
arkadaşlar bu aleti yabana atmayın
ha gillette tech ha orjinal rimei
fark yok

Rimei traş aleti - Azubel - 29/06/2012

Garip görünebilir fakat gilette slimden daha konforlu buluyorum ben rimei yi Smile

Rimei traş aleti - ihtilaf - 29/06/2012

(29/06/2012, Saat: 14:51)Azubel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Garip görünebilir fakat gilette slimden daha konforlu buluyorum ben rimei yi Smile

elinizin hafif aleti sevmesinden ve artık kontrolünün yükselmesindendir,insan acemiyken ağır aletler istiyor plastik ws ile bile kendini tahriş ediyor sonra eller alışınca jileti daha ince hissetmeyle birlikte hafif aletlerin kontrolü artıyor,geçen gün ws ile tıraş oldum ben bu aletle kendimi nasıl tahriş etmişim diye şaşırdım artık hafif aletler almayı düşünüyorum aşağıdaki alette rimei türevi olsa gerek

http://connaughtshaving.com/l122.html