Geleneksel Tıraş Forumları
Feather artist club rg - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: USTURALAR (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Forum: Jiletli Usturalar (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Konu Başlığı: Feather artist club rg (/showthread.php?tid=2909)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8

Feather artist club rg - Lord Sparhawk - 27/10/2013

(27/10/2013, Saat: 12:53)tugruldogan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugun itibariyle 14 veya 15 inci trasimi oldugum jiletten mi bahsediyoruz lordum? Evet sakallar sert degil benim ama 3-5 tras da biraz haksizlik olmus.

Evet komşum aynı jiletler. 3 perdelik tıraşlardan bahsediyorum. Dünya forumlarında herhangi bir jiletle, tek perde bile 14-15 tıraş olabilen (personna 74ler dahil) kişi sayısının bir elin parmağını geçmediğini görünce bana değil, kendinize şaşırın bence. Ki kabul etmişsiniz sakallarınızın sert olmadığını. 14-15 anormal bir rakam. Çoğu kişi için 3 perdede ortalama 2-3 tıraştır. 5'i nadiren geçer. Sonrasında kalite hızla düşer. Bu benim kullandığım se, de, miraki, feather ve kai jiletlerde değişmedi.

Feather artist club rg - Aedan - 15/01/2014

Selamlar,

Kendi deneyimimi paylaşmak istedim,

11 traş çıkardı, ancak 10 ve 11 de kopma hissettim,

Yani ayda 2 jilet yeterli gözüküyor, haftasonu traş olmuyorsanız,

Syg.

Feather artist club rg - ihtilaf - 15/01/2014

Yaprak jilet yani Double edge jiletler ile 10 defa tıraş oldum diyenlere inanmıyordum.
Feather,Kai injector jiletler dayanıklı ve özenli yapılmış.Beş tıraş sonra hala ilk keskinliği gibi durabiliyor.Kullanmadan önce şarap mantarına sürtenlerin bir bildiği varmış.

Feather artist club rg - tugruldogan - 16/01/2014

Zaten de d.e jiletlerden konusulmuyordu bu baslik altinda.feather ve kai markalarinin usturalari icin yaptiklari jiletler ile d.e jiletlerini karistirmamak lazim.

Feather artist club rg - ihtilaf - 16/01/2014

DE jiletlerden bahsetmiyorum,ustura injector jiletlerinden bahsediyorum.

Feather,Kai injector jiletler dayanıklı ve özenli yapılmış.Beş tıraş sonra hala ilk keskinliği gibi durabiliyor.Kullanmadan önce şarap mantarına sürtenlerin bir bildiği varmış.

(16/01/2014, Saat: 09:30)tugruldogan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Zaten de d.e jiletlerden konusulmuyordu bu baslik altinda.feather ve kai markalarinin usturalari icin yaptiklari jiletler ile d.e jiletlerini karistirmamak lazim.

Cvp: Feather artist club rg - ihtilaf - 27/07/2014

Kullanıp aylar önce kenara attığım Feather ustura jiletlerinde hala pas yok.
Metalleri çok dayanıklı !

not:yaprak jiletlerden bahsetmiyorum,anlamayan sayfayı baştan okusun Cool

Cvp: Feather artist club rg - emre-sti - 27/07/2014

8 senelik stok yaptım diyince berber direk paslanır demişti kapak olsun.. gerçi bir usturaya 420 lira verdiği duyunca bakışları değişti

(27/07/2014, Saat: 01:35)emre-sti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 8 senelik stok yaptım diyince berber direk paslanır demişti kapak olsun.. gerçi bir usturaya 420 lira verdiği duyunca bakışları değişti

Paslanma ihtimalini her zaman göz önünde tutmalı !
420 TL bir berberin 2 yıllık sarf malzeme gideri Smile

RE: Feather artist club rg - emre-sti - 27/07/2014

Kutuların ambalajini açmadan bekletme haricinde nasıl bir ortamda muhafaza etmemi önerirsiniz

Karanlık,nemsiz ortamda ve silicalı nem tutuculu vakumlu ambalajda saklayan arkadaşlar var.