Geleneksel Tıraş Forumları
Omega Puro Tasso (Pure Badger) tıraş fırçası - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: SAKAL FIRÇALARI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Porsuk Kılı Sakal Fırçaları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Konu Başlığı: Omega Puro Tasso (Pure Badger) tıraş fırçası (/showthread.php?tid=3046)

Sayfalar: 1 2 3 4

Cvp: Omega Puro Tasso (Pure Badger) tıraş fırçası - martin - 16/03/2014

Bu fırçayı ben de Ankara'dan 90 liraya aldım ve bir hafatadır kullanıyorum ama pure bristle domuz fırçam (englsih classic) sabun toplamıyor ve kendi üretimim sabunlarımı köpürtemiyor. Hatta acaba benim sabunlarım mı köpürmüyor diye kendi kendime sordum ama aynı sabunda her gün kullandığım domuz kılıonı kullanınca mükemmele köpük elde edebildim. Acaba kılları henüz çatallaşmadığı için olabilir mi? Eğe rbu şekilde zor köpürten bir fırçaysa bunu yumuşak sabunlarda ve kremlerde kullanmak daha uygun olacak.

Cvp: Omega Puro Tasso (Pure Badger) tıraş fırçası - onur98 - 16/03/2014

(16/03/2014, Saat: 03:26)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu fırçayı ben de Ankara'dan 90 liraya aldım ve bir hafatadır kullanıyorum ama pure bristle domuz fırçam (englsih classic) sabun toplamıyor ve kendi üretimim sabunlarımı köpürtemiyor. Hatta acaba benim sabunlarım mı köpürmüyor diye kendi kendime sordum ama aynı sabunda her gün kullandığım domuz kılıonı kullanınca mükemmele köpük elde edebildim. Acaba kılları henüz çatallaşmadığı için olabilir mi? Eğe rbu şekilde zor köpürten bir fırçaysa bunu yumuşak sabunlarda ve kremlerde kullanmak daha uygun olacak.

Martin amca, fırçayı ılık suda mutlaka bir dakika bekletin. Mümkünse sabunu ıslatıp öyle fırçanıza yükleyin. Tercihen tasta köpük yapın. Fırçanız henüz açılmamış olabilir. 15 - 20 kullanım gerekli. Çatallanma olayı maalesef domuz gibi olmuyor. Fırça yumuşayacak biraz ama hissedilir iğneleyici ve çizici özelliği hiç geçmeyecek.

Başka bir nedeni de fırça su tutuşu biraz düşük yapılı siyah kıllardan oluşuyor ancak bunu domuz fırçalar gibi uzun kıl boyu ile dengeliyor. Tasta köpük yaparken hafif hafif su ekleyerek bu kısmı tecrübe edebilirsiniz.

Zaten kremler ile denerseniz çok dolgun köpük yaptığını göreceksiniz. Dolgun köpükle bile fırça "batıcı ve çizici" özelliğinden pek taviz vermiyor. Pure badger kategorisinde kullandığım en "batıcı ve çizici" fırça diyebilirim.
Herkesin tarzı farklı ancak genele hitap etmiyor.

Cvp: Omega Puro Tasso (Pure Badger) tıraş fırçası - martin - 17/03/2014

(16/03/2014, Saat: 11:39)onur98 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Martin amca, fırçayı ılık suda mutlaka bir dakika bekletin. Mümkünse sabunu ıslatıp öyle fırçanıza yükleyin. Tercihen tasta köpük yapın. Fırçanız henüz açılmamış olabilir. 15 - 20 kullanım gerekli. Çatallanma olayı maalesef domuz gibi olmuyor. Fırça yumuşayacak biraz ama hissedilir iğneleyici ve çizici özelliği hiç geçmeyecek.

Başka bir nedeni de fırça su tutuşu biraz düşük yapılı siyah kıllardan oluşuyor ancak bunu domuz fırçalar gibi uzun kıl boyu ile dengeliyor. Tasta köpük yaparken hafif hafif su ekleyerek bu kısmı tecrübe edebilirsiniz.

Zaten kremler ile denerseniz çok dolgun köpük yaptığını göreceksiniz. Dolgun köpükle bile fırça "batıcı ve çizici" özelliğinden pek taviz vermiyor. Pure badger kategorisinde kullandığım en "batıcı ve çizici" fırça diyebilirim.
Herkesin tarzı farklı ancak genele hitap etmiyor.

Madem yumuşamıyor çatallanmıyor öyleyse niye pure bristle domuz varken bu kirpi gibi porsuğua para veriyoruz ki Smile

RE: Omega Puro Tasso (Pure Badger) tıraş fırçası - onur98 - 17/03/2014

Bu pure badger ama öcü değil. Yani FS finest ile karşılaştırmak kazandibi ile baklava karşılaştırmaya benziyor. Hep söylüyorum damak zevki bu. Kişiden kişiye değişiyor. FS finest iyidir yorumunu yapan arkadaşlar merak ediyor kaç fırça kullandılar?

Omega Puro Tasso (Pure Badger) tıraş fırçası - deVille - 17/03/2014

Açıkçası bu fırçanın başlığını ben açtım. İlk başlarda ben de isana porsuktan pek farklılık görmesem de bu fırçayı kullandıkça sevdim. Bir kere bu fırçanın fiyatı pahalı, doğru. Ancak kullandıkça performansı artan ve kıl yapısını sürekli koruyan bir fırça. İkincisi, özelliklekremlerle çok iyi performans sağlamakta, zira porsuk kılının su ve köpüğü hapsetme kabiliyeti sebebiyle best ve finest fırçalarım (chubby, m&f, soc) köpükte istediğim performansı vermese de bu fırça kremlerle çok güzel çalışıyor.

Kremleri sık kullanıyorsanız bu fırça size uzun süre gidecek bir fırça. Kılların ince ve dirençli olması sebebiyle batma hissi normal, ancak sabunlu iken bu batma hissi minimumda, kuru haliyle batması ise oldukça normal.
Ayrıca fırçanın dış görünüşüne gelirsek oldukça vintage bir havası var ve sotd fotoğraflarında çok güzel fotoğraf veriyor yani estetik açısından da oldukça başarılı, dolabımı açtığımda görmek istediğim türden bir fırça. Martin amca, merak etmeyin güzel bir fırça aldınız.

Sent from my iPad using Tapatalk

Cvp: Omega Puro Tasso (Pure Badger) tıraş fırçası - mancho - 17/03/2014

Porsuk fırçalar abartılıyor. Domuz iyidir, en üst düzey olmasa da kullandığım porsukların hiçbirisi parasını hak etmedi.

Cvp: Omega Puro Tasso (Pure Badger) tıraş fırçası - karakartal - 18/03/2014

(17/03/2014, Saat: 16:03)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Porsuk fırçalar abartılıyor. Domuz iyidir, en üst düzey olmasa da kullandığım porsukların hiçbirisi parasını hak etmedi.
hocam domuzun en güzel özelliği kamçı şeklinde ki yayvansı yapısı artı uygun fiyat ve uzun vadede performans artışı bu yüzden katılıyorum

Cvp: Omega Puro Tasso (Pure Badger) tıraş fırçası - martin - 18/03/2014

Sanırım ben de domuzcuyum. Porsuğu sadece kremlerle kullanacağım. Domuz tıpkı şarap gibi yıllandıkça daha iyi oluyor. Uzun süredir kullandığım English old style traditional domuz fırça neredeyse pamuk gibi oldu. Üstelik çok iyi sabun kaldırıyor. Pazardan alınan 2-5 lira arasında fiyatı olan lider, temizel ya da irem fırçalar bile eğer her gün kullanılırsa 1 yıl sonra mükemmel bir fırça haline geliyorlar. Omegaların domuzları da iyi bence. Çok pahalı olan silver tip vs. fırçalara hiç bulaşmadım. en çok verdiğim fiyet 90 lira oldu daha fazlasını da vermem sanıyorum. 3 liraya çok iyi performans alacağım bir fırça varsa 800 lira neden vereyim ki. 3 liralık fırçadan ne kadar iyi olabilir fiyatı gibi 267 kat iyi olamaz herhalde. Bir gömlek daha iyi sabun yükleyip daha iyi köpürtüyordur. En azından ben öyle düşünüyorum.

Cvp: Omega Puro Tasso (Pure Badger) tıraş fırçası - mustaphaturk - 11/11/2014

Herkese selamlar, güzel fırça hayırlı olsun, yurtiçinden alınabilen nadir porsuklardan.

Omega Puro Tasso (Pure Badger) tıraş fırçası - deVille - 12/01/2015

Kırmızı saplı olanının çok zengin bir duruşu var, daha önce de belirtmiştim ama tekrarlamakta beis görmüyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk