Geleneksel Tıraş Forumları
Ustura ile Tıraşım (Eleştirilere Açığım) - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş Video (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Konu Başlığı: Ustura ile Tıraşım (Eleştirilere Açığım) (/showthread.php?tid=3054)

Sayfalar: 1 2 3

Ustura ile Tıraşım (Eleştirilere Açığım) - Skywalker - 16/08/2013

Arkadaşlar uzun zamandır çift taraflı jiletle (safety razor) tıraş oluyordum. Usturayı gözüm pek kesmiyordu açıkçası ama dayanamadım gidip Sedef marka (sanırım Türkiye'deki en ucuzu Big Grin) ustura alıp kullandım. Bir video kaydı yapıp buraya ekliyorum. Eleştirilerinizi bekliyorum; usta arkadaşların hatalarım vb durumları burada benimle paylaşırsa çok sevinirim Not: İki günlük sakalım vardı.

Not 2: Tıraş kremini hiç beğenmiyorum. Neden kullandım bilmiyorum Big Grin

Ustura ile Tıraşım (Eleştirilere Açığım) - Fallschirmjäger - 16/08/2013

Sıhhatler olsun dostum güzel tıraş Smile

Ustura ile Tıraşım (Eleştirilere Açığım) - Skywalker - 16/08/2013

(16/08/2013, Saat: 23:43)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun dostum güzel tıraş Smile

Danke mein freund Tongue

Ustura ile Tıraşım (Eleştirilere Açığım) - ihtilaf - 17/08/2013

Sıhhatler olsun
Fırçayla köpürten sanki Geo Fatboy Smile

Yüzdeki fazla köpüğü usturanın tersiyle almamaya çalışırım,insan beşer şaşar bir yaratık.
Ustura köpüğünü elime sürerken kazara minik bir kesik attım,usturayı suya sokup temizlerim.

İlk video heyecanıyla biraz kararsızlık var galiba.

Selamlar

Ustura ile Tıraşım (Eleştirilere Açığım) - Lord Sparhawk - 17/08/2013

Sıhhatler olsun. Biraz acele bir hava var sanki. Ustura tıraşı biraz daha sakin rahat olunmalı, çünkü o şekil tekleye tekleye ani çekmeler, itmeler sırasında iz bırakacak kesikler atmak bir anlık dangınlıkla işten bile değil. Bunun dışında tek perde için sakalın yönüne göre bu şekilde daha ilk perdede farklı yönlerde almak da doğru. Ancak birden fazla perde olunacaksa her perde düzenli olunmalı. Gayet iyi bir tıraş olmuş, ileride biraz daha sakinleşince daha güzel tıraşlar çıkar. İlk video kaydında insan biraz stres oluyor biliyorum.

Arko ürünleri ustura için pek iyi değil, ne koruyuculuk,ne kayganlık, ne nemlendirme olarak. Şiddetle martin amca sabunları öneririm. Köpüklemeden önce badem veya zeytinyağı sürüp bir 10 dakika bekleyip ondan sonra temizleyip, köpükleyip tıraş olununca ustura çok daha rahat akacaktır.

Ustura ile Tıraşım (Eleştirilere Açığım) - eskiuyemnt - 17/08/2013

Ben komşunun kuaför olduğunu bile düşündüm.

Çok uzun ve cesur vuruşlar yapıyor, sanki uzun yıllardır usturaya hakim gibi geldi bana..

Kesinlikle acemi tıraşına benzetemedim. Özelikle suratıma sapladığım sedefin bu kadar kaygan bir şekilde kullanımı beni şaşırttı. Sıhhatler olsun..

Ustura ile Tıraşım (Eleştirilere Açığım) - tugruldogan - 17/08/2013

sol tarafı tras edıs,usturayı tutus falan...sahsı fıkrım;karsımızda tecrubelı bır arkadasımız var. Smile guzel bır tras,sıhhatler olsun.

Ustura ile Tıraşım (Eleştirilere Açığım) - ihtilaf - 17/08/2013

Tıraş videosunda Mornettoyu ispanyol usturayla ve Tuğruldoğanı da Kai usturayla görmek isteriz Smile

(17/08/2013, Saat: 00:34)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben komşunun kuaför olduğunu bile düşündüm.

Çok uzun ve cesur vuruşlar yapıyor, sanki uzun yıllardır usturaya hakim gibi geldi bana..

Kesinlikle acemi tıraşına benzetemedim. Özelikle suratıma sapladığım sedefin bu kadar kaygan bir şekilde kullanımı beni şaşırttı. Sıhhatler olsun..

Ustura ile Tıraşım (Eleştirilere Açığım) - eskiuyemnt - 17/08/2013

Vınnn vınn

hissediyorum evet bu o ses Big GrinBig Grin

Ustura ile Tıraşım (Eleştirilere Açığım) - Skywalker - 17/08/2013

Arkadaşlar değerli yorumlarınız ve eleştirileriniz için teşekkür ederim. Bu arada mesleğim veteriner cerrahi Smile Big Grin
Not: Bir dahaki videoda arka fona müzik ekleyeceğim Big Grin