Geleneksel Tıraş Forumları
ORAK Lüks tıraş makinesi - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Ekonomik Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Konu Başlığı: ORAK Lüks tıraş makinesi (/showthread.php?tid=306)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Cvp: ORAK Lüks tıraş makinesi - recklesstr - 08/01/2016

(08/01/2016, Saat: 03:35)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Siz onu boşverin, adamlar 99 cent'e kargo dahil paslanmaz çelik tıraş aleti üretmiş satıyorlar Smile

Edit: 5 adet jilet de dahil!

http://www.ebay.com/itm/NICE-Safety-Men-Double-Edge-Blade-Shaving-Hair-Razor-Shaver-5-Blades-Old-Style/252239484859?_trksid=p2047675.c100010.m2109&_trkparms=aid%3D555012&algo=PW.MBE&ao=2&asc=20131231084308&meid=80cbaa39b623488e9dd2ef7666efb2bf&pid=100010&rk=22&rkt=24&sd=111866914710

Cvp: ORAK Lüks tıraş makinesi - koolandgang - 08/01/2016

@recklesstr Sizi tebrik ediyorum. Bu forumda paylaşımlarınızı zevkle okuyorum.Keşke sabır noktasında sizin gibi olabilsem. Selamlarımla...

(08/01/2016, Saat: 12:46)koolandgang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @recklesstr Sizi tebrik ediyorum. Bu forumda paylaşımlarınızı zevkle okuyorum.Keşke sabır noktasında sizin gibi olabilsem. Selamlarımla...

Teşekkür ediyorum üstadım. Sabrım hep bu insan sevgisinden, bu hümanist bakış açısından kaynaklanıyor. Karşılıksız her insana değer verince böyle sabırlı olunuyor, neyse, Beyazın kaderidir kirlenmek, siyahın kaderi ise suçlanmak. Selamlar, sevgiler benden üstadım..

Cvp: ORAK Lüks tıraş makinesi - msakalli - 08/01/2016

(07/01/2016, Saat: 13:34)recklesstr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rica ederim üstadım Smile bendeki gri orakta da başta hafif bir takılma vardı wd40 sıktıktan sonra akıcı oldu, tıkır tıkır çalışıyor  şimdi. Wd40 yoksa makine yağı da iş görür bir deneyin elinizdeki TTOda.

Üstat, WD40 sıktım, gerçekten işe yaradı. Bu çok iyi oldu benim için. Çünkü sevdiğim bir ürün. Erkek aksesuarları satan bir mağazadan yanlış hatırlamıyorsam 29 TL. 'na almıştım. Sanırım emsallerine göre kaliteli bir TTO. Bir de markasını bilseydim daha iyiydi. Ne kutusunda ne de aletin üzerinde hiçbir şey yazmıyor. Neyse sorunsuz çalışıyor ya, önemli olan bu. Şimdi zevkle kullanmaya devam edeceğim. Teşekkür ederim.

(08/01/2016, Saat: 13:45)ms_1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstat, WD40 sıktım, gerçekten işe yaradı. Bu çok iyi oldu benim için. Çünkü sevdiğim bir ürün. Erkek aksesuarları satan bir mağazadan yanlış hatırlamıyorsam 29 TL. 'na almıştım. Sanırım emsallerine göre kaliteli bir TTO. Bir de markasını bilseydim daha iyiydi. Ne kutusunda ne de aletin üzerinde hiçbir şey yazmıyor. Neyse sorunsuz çalışıyor ya, önemli olan bu. Şimdi zevkle kullanmaya devam edeceğim. Teşekkür ederim.

Üstadım işe yaradığına sevindim, alıştığınız bir tıraş aleti ile devam etmek en güzeli. Keyifli tıraşlar komşum Smile

Cvp: ORAK Lüks tıraş makinesi - Köse123 - 07/06/2016

Geçen hafta aldığım orak kelebek makineyi biraz önce rapira jiletle kullandım.Çenemde kabarcıklar yaptı.Tutuş açımdan mı yoksa makinenin jilet tutuşundan mıdır bilemem ama yine de çöpe attım.

Cvp: ORAK Lüks tıraş makinesi - arkolik - 29/07/2016

bende bu sabah çöpe attım, hakikaten adına yakışır bir alet, derby ile denedim, perma-sharp ile denedim rapira ile denedim nafile ! bu aleti düzenli kullanabilen var mı bilmiyorum

Cvp: ORAK Lüks tıraş makinesi - cirzini62 - 29/07/2016

(29/07/2016, Saat: 01:06)arkolik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bende bu sabah çöpe attım, hakikaten adına yakışır bir alet, derby ile denedim, perma-sharp ile denedim rapira ile denedim nafile ! bu aleti düzenli kullanabilen var mı bilmiyorum

Yuma ile uzun süre sıkıntısız tıraş olduğum halde merak edip aldığım Orak çok kötü çıkmıştı. 2 kullanımdan sonra attım.

Cvp: ORAK Lüks tıraş makinesi - arkolik - 29/07/2016

(29/07/2016, Saat: 01:17)cirzini62 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yuma ile uzun süre sıkıntısız tıraş olduğum halde merak edip aldığım Orak çok kötü çıkmıştı. 2 kullanımdan sonra attım.

geleneksel traşta yeniyim ama jiletli usturada, wilkinson classic de ve yuma'da sorun yaşamadım, aletten şüphe etmemek için kendimden şüphe ettim ama yok gerçekten orak gibi bi alet Big Grin

RE: ORAK Lüks tıraş makinesi - TrasNicinSarT - 21/05/2017

bende bugün bir adet orak traş makinesi aldım, küçük bir yerde yaşadığımdan başka bir traş aleti bulamadım. yuma varmış evde, jileti takınca resmen dalga dalga oluyor jilet, ama orak'ta jilet dümdüz duruyor, oynama da yapmadı. bendeki plastik saplı olan değil, komple metal. yani bu kadar da yerin dibine sokmaya gerek yok, yuma da vardı satıcıda. ama yuma berbat bir işçiliğe sahip, bildiğin teneke. sahte vs. var mı bilemem ama orak güzel bir makine... 5 tl'de fiyatı var