Geleneksel Tıraş Forumları
ORAK Lüks tıraş makinesi - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Ekonomik Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Konu Başlığı: ORAK Lüks tıraş makinesi (/showthread.php?tid=306)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Cvp: ORAK Lüks tıraş makinesi - jegal - 06/08/2018

bende bu ürünü geçenlerde aldım orak metal traş aletinden gayet iyi bir alet fiyatı 3 TL iyi bir işçiliği olmasada kaplaması ve tıraşı fena değil derby Premium jiletle uyumu yakaladım Mild sevenler için önerilebilir agresif bir alet olarak görmedim

ORAK Lüks tıraş makinesi - Aersin - 25/12/2018

Bilmemkaçyüz dolarlık aletlerin arasında ne hikmetse bana çok sevdiğim güzel tıraşlar veren bir alet. Severek ve günlük olarak kullanıyorum. Tepelerde veya başka konularda bahsettiğim üzere,şu geleneksel tıraş seyehatinde farkettim ki ; ben jileti fazla kıvırmayan,dik tutan aletlerle daha mutluyum.
Saygılarımla.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ORAK Lüks tıraş makinesi - turkoglum13 - 25/12/2018

(25/12/2018, Saat: 01:08)Aersin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bilmemkaçyüz dolarlık aletlerin arasında ne hikmetse bana çok sevdiğim güzel tıraşlar veren bir alet. Severek ve günlük olarak kullanıyorum. Tepelerde veya başka konularda bahsettiğim üzere,şu geleneksel tıraş seyehatinde farkettim ki ; ben jileti fazla kıvırmayan,dik tutan aletlerle daha mutluyum.
Saygılarımla.

Aynen komsum bende jileti fazla kıvırmayan,dik tutan aletlerle daha mutluyum.
Bu dogrultuda sana iyi gelen makinelerden yani dik acili makinelerden ornekleme yapabilirmisin @Aersin komsum

Cvp: ORAK Lüks tıraş makinesi - jegal - 25/12/2018

@turkoglum13 @Aersin komşular o zaman koruma barsızda kullanılabilir her hangi tehlikesinin olmadığını söyleyebiliriz

ORAK Lüks tıraş makinesi - Aersin - 25/12/2018

(25/12/2018, Saat: 14:40)turkoglum13 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynen komsum bende jileti fazla kıvırmayan,dik tutan aletlerle daha mutluyum.
Bu dogrultuda sana iyi gelen makinelerden yani dik acili makinelerden ornekleme yapabilirmisin @Aersin komsum

Bizim yerli gariban tayfanın neredeyse tamamı,
Paa Bakalit açık tarak model,
Futurda az büküyordu yanlış hatırlamıyorsam,
ilk kertede aklıma gelenler bunlar oldu,

(25/12/2018, Saat: 16:09)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @turkoglum13 @Aersin komşular o zaman koruma barsızda kullanılabilir her hangi tehlikesinin olmadığını söyleyebiliriz

Yok hocam, ben hem aletlerin ,hemde kendi bütünlüğümden memnunumSmile

ORAK Lüks tıraş makinesi - turkoglum13 - 26/12/2018

(25/12/2018, Saat: 23:08)Aersin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bizim yerli gariban tayfanın neredeyse tamamı,
Paa Bakalit açık tarak model,
Futurda az büküyordu yanlış hatırlamıyorsam,
ilk kertede aklıma gelenler bunlar oldu,

Futur ve klonu ayni dedigin gibi dik acili ve memnun edici benim icin komsum.
Ayrica en kisa zamanda bir adet orak edinip deneyimleyecegim. Tesekkurler

ORAK Lüks tıraş makinesi - Zeyes - 28/02/2019

Bu alet benim için usturadan farksız geliyor. Koruma barının hiç bir fonksiyonu yok. Jilet direk yüze temas ediyor. Açıyı tamamen kendiniz ayarlamanız gerekiyor. Şimdilik rafa kaldırdım. Tahrişsiz tıraşlar.

———————
Nice and clean.

Cvp: ORAK Lüks tıraş makinesi - edward - 03/03/2019

kelebek tipi makinesini milyoncuda gördüm.10 tl aldım evde jiletle denedim bir tarafı yamuk tutuyor.Şıkırdama felan yok.Jilet tutuş açısına bakınca aşırı agresif duruyordu.Ayrıca jileti yamuk tutunca götürdüm 3 tane mavi siyah pembe rapira ile degiştirdim.

Cvp: ORAK Lüks tıraş makinesi - jegal - 03/03/2019

@edward orak kelebek tip makinesini geçen yıllarda aldım jileti düzgün tutuyor gayet. sanırım şimdiki üretimlerde jileti yamuk tutuyor bir kademe düşmüştür yada size denk geldi yamuk tutan alet bendeki mild aletti

Cvp: ORAK Lüks tıraş makinesi - edward - 03/03/2019

(03/03/2019, Saat: 17:46)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @edward orak kelebek tip makinesini geçen yıllarda aldım jileti düzgün tutuyor gayet. sanırım şimdiki üretimlerde jileti yamuk tutuyor bir kademe düşmüştür yada size denk geldi yamuk tutan alet bendeki mild aletti

orakta bir taraf düzgün diger tarafta jiletin bir ucu koruma barına yakın diger ucu daha uzaktı fotografta çekmek aklıma gelmedi direk geri götürdüm.Elle müdahale ile düzelecek gibi degildi.

Bilemiyorum bana hep jileti yamuk tutan aletler denk geliyor ne hikmetse.Rimei öyle oldu elle müdahale yapmak zorunda kalıyorum.Sadece wilkinson classic sorunsuz tutuyor.