Geleneksel Tıraş Forumları
Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Tek Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Konu Başlığı: Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable (/showthread.php?tid=315)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - anarche - 28/03/2013

(28/03/2013, Saat: 21:10)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün 59,5 TL'ye 1969 2. çeyrek yapımı bir Gillette Black Handle Super Adjustable aldım bir eskiciden. Mekanik bir problemi gözükmüyor, ayar mekanizması tıkır tıkır çalışıyor, kelebek mekanizmasının tek kanadı biraz yavaş açılıyor ama biraz yağlamayla düzelir sanırım.

Kozmetik olarak da sıkıntısı yok pek, bir iki yerinde küf tutmuş biraz. Şu an dezenfekte etmekteyim ama küfleri nasıl temizleyebilirim onu bilmiyorum. Öneriniz var mıdır?
Resim ekler misiniz?

Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - hsnmrycl - 28/03/2013

(28/03/2013, Saat: 21:10)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün 59,5 TL'ye 1969 2. çeyrek yapımı bir Gillette Black Handle Super Adjustable aldım bir eskiciden. Mekanik bir problemi gözükmüyor, ayar mekanizması tıkır tıkır çalışıyor, kelebek mekanizmasının tek kanadı biraz yavaş açılıyor ama biraz yağlamayla düzelir sanırım.

Kozmetik olarak da sıkıntısı yok pek, bir iki yerinde küf tutmuş biraz. Şu an dezenfekte etmekteyim ama küfleri nasıl temizleyebilirim onu bilmiyorum. Öneriniz var mıdır?

Hayırlı olsun.
Eskicilerden çok malzeme çıkıyor okuduğum kadarıyla Smile
Ankara'dakileri bir ara turlamak lazım Smile
Tabii önce nerede olduklarını öğrenmem gerek...

Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - FloydianDM - 28/03/2013

(28/03/2013, Saat: 21:52)anarche Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(28/03/2013, Saat: 21:10)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün 59,5 TL'ye 1969 4. çeyrek yapımı bir Gillette Black Handle Super Adjustable aldım bir eskiciden. Mekanik bir problemi gözükmüyor, ayar mekanizması tıkır tıkır çalışıyor, kelebek mekanizmasının tek kanadı biraz yavaş açılıyor ama biraz yağlamayla düzelir sanırım.

Resim ekler misiniz?

Fotoğraf makinem olmadığı için telefonumla çekip koyacağım birazdan.

(28/03/2013, Saat: 22:17)hsnmrycl Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(28/03/2013, Saat: 21:10)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün 59,5 TL'ye 1969 4. çeyrek yapımı bir Gillette Black Handle Super Adjustable aldım bir eskiciden. Mekanik bir problemi gözükmüyor, ayar mekanizması tıkır tıkır çalışıyor, kelebek mekanizmasının tek kanadı biraz yavaş açılıyor ama biraz yağlamayla düzelir sanırım.

Hayırlı olsun.

Teşekkür ederim. Gerçekten çok malzeme çıkıyormuş, bugün dolaştığımda anladım. Biraz kurcalansa neler çıkar.

Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - FloydianDM - 28/03/2013

Aldığım makinenin dezenfekte ettikten sonraki fotoğrafları:

339j1j5.jpg
2hxwmz7.jpg
2052gro.jpg
13zq3rc.jpg

Fotoğraf makinem olmadığı için telefonla çektim, çok bulanık gözüküyor, özür diliyorum. İkinci fotoğraf dışındakilerde küf net olarak belli olmakta.

Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - tipsol - 29/03/2013

Arkadaslar bugun antikacından 2 adet gillette adjustable black long handle aldım ama bir tanesinin ayar mekanızması fena sıkısmıs ne yaptıysam donmedi. bu aleti parcalara ayırabılırmıyız?

Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - tipsol - 29/03/2013

ele44j.jpg
vqjrjd.jpg

cihazlar bunlar.

Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - zorba58 - 30/03/2013

(28/03/2013, Saat: 22:17)hsnmrycl Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı olsun.

Dostum her ayın belli bir günü emniyet genel müdürlüğünün altındaki ayrancı pazarında antika pazarı kuruluyor ama bayağıdır uzakta olduğum için unuttum gününü Sad bir araştır istersen

Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - tipsol - 30/03/2013

33nw8p1.jpg
10dfocp.jpg

temizledim bu hale geldi ama sapını nasıl boyayabilirim?

Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - tipsol - 30/03/2013

3vimt.jpg

Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - FloydianDM - 30/03/2013

Komşular, küfü makineden nasıl sökebilirim, bilgisi olan var mıdır? Çamaşır suyu işe yarar diyenler var başka forumlarda.