Geleneksel Tıraş Forumları
Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Tek Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Konu Başlığı: Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable (/showthread.php?tid=315)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - hsnmrycl - 30/03/2013

(30/03/2013, Saat: 01:06)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(28/03/2013, Saat: 22:17)hsnmrycl Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı olsun.
Eskicilerden çok malzeme çıkıyor okuduğum kadarıyla Smile
Ankara'dakileri bir ara turlamak lazım Smile
Tabii önce nerede olduklarını öğrenmem gerek...

Dostum her ayın belli bir günü emniyet genel müdürlüğünün altındaki ayrancı pazarında antika pazarı kuruluyor ama bayağıdır uzakta olduğum için unuttum gününü Sad bir araştır istersen

zorba, o pazar ankaranın muhtelif semtlerini geziyor hafta hafta. en son baktığımda kayda değer hiçbir şey yoktu Sad

Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - tipsol - 30/03/2013

tüm acemiligim ile bir restorasyon yapmaya calıstım, bilgi almak icin sordum fakat kimse cevap yazmadı ne yapalım gillette kaderine razı oldu..

2vuxyc0.jpg
k4h6ox.jpg

Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - FloydianDM - 31/03/2013

Makinadaki küfü temizleyeceğim diye bir iki ufak noktada kaplamasına zarar verdim çamaşır suyu ile. Sanırım çok durduğu için oldu. Altından pirinç kısmı çıktı bu bölgelerde. Ama küfü sonunda temizleyebildim.

Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - asymptote - 02/04/2013

Çamarşır suyunu hangi oranda kullandınız acaba?

Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - FloydianDM - 02/04/2013

(02/04/2013, Saat: 12:53)asymptote Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çamarşır suyunu hangi oranda kullandınız acaba?

Tam bir hesap yapmadım ama neredeyse yarı yarıya kullanmışımdır. Kesinlikle tavsiye etmiyorum ama. Kaplamasına ciddi zararlar veriyor. Bir daha yapmam kesinlikle. Bu da bana ders oldu.

Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - Lord Sparhawk - 02/04/2013

(02/04/2013, Saat: 20:36)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(02/04/2013, Saat: 12:53)asymptote Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çamarşır suyunu hangi oranda kullandınız acaba?

Tam bir hesap yapmadım ama neredeyse yarı yarıya kullanmışımdır. Kesinlikle tavsiye etmiyorum ama. Kaplamasına ciddi zararlar veriyor. Bir daha yapmam kesinlikle. Bu da bana ders oldu.

Mesajı dah aönce görmüş olsaydım diş macunu ve tozu ile fırçalamayı önerirdim ama geç kalmışım, geçmiş olsun.

Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - FloydianDM - 02/04/2013

(02/04/2013, Saat: 20:47)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(02/04/2013, Saat: 20:36)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Mesajı dah aönce görmüş olsaydım diş macunu ve tozu ile fırçalamayı önerirdim ama geç kalmışım, geçmiş olsun.

Teşekkürker Lord. Ben badgerandblade'den gördüm yöntemi. Keşke denemeseydim ama neyse ki çok küçük zararlar geldi. Büyük bir sıkıntı yok.

Cvp: Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - daronik - 30/04/2014

Elimde kondisyonu son derece iyi durumda Black Beauty var. Edwin Jagger Barley almayı düşünüyorum. Gereksiz bir alışveriş mi olur ?

Son olarak Gilette Black Beauty günlük kullanıma en uygun jilet ne olabilir ? Tavsiye verirseniz sevinirim.

Cvp: Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - Lord Sparhawk - 30/04/2014

(30/04/2014, Saat: 22:47)daronik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elimde kondisyonu son derece iyi durumda Black Beauty var. Edwin Jagger Barley almayı düşünüyorum. Gereksiz bir alışveriş mi olur ?

Son olarak Gilette Black Beauty günlük kullanıma en uygun jilet ne olabilir ? Tavsiye verirseniz sevinirim.

Gereksiz olmaz. Neden?

Öncelikle söz konusu edwin jaggersa gerisi teferruattır, gereksiz kelimesi ile yanyana gelmez. Smile

İkinci olarak ikisinin tıraşları oldukça farklıdır. EJ yumuşak karakterli, hiç tahriş etmeyen bir makineyken black handle tahrişe müsait bir karakterdedir. Bu çok agresif olmasından değil kafa tasarımı ve jilet tutuş açısından. Slime benzeyen kafasına rağmen, onun kadar rafine ayarlanmamış belli olacak ki düşük ayarda da yüksek ayarda da pek hoş olmayan, konforsuz bir kesimi var bence. Hatta kullandığım en konforsuz ayarlı makinelerden. Tabi bu kişiden kişiye değişecektir ama iki makine arasındaki fark değişmez. EJ kesinlikle gereksiz kalmaz. Bütçeniz uygunsa güzel bir gold octagonal modeli alın derim.

Cvp: Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - daronik - 30/04/2014

Tam aradığım yorum olmuş teşekkür ederim. 3 gündür kullanıyorum aleti suratımı feci tahriş etti. Düşük ayarlarda bile cildi çok yoruyor. EJ de bunun gibi kaba traşa sahip mi diye bilgi sahibi olmak istedim.