Geleneksel Tıraş Forumları
Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Tek Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Konu Başlığı: Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable (/showthread.php?tid=315)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

RE: Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - Samet - 18/12/2017

Tamamen kendi hissiyatım. Ecnebi oğlu ecnebiler Big Grin ne güzel yapmışlar bu aleti. 6 aydan fazladır De89 ve R41 kullanıyorum. Iki gün önce Black beauty ile ilk tıraşımda ahanda alet buymuş dedim. Keserken hiç ses sâda yok ama cayır cayır kesiyor sakalları. Genelde üç günlük sakal olur, daha erken pek tıraş olmam. Diğer aletlerim sanki arada bir yüzümde yapışır gibi olurdu, sabuna köpüğe suç bulurdum, muhtemelen açıyıda tam tutturamıyor olabilirdim ama bunda hiç öyle bir sıkıntı olmadı üç perde yağ gibi kaydı hep. 4. ayarda gayet keyifli bir tıraşı oldu sarı paket 7 o'clock jiletle. Verdiği his çift kavrama şanzımanlı araba kullanmak gibi, kendiliğinden akıp gidiyor Big Grin De89 bva şanzımanlı Reno, çok zorladığımda saçmalıyor, ağır başlı usturuplu olunca yeteri kadar memnun bırakıyor, R41 ise 3. takviye vitesle giden traktör, ağır ağır temizce işimi görüyor Smile

RE: Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - Samet - 27/12/2017

Tamamen kendi tecrübeme göre yazıyorum katılan katılmayan komşumuz olabilir. Çok fazla alet almak istemeyipde bu konuyu okuyacak olan bir dostumuz olursa nacizane not düşmüş olayım 7 aylık klasik tıraş tecrübesi olan bir acemi olarak. Black Beauty üçüncü tıraş aletim. En mild kabul edilen De89 um, en agresif kabul edilen R41 im var. Bunlarında elbet keyfi çok farklı, verdikleri his heyecan çok güzel. Ama BB benim için bu ikisinin yanında gerçek bir tıraş aleti. Kullanırken De89 kadar rahatım, R41 yakınlığı içinde bir perde fazladan alıyorum ve fazla perde kesinlikle son dört tıraştır hiç bir tahriş oluşturmadı. Gerçi öyle çok yakın tıraş isteyince jiletli usturam var onuda kullanıyorum zaten. Bu alet De89 konforunda hatta ondan daha konforlu R41 tıraşı veriyor benim için. Belirtmekte fayda var, sakalım çene kısmı biraz daha sık ve sert olmak üzere normal sayılır, cildim ise kuruya meyilli normal dersem yanlış olmaz. Denk gelsin aynısından bir tane daha alacağım, hatta bulabilirsem Slim ve Fatboy da alırım Smile yeni alet ise sadece Çelik ustura olacak. Bu forumu bir kere daha sevdim, yoksa nerden bulurdum bunu, hatta bulamamıştımda okadar antikacı gezmeme rağmen. İlk tıraştan bu yana on gün bile yeni geçmişken baya sevdim bu aleti.

RE: Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - dikdik_s - 27/12/2017

@Samet

Komsum vintage dunyası boyle iste genelde, yumusaktır mild dir ama tadı da bir baskadır. Black beauty fatboy,slim 3lemesinde benim en cok hosuma giden. Onun yanına ileride bir slim yakısıklı olur. Biraz daha tatlı bir tıras keyfi istersenizde long comb modelini bulursanız almanız tavsiye olunur.

RE: Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - KAYHAN - 27/12/2017

@Samet B.Beauty aletin beklentilerini karşılamış olmasına sevindim,iyi günlerde kullan.Slim  içinde adres belli Smile

RE: Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - Samet - 27/12/2017

@dikdik_s dediğin modeli canlı canlı görmekte fayda var, yoksa tipini pekde sevmedim ağabey.
@KAYHAN ağabey yakın zamanda arayacağım zaten seni. O tarafa bi geleyimde.

RE: Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - dikdik_s - 27/12/2017

Hocam cıkma teklif et demedim bir tıras ol dedim. Smile

Saka bi yana harika tırası vardır, en azından bilgi olsun yaz bi kenara baba.

Alet ve fırçada önceliğim şekli şemali, sabunda kokusu. Benim için mühim @dikdik_s abi yakışıklı olmalı alet, şöyle bir bakınca adamlar ne güzel yapmış demem lazım Smile

Cvp: Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - vintage - 04/04/2018

Dün bir antikacıda uygun bir fiyata Long Handle Super Adjustable aldım. aletin bir tarafı jileti muntazam tutarken diğer tarafı hafif eğik tutuyor. bunu düzeltmenin bir yolu yoktur muhtemelen. z1 kod numarası 1979 yılı ilk çeyrek üretim anlamına mı geliyor?

RE: Cvp: Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - KAYHAN - 04/04/2018

(04/04/2018, Saat: 13:51)vintage Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dün bir antikacıda uygun bir fiyata Long Handle Super Adjustable aldım. aletin bir tarafı jileti muntazam tutarken diğer tarafı hafif eğik tutuyor. bunu düzeltmenin bir yolu yoktur muhtemelen. z1 kod numarası 1979 yılı ilk çeyrek üretim anlamına mı geliyor?
Hocam bende bi tane  benzer aleti düzeltmeye çalışırken kırmıştım pek kolay sökülen aletler değil,şu videolar belki işine yarayabilirhttps://www.youtube.com/watch?v=3r_BSmwZeZYhttps://www.youtube.com/watch?v=A-jrcqb6efc

Cvp: Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - vintage - 04/04/2018

Ben en iyisi tek tarafını kullanayım yoksa elde kalır alet