Geleneksel Tıraş Forumları
Muhle R89 - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Muhle R89 (/showthread.php?tid=328)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53

Cvp: Muhle R89 - mustbe - 19/08/2019

Yani o zamanlar biz yoktuk hangi aşamalardan geçti bilmiyorum ama yakın zamanda Efrasyab üstadın olacak. Onunla görüşüp elde olan ya da ayarlanabilen esans, örnek, plastik kap vs paylaşımında bulunabilinir

Cvp: Muhle R89 - GeraltofRivia - 21/08/2019

Ben de R89 siparişimi geçtim. İmpa'dan da

Gillette NACET
Feather
Perma Sharp
Derby Usta
Voshkhod
Shark
Persona Platinium
Gillette 7 O clok Yeşil

Satın aldım. Çok heyecanlıyım. Smile

İlk klasik makinem olacak. Sizce ilk olarak hangi jilet ile denemeliyim ? Smile Yoksa içinden çıkan Muhle Jilet ile mi denemeliyim ilk olarak?

Saygılar.

Cvp: Muhle R89 - mustbe - 21/08/2019

(21/08/2019, Saat: 13:13)GeraltofRivia Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de R89 siparişimi geçtim. İmpa'dan da

Gillette NACET
Feather
Perma Sharp
Derby Usta
Voshkhod
Shark
Persona Platinium
Gillette 7 O clok Yeşil

İlk klasik makinem olacak. Sizce ilk olarak hangi jilet ile denemeliyim ? Smile Yoksa içinden çıkan Muhle Jilet ile mi denemeliyim ilk olarak?

Saygılar.

hayırlı olsun komşum derby ustayı nacizane tavsiye ederim ilk olarak. bir de şu konuya göz gezdirebilirsiniz http://www.geltir.com/showthread.php?tid=10042

sıralamam da aşağıdaki şekilde olurdu. beğenmediğiniz jiletleri atmayın başka makine edindiğiniz zaman tekrar denersiniz
5 Gillette NACET
8 Feather
3 Perma Sharp
1 Derby Usta
6 Voshkhod
2 Shark
4 Persona Platinium
7 Gillette 7 O clok Yeşil

Cvp: Muhle R89 - HOLLY - 21/08/2019

Dün mühlenin kendi kendi sitesinden bende altım komşum, birde açık tarak aparatını aldım. İlk sürüşümü bugün gerçekleştireceğim, benim favori jiletim Persona Platinium senin yazdıklarındada var tavsiye ederim.

Cvp: Muhle R89 - Sh@dow - 21/08/2019

(21/08/2019, Saat: 13:13)GeraltofRivia Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de R89 siparişimi geçtim. İmpa'dan da

Gillette NACET
Feather
Perma Sharp
Derby Usta
Voshkhod
Shark
Persona Platinium
Gillette 7 O clok Yeşil

Saygılar.

(21/08/2019, Saat: 13:32)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hayırlı olsun komşum derby ustayı nacizane tavsiye ederim ilk olarak. bir de şu konuya göz gezdirebilirsiniz http://www.geltir.com/showthread.php?tid=10042

sıralamam da aşağıdaki şekilde olurdu. beğenmediğiniz jiletleri atmayın başka makine edindiğiniz zaman tekrar denersiniz
5 Gillette NACET
8 Feather
3 Perma Sharp
1 Derby Usta
6 Voshkhod
2 Shark
4 Persona Platinium

Mustbe komşum güzel bir şekilde sıralamayı yapmış zaten ama şunuda düşünün içinizde merak olduktan sonra mutlaka hepsine sıra gelicek, teker teker deneyeceksinizdir. İyi günlerde kullanın yeni ürünlerinizi komşum sırayla değerlendirmede bulunursunuz.

(21/08/2019, Saat: 13:34)Serkan Layık Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dün mühlenin kendi kendi sitesinden bende altım komşum, birde açık tarak aparatını aldım. İlk sürüşümü bugün gerçekleştireceğim, benim favori jiletim Persona Platinium senin yazdıklarındada var tavsiye ederim.

Sizede yeni ürünlerinizi iyi günlerde kullanmanızı dilerim. Örnek olarak ben persona platinum ile hiç anlaşamadım sakalımı çekiştirip durdu ama bu sizde de öyle olucak demek değil tabiki. Yüz yapısı, sakal sertliği, sıklığı kullanılan diğer ekipmanlar değiştiği için sizde de farklı bir izlenim oluşturacaktır. İlk tıraşınıdan sonra değerlendirme yaparsınız buradan komşum.

(21/08/2019, Saat: 14:01)Sh@dow Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mustbe komşum güzel bir şekilde sıralamayı yapmış zaten ama şunuda düşünün içinizde merak olduktan sonra mutlaka hepsine sıra gelicek, teker teker deneyeceksinizdir. İyi günlerde kullanın yeni ürünlerinizi komşum sırayla değerlendirmede bulunursunuz.

Sizede yeni ürünlerinizi iyi günlerde kullanmanızı dilerim. Örnek olarak ben persona platinium ile hiç anlaşamadım sakalımı çekiştirip durdu ama bu sizde de öyle olucak demek değil tabiki. Yüz yapısı, sakal sertliği, sıklığı kullanılan diğer ekipmanlar değiştiği için sizde de farklı bir izlenim oluşturacaktır.  İlk tıraşınıdan sonra değerlendirme yaparsınız buradan komşum.

Çok doğru söylediniz komşum her jilet herkesin yüzüne uygun olacak diye birşey yok, en doğrusu deneme yanılma yöntemi birazda sabır. Şimdiye kadar hep 34c kullandım personna platiniumla ve yeşil astrayla gayet güzel anlaştım. 89 modeli 34c ye olduğuna dağir pek çok yorum var bende hep uzun sap bi makinam olsun istedim ankarada gurubundan bi komşumda 34c ile 89 modeli aynı ama hissiyati farklı olur deyincede almak için bi sebeb daha gösterdi bana yanındada açık tarak aparatını aldım bakalım Smile) tecrübemi paylaşırım.

Cvp: Muhle R89 - Sh@dow - 21/08/2019

(21/08/2019, Saat: 14:07)Serkan Layık Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok doğru söylediniz komşum her jilet herkesin yüzüne uygun olacak diye birşey yok, en doğrusu deneme yanılma yöntemi birazda sabır. Şimdiye kadar hep 34c kullandım personna platiniumla ve yeşil astrayla gayet güzel anlaştım. 89 modeli 34c ye olduğuna dağir pek çok yorum var bende hep uzun sap bi makinam olsun istedim ankarada gurubundan bi komşumda 34c ile 89 modeli aynı ama hissiyati farklı olur deyincede almak için bi sebeb daha gösterdi bana yanındada açık tarak aparatını aldım bakalım Smile) tecrübemi paylaşırım.

R89 + açık tarak alarak çok doğru bir karar vermişsiniz, bir taşla iki kuş olmuş. Olmadı sonrası beğenmezseniz 34C veya R89 ikisinden birini kolayca elinizden çıkartabilirsiniz buda bir avantaj. Bende de R89 var lakin, henüz açık tarak başlık alıcak cesareti kendimde bulamadımSmile Gün aşırı tıraş oluyorum belki cildimi yormadan kurtarır ama bir gün deneyeceğim insallah. Şimdilik R89 + Progress kısa sap devam bakalım.

Keyifli tıraşlarınız olsun komşum.

Çok güzel makinalar komşum ikiside, gülzece keyifle günlerde kullanın.

Cvp: Muhle R89 - GeraltofRivia - 21/08/2019

(21/08/2019, Saat: 13:32)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hayırlı olsun komşum derby ustayı nacizane tavsiye ederim ilk olarak. bir de şu konuya göz gezdirebilirsiniz http://www.geltir.com/showthread.php?tid=10042

5 Gillette NACET
8 Feather
3 Perma Sharp
1 Derby Usta
6 Voshkhod
2 Shark
4 Persona Platinium

Komşum çok detaylı cevap vermişsiniz teşekkür ederim. Muhle jileti 9 olarak mı deneyeyim peki. Sanırım içinden bir adet denemek için Muhle jilet çıkıyor. Aynen yazdığınız sırada deneme yapıyorum o zaman.

@Sh@dow komşum içimde çok çılgıncasına bir merak var. Yüzümün bir yanını başka jilet diğer yanını başka jilet ile bile tıraş edebilirim cuma günü, o kadar heyecanlıyım. Ama @mustbe hocamın sırasına şu an için sadık kalmayı planlıyorum.

@Serkan Layık komşum teşekkür ederim size de hayırlı olsun.

Cvp: Muhle R89 - mustbe - 21/08/2019

(21/08/2019, Saat: 16:18)GeraltofRivia Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum çok detaylı cevap vermişsiniz teşekkür ederim. Muhle jileti 9 olarak mı deneyeyim peki. Sanırım içinden bir adet denemek için Muhle jilet çıkıyor. Aynen yazdığınız sırada deneme yapıyorum o zaman.

@Sh@dow komşum içimde çok çılgıncasına bir merak var. Yüzümün bir yanını başka jilet diğer yanını başka jilet ile bile tıraş edebilirim cuma günü, o kadar heyecanlıyım. Ama @mustbe hocamın sırasına şu an için sadık kalmayı planlıyorum.

@Serkan Layık komşum teşekkür ederim size de hayırlı olsun.

paket içinden çıkanı gözardı bile edebilirsiniz feather çıkmadığı sürece çok arzulanan jiletler olmuyorlar Smile sıralamayı kendim benzer şekilde yapmıştım ama derby ustayı başa almamın sebebi karakter olarak dengeli olması, featherı sona koyma sebebim de elinizdeki en keskin jilet olması. size faydası olursa sırayı takip edin yoksa denemek istediğinizi takın, ben dengeli, az keskin, konforlu, diye kendimce sıraladım zaman geçtikçe özellikle hepsini denedikçe somutlaşacak kavramlar sizde. keyifli tıraşlar dilerim