Geleneksel Tıraş Forumları
Geltir - Scuttle Edindirme Kampanyası - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: FORUM (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Forum: Etkinlikler (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Konu Başlığı: Geltir - Scuttle Edindirme Kampanyası (/showthread.php?tid=352)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Geltir - Scuttle Edindirme Kampanyası - ohtararan - 25/04/2012

ürün için hatalı veyahut defolu olacağı konusunda ben de düşünceliyim. ancak bu adamlar işinin ustası. scuttle yapmamış olabilirler belki amma binlerce çanak yapmışlardır. bu yapacakları da çok zor birşey değil diye düşünüyorum. iç içe geçmiş iki çanak onların gözünde Smile bir de değirmen' in üzerine koyup yuvarlayacaklar, bir tek birleştirmesi düşündürüyor beni. görseler örneğini 3 boyutlu olarak düşünmeyeceğim hiç. sevgili papazeriğinin bahsettiği gibi ucuz olduğunu düşünmesek bukadar insanla girilecek iş değil doğrusu.
selamlar.

Geltir - Scuttle Edindirme Kampanyası - papazerigi - 25/04/2012

her ne kadar kontrol bizde olmasa da bir de şu kadar insana karşı mahcub olmak korkutuyor. hani saçma sapan bir şey çıkarsa diye. inşallah iyi bir şey olur da utanmayız.
Saygılar
(25/04/2012, Saat: 13:12)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ürün için hatalı veyahut defolu olacağı konusunda ben de düşünceliyim. ancak bu adamlar işinin ustası. scuttle yapmamış olabilirler belki amma binlerce çanak yapmışlardır. bu yapacakları da çok zor birşey değil diye düşünüyorum. iç içe geçmiş iki çanak onların gözünde Smile bir de değirmen' in üzerine koyup yuvarlayacaklar, bir tek birleştirmesi düşündürüyor beni. görseler örneğini 3 boyutlu olarak düşünmeyeceğim hiç. sevgili papazeriğinin bahsettiği gibi ucuz olduğunu düşünmesek bukadar insanla girilecek iş değil doğrusu.
selamlar.

Geltir - Scuttle Edindirme Kampanyası - ohtararan - 25/04/2012

inşallah, ben de ondan çekiniyorum. biz artık denek olduk, koymuyor Smile ancak bu kadar toplandık, herkes te heveslendi şimdi dosdoğru.

hiç bilmediği birşeyi sadece fotoğraftan yapacak bir usta ile karşıkarşıyayız. aklında nasıl canlandığını bilemiyoruz. bu sanat ve zanaat işlerinde sonucu nasıl hayal ettiğinin de önemi var, kendi deneyimlerimden çıkardığımca. birebir görmüş biri olsa, o zaman der ki bu böyle olacak. bir numune alabilseydik enfes olacaktı o zaman.

iş sadece ustada da değil, burada fotoğraflarda yıllardır bu işle meşgul olmuş adamların yaptıklarını göre göre bizim de beklentimiz artmış olabilir. belki de güzel birşey bile olsa bu beklentiyi karşılayamayacak.

ben her halükarda varım yine de, hala tama benim tarafımdan kısmet olursa.

Geltir - Scuttle Edindirme Kampanyası - linguist - 25/04/2012

yoklama tamalansin hesap no gonderirim.
renkleri verin hangisi varsa ondan yaptiririm dedi sirlamayi baskasina yaptiracak.
yani renk cesiti olmayabilir. en az elli adet olacak fazla da olabilir fiyat tane basi 15lira. kargoyu alici odemeli gonderecek. siparisten sonra yirmi gunde hazir olacak. topraktan yapip icini ve gerekirse disini da sirlayacak. model olsa aynisini yaparim dedi. bence de yapar adam guven verdi acikcasi. sonradan yine toplu siparis olursa daha da kolay yaparim dedi ayrica siz beni paranizla ben sizi emegimle satin alicam dedi. sonradan ihtiyac olursa baskasina tarife gerek kalmaz gene bana gelirsiniz dedi. uc ay once tarif edip resim gostermistim bu gidiste hatirladi ve uzerinde arastirma yaptigini soyleyerek biz daha anlatmadan nasil olacagini da tarif etti. olay bundan ibaret ama risk her zaman var tabii ki.

Geltir - Scuttle Edindirme Kampanyası - hergele - 25/04/2012

Anlaşılan el emeğine güveniyor, bence çok sıkıntı yapmayalım, bu işleri yıllardır yapan birisi rahatlıkla yapar ne yani atla deve değil ki? yeter ki biz doğru ölçüleri, fotoğrafları v.b. verelim. Bir tane kesit scuttle resmi vardı yabancı forumlarda bizim forumda da vardı diye hatırlıyorum o da yardımcı olur anlamasında kanaatindeyim..

Geltir - Scuttle Edindirme Kampanyası - BigHillMe - 25/04/2012

ilk mesaja açıklama eklenmiştir. Bizi scuttle üreticisi sanan ziyaretçilerimizden aldığımız mailler sebebi ile eklenmiştir.

Site yönetimi notu: Üyelerimiz tarafıdan yaptırılacak scuttle ile doğrudan yada dolaylı yoldan hiç bir bağlantımız bilgimiz yoktur. Sitemiz sadece bir forum sitesi olup herhangi bir ürün alıp satmamaktadır. Üyeler arası yapılan bu çömlekçiye scuttle (tıraş kabı) yaptırma etkinliği ile ilgili bize yöneltilen sorular sebebi ile bu açıklama yapılmıştır.

Geltir - Scuttle Edindirme Kampanyası - papazerigi - 25/04/2012

teşekkürler Mc
(25/04/2012, Saat: 22:28)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ilk mesaja açıklama eklenmiştir. Bizi scuttle üreticisi sanan ziyaretçilerimizden aldığımız mailler sebebi ile eklenmiştir.

Site yönetimi notu: Üyelerimiz tarafıdan yaptırılacak scuttle ile doğrudan yada dolaylı yoldan hiç bir bağlantımız bilgimiz yoktur. Sitemiz sadece bir forum sitesi olup herhangi bir ürün alıp satmamaktadır. Üyeler arası yapılan bu çömlekçiye scuttle (tıraş kabı) yaptırma etkinliği ile ilgili bize yöneltilen sorular sebebi ile bu açıklama yapılmıştır.

Geltir - Scuttle Edindirme Kampanyası - hiçOLMAKhiç - 25/04/2012

bizde bu kampanyaya dahil olmabilirmiyiz imkanımız varmı acaba .

Geltir - Scuttle Edindirme Kampanyası - pars - 25/04/2012

Avanosta daha önce defalarca bulundum hatta ADA camping duruyormu bilmiyorum ama üniversite dönemimde favori mekanlarımızdan biriydi. Bölgenin tamaını(Avanos-Ürgüp-Göreme-Zelve) bisikletle gezdim, Çömlekçilerde de birkaç defa çömlek yapmışlığım var.

Açıkçası ben oradaki birçok çömlekçinin gayet iyi işler yaptığına şahidim. Bu işten de alnının akıyla çıkacaklarından eminim. Bu arada bi aksilik çıkar da beklediğimiz kadar iyi olmazsa üzülmemek lazım. Yani 15 lira scuttle 10 da kargo desek toplam 25 TL bence riske edilebilir bir rakam, orjinal fiyatın dörtte biri. Bu arada bu parayı riske edemeyecek arkadaşlar var ise iki kere düşünsün çünki hem Linguist hem Papazeriği hem de arkadaşlar hiçbir çıkar gözetmeden bu işle uğraşıyorlar. Üç kuruşluk malzeme için sonradan kimse arkadaşları üzmesin. Yani demem o ki şüphesi olan var ise ya da sonradan bir problem olur ise birbirimizin canını sıkmayalım.

Bu vesile ile emeği geçen tüm arkadaşlara da tekrardan teşekkür etmek istiyorum.

Geltir - Scuttle Edindirme Kampanyası - hiçOLMAKhiç - 25/04/2012

bende 2 adet almak istiyorum dışarda 100-150 tl civarı bizide dahil ediniz lütfen arkadaşlar.