Geleneksel Tıraş Forumları
Geltir Scuttle Resurrection :) - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Konu Başlığı: Geltir Scuttle Resurrection :) (/showthread.php?tid=3561)

Geltir Scuttle Resurrection :) - trache - 23/12/2013

HEREND PORSELENLERİ’NİN ÖZELLİKLERİ
Her şey el yapımı…
Herend sadece porselen değildir...

Herend Porselenleri yapımında eskiden kalan yöntemler uygulanıyor. Fabrikanın işleyişinde teknolojiden faydalanılan tek şey fırınların ısıtma yöntemleri. Porselenin içinde bulundurduğu kurşun ve hammadde karışımı da bir o kadar önemli. Porselendeki beyazlık, şeffaflık ve duruluk bu karışım sayesinde elde ediliyor.

Herend Porselenleri’nin bir okulu bulunmakta. Bu okuldan mezun olmak için üç yıl boyunca eğitime devam etmek gerekiyor.Tamamen el yapımı olan Herend’in bünyesinde 2000 ressam görev yapıyor. Ressamlar figürleri işlerken tamamen gün ışığından yararlanıyorlar. Ressamlar ancak “Baş ressam” oldukları takdirde figürlerinin altına imza atma yetkisine sahip olabiliyorlar.

Herend siparişler üzerine üretim yapmanın yanısıra, müşterinin özel isteği üzerine de sipariş kabul etmekte.....................

Geltir Scuttle Resurrection :) - mavi - 23/12/2013

(23/12/2013, Saat: 18:58)trache Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Neden kütahya porselen ve benzeri firmalardan talepte bulunulmuyor ?

online satış sitelerinden sorduğumda,

Porselen Sepeti
''görselde ki ürün özel yapım
onu 0274 225 01 50 kütahya porselen merkeze bildirmenizi rica ederim.''

gibi bir cevap aldim.

birde şu firma var http://www.herendporselen.com/

Bu konuyla ilgili girişimlerde bulunuldu; Scuttle işi için forumda en fazla 100 adetlik bir potansiyel var. (O da en iyi ihtimalle) Bu durumda sanırım bu üretim düzeyi için firmalar bu işe sıcak bakmıyorlar.

Tıraş tası veya köpürtme tası yaptırmak daha kolay; ama Scuttle zaten Türkiye'de bilinen bir ürün değil, ayrıca lüks bir ürün yani olmazsa olmazı da yok. Bu durumda bu ürünü yurtdışından, geleneksel tıraş ekipmanları üretimi yapan firmalardan bireysel olarak alma seçeneği daha verimli hâle geliyor.

Forumca toplanıp Geltir'e özel çelik, porselen tıraş tası ya da köpük tası yaptırmak istenirse bu organizasyon daha kolay olur ve bu konuda da ohtararan Üstadım bir girişimde bulundu, bakalım yeterli talep gelirse üzerinde yoğunlaşılabilir sanıyorum.

dayanamayıp herend porselen e mail attım,

hemen dönüş yaptılar,

fiyat uygunluğu için birde cam dan teklif hazırlayacaklar.

beklemedeyiz...

Geltir Scuttle Resurrection :) - theunnamed - 23/12/2013

(23/12/2013, Saat: 19:52)trache Adlı Kullanıcıdan Alıntı: dayanamayıp herend porselen e mail attım,

hemen dönüş yaptılar,

fiyat uygunluğu için birde cam dan teklif hazırlayacaklar.

beklemedeyiz...

Cam'ın çok da verimli olacağını düşünmüyorum ben açıkçası. Porselene nazaran sıcaklığı koruma seviyesi nedir.

Cem bey'e ulaşabilme imkanı olan bir komşumuz var mı acaba ? Konu hakkında ilerleme kaydedemeyeceksek iptal/askı seçeneklerini devreye sokalım ?

herend den cevap beklemek istemiyorsunuz sanırım. Porselen ve cam teklif verecekler. Hangisi uygunsa bu arada cem beyde gelirse duruma gore karar verilse daha dogru olmazmı

(23/12/2013, Saat: 20:14)trache Adlı Kullanıcıdan Alıntı: herend den cevap beklemek istemiyorsunuz sanırım. Porselen ve cam teklif verecekler. Hangisi uygunsa bu arada cem beyde gelirse duruma gore karar verilse daha dogru olmazmı

Yoo bekliyorum üstadım, yanlış anlaşılma olmasın. Sadece cam konusunda aklıma geleni paylaştım sizinle. Bu arada da mevcut konu hakkında cem beyi bekleyelim ancak ne zaman gelecek ? 20 günü aşkın olmuş siteye giriş yapmamış. Bunu bilmediğimiz için ulaşabilirsek dedim. Ona göre nereye odaklanabiliriz onu düşünelim demek istedim.

Geltir Scuttle Resurrection :) - mavi - 24/12/2013

Konuyla ilgili trache üstadımızın ilgisine ve girişimine teşekkür ediyorum; ancak cam malzeme konusunda theunnamed Üstadıma da katılıyorum.

Geltir Scuttle Resurrection :) - trache - 24/12/2013

Herend porselenden hala cevap yok üretimleri yurt dışı olduğu için sanırım, ayrıca desenli ürünlerinin fiyatları çok yüksek.

Yerli üreticimizdende bir teklif alalım 5 tl lik kupalar yapıyorlar, 4 numaradaki ürünü neden üretimlerine sokmasınlar. inşallah olumlu bir cevap gelir Angel

1znbsd2.jpg

Geltir Scuttle Resurrection :) - theunnamed - 25/12/2013

Arkadaşlar Cem Bey'e SMS yoluyla ulaşmaya çalıştım ancak dönüş yapmadı yine. Bu organizasyonu askıya alalım ya da tamamen iptal edelim ?

Herend ve Kutahya'dan gelecek cevaplara göre organizasyonun şekillenme ihtimalinin olması sebebiyle organizasyona katılan arkadaşların yine listede kalarak, organizasyonun askıya alınmasını öneriyorum, sizler ne dersiniz ?