Geleneksel Tıraş Forumları
celik ustura kullanan berber salonu - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Konu Başlığı: celik ustura kullanan berber salonu (/showthread.php?tid=3710)

Sayfalar: 1 2

celik ustura kullanan berber salonu - korgunv - 01/12/2013

Selam Forumdaslar,
Celik ustura hakkinda burada okuduklarim disinda hic bir sey bilmiyorum. Hatta hic gormedim. Bu yontemle tiras yapan bildiginiz bir berber salonu var mi?

celik ustura kullanan berber salonu - theunnamed - 01/12/2013

Sağlık koşulları sebebiyle yasak sanırım çelik ustura.

(01/12/2013, Saat: 14:48)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selam Forumdaslar,
Celik ustura hakkinda burada okuduklarim disinda hic bir sey bilmiyorum. Hatta hic gormedim. Bu yontemle tiras yapan bildiginiz bir berber salonu var mi?

celik ustura kullanan berber salonu - ohtararan - 01/12/2013

70' lerde yasaklandı diye biliyorum, hatırımda yanlış kalmadıysa. bazıları istemeyerek bıraktı elbet lakin yasak bile olmasa şu anda jiletlilerin kolaylığına kaçacaktı yeni yetmeler diye düşünüyorum Blush

burada okuduklarınız da az bir bilgi değil çelik ustura konusunda, bazı dostlar ucuz modellerden deneyimlemeye başladılar, konularına denk gelmişsinizdir muhakkak.

celik ustura kullanan berber salonu - bahadirhan - 01/12/2013

ben 80 li yıllarda mahalledeki berberin çelik ustura kullandığını hatırlıyorum. o zamanlar ne olduğunu anlamazdım..kayış aynanın hemen yanında duvarda asılıydı.arasıra usturayı kayışladığını görüyordum..

celik ustura kullanan berber salonu - Lord Sparhawk - 02/12/2013

Ben geçen spordan dönerken gördüm ufak köşe başı berber usturayı kayışlıyordu önündeki müşteriyi tıraş etmek için. Geçen sene de arkadaşım damat tıraşı olmaya gittiğinde berberi çelik ustura ile tıraş etmişti. Yani hala kullanan yaşlı berberler var ama özel zamanlara.

celik ustura kullanan berber salonu - error... - 03/12/2013

Mugla da çelik ustura kullanan 3 tane berber tanıyorum
hatta bir tanesi meşur trt ye belgesel konusu bile olmuş
geleneksel berberler gibi bir başlıkla gerçi ben bulamadım belgeseli ama olsun

(03/12/2013, Saat: 13:26)metinnitem1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım tarif edebilir misiniz yerlerini?Ben Muğlalıyım. Wink

akyol mahallesinin meydana doğru arkasında kalan
küçük küçük dükkanların olduğu bir çarşı var kahveler falan var
merkezdeli ziraat bankasının biraz üzerinde birpark var tam oranın üst tarafı o bölgeye gidin eski bir berbere bekir ustayı sorun küçük bir dükkanı var şimdi tarif biraz sıkıntılı oldu ama yerlisiyseniz anlamışsınırdır diye tahmin ediyorum bekir usta çelik ustura ile traş yapar birkaç kişi daha var hep aynı çarşıdalar

celik ustura kullanan berber salonu - mavi - 03/12/2013

(03/12/2013, Saat: 13:15)error... Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mugla da çelik ustura kullanan 3 tane berber tanıyorum
hatta bir tanesi meşur trt ye belgesel konusu bile olmuş
geleneksel berberler gibi bir başlıkla gerçi ben bulamadım belgeseli ama olsun

TRT Haber Kanalında, 08.02.2012 tarihli Gece Haberlerinde "Muğla'da bir berber müşterilerini yarım asırlık malzemelerle tıraş ediyor." başlığıyla bir haber yayımlanmış. Videoya ulaşmaya çalıştım; ancak TRT Haber sitesinin video galerisinde eski tarihli videolar arasında bulamadım.

(03/12/2013, Saat: 14:22)mavi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: TRT Haber Kanalında, 08.02.2012 tarihli Gece Haberlerinde "Muğla'da bir berber müşterilerini yarım asırlık malzemelerle tıraş ediyor." başlığıyla bir haber yayımlanmış. Videoya ulaşmaya çalıştım; ancak TRT Haber sitesinin video galerisinde eski tarihli videolar arasında bulamadım.

çok teşekkürler üstat ilginize...

celik ustura kullanan berber salonu - mavi - 03/12/2013

Nostaljik Berber
Eski Usullerle Tıraş Yapıyor