Geleneksel Tıraş Forumları
Simpson Wee Scot - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: SAKAL FIRÇALARI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Porsuk Kılı Sakal Fırçaları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Konu Başlığı: Simpson Wee Scot (/showthread.php?tid=3732)

Sayfalar: 1 2

Simpson Wee Scot - linguist - 05/12/2013

1zykidj.jpg

Büyüklüğü yüzük parmağım kadar.
Ama büyüklüğü değil işlevi önemli :p
Fırça açılıp bir nevi break in olup performansını göstermesi bir kaç tıraş sürüyor o yüzden alıp da denerseniz moraliniz bozulmasın. Küçüklüğünden dolayı yüzde köpüklemek için daha uygun ama tasta da harikalar yaratıyor sadece oluşturduğu köpük boyunu aşıyor ve fırça görünmez olabiliyor. Su tutuşu çok yüksek. Islatıp sıkınca gereğinden bile fazla su tuttuğunu görebilirsiniz. Yeterince sabunla yüklenirse 3 perde rahat köpük yapıyor sonrasında köpük azalmakla beraber 4... 5... Hatta ısrarcı olunursa 6. perdeye de touch up lar için yetebilir!
Kıl uçları oldukça yumuşak her ne kadar yabancı forumlarda silvertip kadar dense de benim mornettoya gönderdiğim best badger la aynı yumuşaklıkta ve kalitede ayrıca fs daha yumuşak. Wee Scot fs'lere göre yoğun bir fırça. Fırçayı ortasından sıktığımda fs 26mm ile aynı yoğunlukta/kalınlıkta olduğunu söyleyebilirim tabi fs de çaptan dolayı daha çok kıl var sadece yoğunluktan bahsediyorum. Isıyı iyi muhafaza ediyor. 3. perde de dahi yüze bastırınca ortasından fırça sıcaklığı hissediliyor. Sap kısa olduğu için tutma tekniğine dikkat etmezseniz elinizden fırlayabilir ama bu diğer fırçalar için de geçerli nitekim bir arkadaşımız chubbysini kırmıştıSad

Simpson Wee Scot - eskiuyemnt - 05/12/2013

İnceleme için teşekkürler üstadım,

yoğunluğu beni etkiledi, tıraşı çok daha keyifli bir hal alır böylece. Yüzde köpürtme daha pratik ve kıl uçları benim best gibiyse gerçekten kremlerle çok daha keyifli tıraşlar çıkartır anladığım kadarıyla.

İnceptum üstad chubby kırmıştı, bi daha fırçadan haber alınamadı Big Grin Hakkında gaiplik kararı çıkartıcam Tongue

Güzel günlerde kullanın üstadım, çok keyifli bir güne hazırlık, o bir wee scot ne de olsa, aksini kimse düşünemez Smile

evet yoğun ve kremlerle daha başarılı ama kullandıkça çabucak yumuşuyor bu sayede yüzde köpürtmek için sabunlara da hızla adapte oluyor ayrıca uçlarının rengi açılıp boz/bej rengini alıyor.

Sanırım renk değişimi suyun kirecine bağlı olarak değişebiliyo, ama bi süre sonra ana renk oturunca hem güzelliği çıkıyo, hem de işini çok güzel yapan bi simpson size kalıyo. Smile

Simpson Wee Scot - onur98 - 05/12/2013

Kopurtmede tam bir başyapıt. Ancak ufak sap çok ergonomik değil. Boyunu aşan köpük yapması nedeniyle Kayma riskini çok yüksek. Sapa o ring yada lastik takılarak kullanılması daha faydalı.

Simpson Wee Scot - inceptum - 05/12/2013

(05/12/2013, Saat: 02:43)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnceleme için teşekkürler üstadım,

yoğunluğu beni etkiledi, tıraşı çok daha keyifli bir hal alır böylece. Yüzde köpürtme daha pratik ve kıl uçları benim best gibiyse gerçekten kremlerle çok daha keyifli tıraşlar çıkartır anladığım kadarıyla.

İnceptum üstad chubby kırmıştı, bi daha fırçadan haber alınamadı Big Grin Hakkında gaiplik kararı çıkartıcam Tongue

Güzel günlerde kullanın üstadım, çok keyifli bir güne hazırlık, o bir wee scot ne de olsa, aksini kimse düşünemez Smile

Chubby nin kırığı yürür sanarak yeni knot alıp kendime fırça yapmıştım ama kırık yürümedi, şükür hala foşur foşur kullanıyorum mornetto hocam Big Grin Arada sırada acaba yerde zıplıyor mu diye denediğim oluyor hala ama kullanılıyor yani.Tongue

Simpson Wee Scot - onur98 - 05/12/2013

Yabancı bir forumda okudum. Mark(simpson satış Müdürü ) adamın kırılan Ch2 super fircasini 5 kurus istemeden değiştirmiş.

wee scot ın kokusundan da bahsedeyim. Paketten porsuk kokusuyla çıkıyor ama çok ağır değil. Islandıkça daha belirginleşiyor ama bir kaç kullanımda çabucak gidip yerine best tipin klasik okusu kaliyor. Bu kokuyu şahsen seviyorum ve finest porsuklarda bu yok, onlar daha rafine edilmiş gibiler. Ayrıca bestleri okşaması daha güzel, kürkümsü bir havası var insan dokundukça dokunmak istiyor. Yüzde dolgun bir hissiyatı var. Tüm bu özellikleriyle "best" bana göre daha tercih edilesi geliyor. Aklım finwst diyor tabii bu karar vermeyle olmuyor banyoda elim eskiden de kendiliğinden bestlere giderdi.

Tüm bu yazılanlardan anlaşılıyor ki, porsuk, açık ara diğer tür fırçaların önünde.

Finestlerin ucu yumuşatılmış ve ağartılmış olduklarından, doğal porsuk kokusunu normal best gibi belirgin alınmıyor. At fırçalarda da bu ağartma işlemi yapılmakta.

Best badger, porsuklar içinde bence en kullanılası. Silverin floopy, purenin cızırtısı derken, beste laf eden yok Smile Hele bir de iyisine denk geldiniz mi, sık düğümlü, yoğun ve yumuşak uçlu ve sap da ergonomik ve özenilmiş bir sap ise mmmmm tadından yenmez valla Smile

Simpson Wee Scot - onur98 - 26/12/2013

iyi günlerde kullanın ikoncanı Smile