Geleneksel Tıraş Forumları
Kullanılmış Tıraş Fırçası alınır mı? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: SAKAL FIRÇALARI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Diğer Sakal Fırçaları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Konu Başlığı: Kullanılmış Tıraş Fırçası alınır mı? (/showthread.php?tid=3885)

Sayfalar: 1 2 3 4

Kullanılmış Tıraş Fırçası alınır mı? - crionics - 02/01/2014

Tercih meselesi.

Kullanılmış Tıraş Fırçası alınır mı? - error... - 02/01/2014

Ben eskiuye3315 Ercan ustadtan 3 adet firca aldim valla herhangi bir islemden gecirmeden direk kullandim icimde bir huzursuzluk olmadan bu tamamen fircanin geldigi kisiye bagli ama krali gelse su anda berberdeki fircayi yuzume suremez
Ben kullanilmis usturada aliyorum ama resmen asindiriyorum her yerini ve ancak oyle kullanabiliyorum

Kullanılmış Tıraş Fırçası alınır mı? - linguist - 02/01/2014

(02/01/2014, Saat: 21:29)error... Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben eskiuye3315 Ercan ustadtan 3 adet firca aldim valla herhangi bir islemden gecirmeden direk kullandim icimde bir huzursuzluk olmadan bu tamamen fircanin geldigi kisiye bagli ama krali gelse su anda berberdeki fircayi yuzume suremez
Ben kullanilmis usturada aliyorum ama resmen asindiriyorum her yerini ve ancak oyle kullanabiliyorum

Hayrola yoksa sünnette kullanılmış olabilir korkusu mu var?
Sahi eskinin fenni sünnetçileri ne kullanıyordu?

Kullanılmış Tıraş Fırçası alınır mı? - mancho - 02/01/2014

Berberde saç tıraşı olurken kullanılan makas, makina ve taraklar 2. el alındıktan sonra dezenfekte edilen tıraş fırçalarından daha tehlikeli bence. Kendimize bir set alıp, yanımızda mı götürsek acaba??

(02/01/2014, Saat: 21:49)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Berberde saç tıraşı olurken kullanılan makas, makina ve taraklar 2. el alındıktan sonra dezenfekte edilen tıraş fırçalarından daha tehlikeli bence. Kendimize bir set alıp, yanımızda mı götürsek acaba??

Berberimin sakal tıraşı olanlar için özel dolapları var. Müdavimler ustura fırça havlularını isminin olduğu dolaba koyuyor.

(02/01/2014, Saat: 21:48)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayrola yoksa sünnette kullanılmış olabilir korkusu mu var?
Sahi eskinin fenni sünnetçileri ne kullanıyordu?

Valla ustat hersey olabilir sunnet adam kesme hayvan yuzme kus tirnagi kesme kasik oyma vs heryere degmis olabilir bu arada sunnet usturasida gecti elime verdim birine gitti sik degil Big Grin

(02/01/2014, Saat: 22:06)error... Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Valla ustat hersey olabilir sunnet adam kesme hayvan yuzme kus tirnagi kesme kasik oyma vs heryere degmis olabilir bu arada sunnet usturasida gecti elime verdim birine gitti sik degil Big Grin

Değil mi? O zaman vintage usturaları müslümanlardan almamak lazım :d

Kullanılmış Tıraş Fırçası alınır mı? - korhan - 02/01/2014

(02/01/2014, Saat: 22:06)error... Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Valla ustat hersey olabilir sunnet adam kesme hayvan yuzme kus tirnagi kesme kasik oyma vs heryere degmis olabilir bu arada sunnet usturasida gecti elime verdim birine gitti sik degil Big Grin

Babamı arayıp sordum ilk önce hafif bi kalayı bastı. " sanane lan benimkinden" dedi sonrada usturayla kesiyordı dedi. Ama ben küçükken tırnak makasından baltaya, motorlu testereden döner bıçağına, giyotinden ekmek bıçağına kadar herşeyi duydum ve neticede aayip bi firarla noktaladım Big Grin

Üstadlarım ve tanıdıklarımdan alırım fırça paşa paşada zevkle kullanırım. neticede özenle kullanan insanlar ama o berber fırçası yok mu? Çok fena yaparım o berberi... Angry

2ildjrk.jpg

Kullanılmış Tıraş Fırçası alınır mı? - trache - 02/01/2014

aletleri kaynar su sirke buhar defenfektan aşındırıcı izopropil alkolden geçirip sonrasında iyice sabun ve macun ile fırçalayıp kullanırım,

fırçalara elimi sürmem, çünkü aletler gibi temizleme imkanı yok kimse kimseye güvenemez güvenle olucak iş değil, Türke bir şey olmaz mantığı heryerde Smile

(02/01/2014, Saat: 22:34)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değil mi? O zaman vintage usturaları müslümanlardan almamak lazım :d

Bu acidan hic bakmamistim asiri mantikli buldumBig Grin