Geleneksel Tıraş Forumları
Merhaba Geltir Ailesi - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: FORUM (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Forum: Forum Tanışma (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Konu Başlığı: Merhaba Geltir Ailesi (/showthread.php?tid=3909)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

Merhaba Geltir Ailesi - crionics - 06/01/2014

Hoş geldiniz.

Merhaba Geltir Ailesi - Straht - 06/01/2014

Herkese teşekkürler. Bugün DIY - Bay Rum After Shave denemesi yaptım, 1-2 hafta beklesin bakalım eğer tutarsa forumun DIY bölümünden malzemelerini, tarifini falan paylaşırım. Yıllardır tahrişinden dolayı nefret ettiğim traş faslı bu forum sayesinde inanılmaz bir keyife dönüştü resmen gün geçsede traş olsam diye bekliyorum. Haliyle kullandığım malzemelere de heves ettim bakalım ev yapımı aftershave nasıl olacak Smile

Merhaba Geltir Ailesi - korhan - 06/01/2014

@straht bekliyoruz bakalım bay rum için umarım tutar ellerinize sağlık. Smile

Merhaba Geltir Ailesi - Delidumrul - 06/01/2014

Geltir ailesine hoş geldiniz

Merhaba Geltir Ailesi - BigHillMe - 06/01/2014

(06/01/2014, Saat: 20:06)korhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @straht bekliyoruz bakalım bay rum için umarım tutar ellerinize sağlık. Smile

sanırım hem ıcılebılır hem surulebılır bır formul gelıyor Smile

Merhaba Geltir Ailesi - Straht - 06/01/2014

(06/01/2014, Saat: 23:46)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sanırım hem ıcılebılır hem surulebılır bır formul gelıyor Smile

Evet sanırım öyle bir şey çıkıcak çünkü bende bugün yaptıktan sonra ağzını kapatırken şöyle bir kokladım da böyle kokteyl olsa içilir demiştim kendi kendimeBig Grin

Merhaba Geltir Ailesi - korhan - 07/01/2014

(06/01/2014, Saat: 23:46)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sanırım hem ıcılebılır hem surulebılır bır formul gelıyor Smile

Votkalı ağız gargarsını biliyorumda bu da daha değişik bir şey olacak. Big Grin

Merhaba Geltir Ailesi - mckemal - 07/01/2014

hoşgeldiniz

Merhaba Geltir Ailesi - korhan - 15/01/2014

@straht Üstad sizin bay ruma noldu Smile

Merhaba Geltir Ailesi - Straht - 16/01/2014

(15/01/2014, Saat: 12:30)korhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @straht Üstad sizin bay ruma noldu Smile

Baya fermante olmuş durumda aslında da biraz kıvamlı olmuş gibi geldi ve fazlasıyla şekerli sanırım nedeni kabuk rendesini kullandığım mandalinanın fazla aromatik oluşu belki biliyorsunuzdur ''King'' denilen bir mandalina vardır ince kabuklu ve çekirdekli, evin bir odasında soyarsınız evin en uzak köşesinden biri çıkar gelir kim mandalina yiyor diye o derece kokulu ve aromatik Big Grin Ayrıca orjinal Bay Rum ''Pimenta Racemosa'' cinsi defne ağacı yaprağından yapılıyor Türkiyede ise sadece yemeklik defne yaprağı bulabiliyorsunuz ki aynı kokuyu vermiyor. Kısaca denemelere devam ediyorum, şuan etil alkol arayışındayım. Etil alkol bulabilirsem karışımın alkol oranını %60ın üzerine çıkarabilirim ki bu karışımın içine attığım malzemelerin içinde aromatik yağların maksimum çözünmesini sağlar ve şuan kıvamlı olan karışımı biraz seyreltir.

Şuanki haliyle traş sonrası denedim; kokusu fazlaca mandalina ve tarçın ağarlıklı ve biraz kıvamlı, traş sonrası yüzü rahatlatıyor rahatlatmasına da bir iki malzeme daha bulabilirsem foruma sunmaya değer nihai karışımı elde edicem Tongue Biraz daha beklemede kalın.