Geleneksel Tıraş Forumları
Merhaba Geltir Ailesi - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: FORUM (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Forum: Forum Tanışma (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Konu Başlığı: Merhaba Geltir Ailesi (/showthread.php?tid=3909)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

Merhaba Geltir Ailesi - korhan - 16/01/2014

(16/01/2014, Saat: 02:30)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Baya fermante olmuş durumda aslında da biraz kıvamlı olmuş gibi geldi ve fazlasıyla şekerli sanırım nedeni kabuk rendesini kullandığım mandalinanın fazla aromatik oluşu belki biliyorsunuzdur ''King'' denilen bir mandalina vardır ince kabuklu ve çekirdekli, evin bir odasında soyarsınız evin en uzak köşesinden biri çıkar gelir kim mandalina yiyor diye o derece kokulu ve aromatik Big Grin Ayrıca orjinal Bay Rum ''Pimenta Racemosa'' cinsi defne ağacı yaprağından yapılıyor Türkiyede ise sadece yemeklik defne yaprağı bulabiliyorsunuz ki aynı kokuyu vermiyor. Kısaca denemelere devam ediyorum, şuan etil alkol arayışındayım. Etil alkol bulabilirsem karışımın alkol oranını %60ın üzerine çıkarabilirim ki bu karışımın içine attığım malzemelerin içinde aromatik yağların maksimum çözünmesini sağlar ve şuan kıvamlı olan karışımı biraz seyreltir.

Şuanki haliyle traş sonrası denedim; kokusu fazlaca mandalina ve tarçın ağarlıklı ve biraz kıvamlı, traş sonrası yüzü rahatlatıyor rahatlatmasına da bir iki malzeme daha bulabilirsem foruma sunmaya değer nihai karışımı elde edicem Tongue Biraz daha beklemede kalın.

Ellerinize sağlık üstad eliniz kolunuz dert görmesin eğer satışa çıkarırsanız ilk sıraya beni yazın Smile
Sizin kimya bilgisi baya sağlammış.
King madalini iyi bilirim ama bence ondan daha kokulu olan izmirde bizim clementin dediğimiz bir tür vardır ki mis gibi buram buram kokar.

Merhaba Geltir Ailesi - Straht - 16/01/2014

(16/01/2014, Saat: 02:41)korhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ellerinize sağlık üstad eliniz kolunuz dert görmesin eğer satışa çıkarırsanız ilk sıraya beni yazın Smile
Sizin kimya bilgisi baya sağlammış.
King madalini iyi bilirim ama bence ondan daha kokulu olan izmirde bizim clementin dediğimiz bir tür vardır ki mis gibi buram buram kokar.

Teşekkürler komşum da kimya bilgim liseden hatırladıklarım ve biraz ilgiden dolayı araştırmalarımdan ibaret =) Satış belki ilerde düşünebilirim fakat ilk aşamada nihai karışıma karar verdikten sonra bir miktar üretip 5-10cc'lik küçük şişelerle denemek isteyen forumdaşlara yollamak istiyorum, yorumları alıp ona göre değişiklikler yapabiliriz. Birde Bay Rumu yaparken aklıma başka fikirlerde geldi onlarıda denemek istiyorum en yakın zamanda. Denatüre olmamış yani içilebilir, vucuda zararlı olmayan bitkisel kaynaklı saf etil alkol bulabilirsem çok ilerleme kaydedicem ama bulamıyorum eskiden Mey İçki satardı migroslarda artık yok eczanelerin ise içki satış lisansı almaları gerekiyormuş alkol satışı için (bu da ayrı bir saçmalık ama neyse burası tartışılcağı yer değil), şuana kadar sorduğum hiç bir eczanede yoktu. Bulabilceğim bir yer biliyormusunuz?

(16/01/2014, Saat: 02:49)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler komşum da kimya bilgim liseden hatırladıklarım ve biraz ilgiden dolayı araştırmalarımdan ibaret =) Satış belki ilerde düşünebilirim fakat ilk aşamada nihai karışıma karar verdikten sonra bir miktar üretip 5-10cc'lik küçük şişelerle denemek isteyen forumdaşlara yollamak istiyorum, yorumları alıp ona göre değişiklikler yapabiliriz. Birde Bay Rumu yaparken aklıma başka fikirlerde geldi onlarıda denemek istiyorum en yakın zamanda. Denatüre olmamış yani içilebilir, vucuda zararlı olmayan bitkisel kaynaklı saf etil alkol bulabilirsem çok ilerleme kaydedicem ama bulamıyorum eskiden Mey İçki satardı migroslarda artık yok eczanelerin ise içki satış lisansı almaları gerekiyormuş alkol satışı için (bu da ayrı bir saçmalık ama neyse burası tartışılcağı yer değil), şuana kadar sorduğum hiç bir eczanede yoktu. Bulabilceğim bir yer biliyormusunuz?

Daha önce bay rum denemedim ama denemekten çok memnun olurum ayrıca Forumumuzda Lord gibi bir cevher var koku konusunda.
Mey içki ile görüşülüp istense Forumdaşlardan birinin muhakkak tanıdığı vardır veya nasıl temin edebileceğimizi biri muhakkak biliyordur. Neticede bunların hepsi bizim için güzel gelişmeler. Bence ürünü resimleyip kendin yap dıy Bölümünde bir başlık açın hem herkes daha rahat olarak görür ve yadım edebilecekler daha rahat haberdar olur.

ayrıca bir şuna bakaın detaylı olarak araştırmak lazım.

@korhan komşum o firmayı bende gördüm de sadece alkol kullanım veya satış lısansı olan işletmelere toptan satış yapıyorlarmış. Yarın çıkıp ulusa gidiyim belki oradaki kimyasal toptancıları satıyordur sonra da yeni bir şişe hazırlarken malzemeleri ve yapılışını fotoğraflarla koyarım DIY bölümüne beraberce kendi aftershavelerimizi yaparız Big Grin

Elimin altında kimyasal toptancısı olsa bende hemen giderdim.
Kendi aftershavelerimizi yapmak işte bunu sevdim. Wink

Merhaba Geltir Ailesi - theunnamed - 16/01/2014

(16/01/2014, Saat: 02:49)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler komşum da kimya bilgim liseden hatırladıklarım ve biraz ilgiden dolayı araştırmalarımdan ibaret =) Satış belki ilerde düşünebilirim fakat ilk aşamada nihai karışıma karar verdikten sonra bir miktar üretip 5-10cc'lik küçük şişelerle denemek isteyen forumdaşlara yollamak istiyorum, yorumları alıp ona göre değişiklikler yapabiliriz. Birde Bay Rumu yaparken aklıma başka fikirlerde geldi onlarıda denemek istiyorum en yakın zamanda. Denatüre olmamış yani içilebilir, vucuda zararlı olmayan bitkisel kaynaklı saf etil alkol bulabilirsem çok ilerleme kaydedicem ama bulamıyorum eskiden Mey İçki satardı migroslarda artık yok eczanelerin ise içki satış lisansı almaları gerekiyormuş alkol satışı için (bu da ayrı bir saçmalık ama neyse burası tartışılcağı yer değil), şuana kadar sorduğum hiç bir eczanede yoktu. Bulabilceğim bir yer biliyormusunuz?

Hocam tam tarih hatırlamıyorum ama forumda belirtmiştim daha önce, ankara migrosta görmüştüm 3-4 ay önce hatta fotograflamıştım. Ekim ayı sonunda, kullanılmış tıraş aletleri nasıl temizlenmeli konusunda.

ymyny8a4.jpg

İşte forum gücü bu abicim ya. Smile umarım kalmıştırda bulabiliriz

@theunnamed üstad bende bu mey içkinin etil alkolünü arıyorum fakat yakınlarımdaki hiç bir migrosta bulamadım, mey içkinin internet sitesinde de yok. Eğer bulabilirsem parekende olarak alınabilecek en iyi etil alkol bu. Migros sanalmarketimde stokta yok olarak gözüküyor belki migrosların bireysel olarak kendi stoklarında kalmıştır Ankarada gören duyan olursa haber verirse sevinirimSmile

Gerçi Migros bana ters kalıyor ama bulursam ben bile buradan yollayabilirim. Ayrıca burda bitane kimya deposu olacak onada bir sorayım.

Merhaba Geltir Ailesi - theunnamed - 16/01/2014

(16/01/2014, Saat: 15:12)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @theunnamed üstad bende bu mey içkinin etil alkolünü arıyorum fakat yakınlarımdaki hiç bir migrosta bulamadım, mey içkinin internet sitesinde de yok. Eğer bulabilirsem parekende olarak alınabilecek en iyi etil alkol bu. Migros sanalmarketimde stokta yok olarak gözüküyor belki migrosların bireysel olarak kendi stoklarında kalmıştır Ankarada gören duyan olursa haber verirse sevinirimSmile

Üstadım Ankamall Migrosta görmüştüm ben 6-7 şişe vardı. Satılacağını düşünmüyorum hepsinin. O kadar kullanılıyor mu bilmiyorum tabi, belki de bitmiştir. Haftasonu uğrama ihtimalim var bakarım sizin için. Siz nerede yaşıyorsunuz ?