Geleneksel Tıraş Forumları
Astra Superior Platinum (Yeşil) - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Astra Superior Platinum (Yeşil) (/showthread.php?tid=392)

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - ihtilaf - 25/02/2013

Son iki tıraşım günlük.
Astra 2.perdede körelmeye başlıyor.Ters alacağım yerlerde tahrişe meyilli durum ortaya çıkıyor.Kesmesi için ayarlı DE aleti agresif duruma getirsem takılıyor.
Perma Sharp almaya devam.Perma genelde dananıklı .Bazı arkadaşlar 10 tıraş kullanıyor(muş)
Astra dayanıksızdı fakat bu kadar değildi yada bu seri böyle.

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - Fallschirmjäger - 25/02/2013

(25/02/2013, Saat: 11:06)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son iki tıraşım günlük.
Astra 2.perdede körelmeye başlıyor.Ters alacağım yerlerde tahrişe meyilli durum ortaya çıkıyor.Kesmesi için ayarlı DE aleti agresif duruma getirsem takılıyor.
Perma Sharp almaya devam.Perma genelde dananıklı .Bazı arkadaşlar 10 tıraş kullanıyor(muş)
Astra dayanıksızdı fakat bu kadar değildi yada bu seri böyle.

50-60 jiletini bitirdiğim Astra kutusunda hiç böyle birşeye denk gelmedim

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - puchacz - 29/03/2013

Bu jilet benim ozellikle boyun bolgemde yanma yapiyor. Yarim saattir yaniyorum Smile
Buyuk beklentilerim vardi bu jiletten ama galiba olmadi.

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - FloydianDM - 29/03/2013

(29/03/2013, Saat: 16:03)puchacz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu jilet benim ozellikle boyun bolgemde yanma yapiyor. Yarim saattir yaniyorum Smile

Astra Super Stainless'ı deneyin. Yani mavi ambalajlı Astra'yı. Bana göre daha iyi bir jilet. Biraz daha keskindir, bastırmazsanız iyi performans verecektir.

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - transmehmet - 02/04/2013

Safety razor ile güzel fakat shavette ile konforsuz kalıyor.

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - linguist - 03/04/2013

(29/03/2013, Saat: 23:17)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29/03/2013, Saat: 16:03)puchacz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu jilet benim ozellikle boyun bolgemde yanma yapiyor. Yarim saattir yaniyorum Smile

Astra Super Stainless'ı deneyin. Yani mavi ambalajlı Astra'yı. Bana göre daha iyi bir jilet. Biraz daha keskindir, bastırmazsanız iyi performans verecektir.

Benim aldığım yerde satıcı yeşili 15den maviyi 10 liradan veriyor ve mavi yaramaz yeşili permayla aynı kalite diyor. Ben maviyi denedim ve eh dedim. Yeşili gerçekten güzel.

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - ihtilaf - 03/04/2013

Mavisi rapira , derby ayarında mild.
Yeni başlayanların çok iyi jilet demesi bu yüzden,bastırsanda kesmiyor.

Yeşil Perma'ya yakın keskinliği olsada ,çene gibi yoğun alanlarda Perma'yı aratıyor ve çabuk köreliyor,2 tıraş belki.Ustura için iyi jilet.

(03/04/2013, Saat: 20:19)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Benim aldığım yerde satıcı yeşili 15den maviyi 10 liradan veriyor ve mavi yaramaz yeşili permayla aynı kalite diyor. Ben maviyi denedim ve eh dedim. Yeşili gerçekten güzel.

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - FloydianDM - 03/04/2013

(03/04/2013, Saat: 20:33)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mavisi rapira , derby ayarında mild.
Yeni başlayanların çok iyi jilet demesi bu yüzden,bastırsanda kesmiyor.

Yeşil Perma'ya yakın keskinliği olsada ,çene gibi yoğun alanlarda Perma'yı aratıyor ve çabuk köreliyor,2 tıraş belki.Ustura için iyi jilet.

(03/04/2013, Saat: 20:19)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Ben mavi ambalajlı olanı yeşile göre daha keskin buluyorum komşularım.

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - Machete - 10/04/2013

Geçen aldığım tek kutu astranın içindeki 5li paketlerin içindeki jiletler kağıtsızdı. daha doğrusu balmumlu beyaz kağıt vardı ama dış kısımdaki yeşil kağıt yoktu.

yeni üretilenler mi böyle yoksa aldığım imitasyon olabilir mi?

ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) - FloydianDM - 10/04/2013

(10/04/2013, Saat: 21:27)Machete Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçen aldığım tek kutu astranın içindeki 5li paketlerin içindeki jiletler kağıtsızdı. daha doğrusu balmumlu beyaz kağıt vardı ama dış kısımdaki yeşil kağıt yoktu.

yeni üretilenler mi böyle yoksa aldığım imitasyon olabilir mi?

Endişe etmeyin, yenileri o şekilde üretiliyor.