Geleneksel Tıraş Forumları
Astra Superior Platinum (Yeşil) - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Astra Superior Platinum (Yeşil) (/showthread.php?tid=392)

Cvp: Astra Superior Platinum (Yeşil) - Ali Desidero - 27/08/2019

evet komşularım bir daha kullanmam dediğim yeşil astra bugün aldığım yuma ile uyumu mükemmel oldu makina ile fark inanılmaz 3.75 tl lik yumanın yaptığı işe bak

Cvp: Astra Superior Platinum (Yeşil) - acoma - 18/10/2019

Ben bu jiletten ve derby usta dan bisey anlamadim. Gayet guzel akici ve keskin olarak baslayan tirasin ortasinda cekistirme yapiyorlar biraz cekistirme yaptiktan sonrada akmaya devam ediyorlar. 2. Perdede capraz alislarda bazen akiyor bazen takiliyorlar. Kotu diyemiyorum ama iyide bulmadim bu iki jileti.

Cvp: Astra Superior Platinum (Yeşil) - Soner - 18/10/2019

Sakal haritanıza jiletin verdiği tepki olmasın komşum, malum yüzümüzün her yerinde sakallar aynı yönde çıkmıyor ters yönde sakallara geldiğinde akışı yavaşlıyor olabilir, sakal haritanızı iyi analiz edip aleti o yönde çekin.

Cvp: Astra Superior Platinum (Yeşil) - acoma - 18/10/2019

(18/10/2019, Saat: 12:00)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sakal haritanıza jiletin verdiği tepki olmasın komşum, malum yüzümüzün her yerinde sakallar aynı yönde çıkmıyor ters yönde sakallara geldiğinde akışı yavaşlıyor olabilir, sakal haritanızı iyi analiz edip aleti o yönde çekin.

Yok komsum onunla alakali degil. Sakal cikis yonunde cekerken takiliyor. Takildigi yerlerde tiras sonrasi kasiniyor ve killarda batici uzuyor.

Cvp: Astra Superior Platinum (Yeşil) - acoma - 20/10/2019

Son tirasimi yesil astra ile olmustum, sakallarin baticiligini hissediyordum zaten. Bugun baska jiletle tiras oldum ve yesil astradan kalma batiklar cok kotu ortaya cikti. Surat persembe pazari. Ozellikle cene alti hatta yanaklarda bile batiklar var. Konazol sampuan ve cleocin-t solusyon surdum. Pazartesiye kadar gecer insallah.
İlaveten 1000 mcg ester-c hapi ictim, cilde iyi geliyormus toparlanmayi hizlandiriyormus falan falan... gorecez bakalim.

Cvp: Astra Superior Platinum (Yeşil) - Cem.O44 - 25/10/2019

Bugün gördüğüm bir jilet açıkçası geleneksel tıraşta yeniyim inşallah yarın gillette slim twist ile deniyeceğim umarım güzel bi sonuç alırım bu arada önerebileceğiniz başka bir jilet var ise elimdeki alete uyum sağlayan,siz değerli üstadların yorumlarını bekliyorum keyifli,tahrişsiz tıraşlar Smile

Cvp: Astra Superior Platinum (Yeşil) - newbie - 14/11/2019

Maalesef kendisi en uzun süren tahrişli tıraşımı olduğum jilet. İlk kez bir günlük sakalımda traş oldum ve kendisini bir deneyeyim dedim. Neredeyse üstünden 24 saat geçmesine rağmen yüzümde dışardan görünen birşey olmadığı halde boynuma dokunamıyorum bile. 1 günlük sakalla olmamdan mı kaynaklı bilemiyorum ama mavi Astra da yaramamıştı bana.

Cvp: Astra Superior Platinum (Yeşil) - 40tansonra - 14/11/2019

Bana bugün ilk kez denediğim yeşil Astra çok iyi geldi. 5 gündür tıraş olmamıştım. Bugün Merkur progress 3,5-3-2 ayarda 3 perde tıraş oldum. Sabun Proraso yeşil. Fırça Jaguar 1071. Tıraş öncesi Proraso yeşil tıraş öncesi krem kullandım. Yüzüm tıraş sonrası hiç yanmadı, Arko tıraş kolonyası dahi yakmadı yüzümü Big Grin Tıraş sonrasını Arko tıraş kolonyası ve sebamed balsamla bitirdim. Akıcılığı olsun konforu olsun benim için muazzamdı.

Cvp: Astra Superior Platinum (Yeşil) - batmanforever - 14/11/2019

(14/11/2019, Saat: 19:42)newbie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Maalesef kendisi en uzun süren tahrişli tıraşımı olduğum jilet. İlk kez bir günlük sakalımda traş oldum ve kendisini bir deneyeyim dedim. Neredeyse üstünden 24 saat geçmesine rağmen yüzümde dışardan görünen birşey olmadığı halde boynuma dokunamıyorum bile. 1 günlük sakalla olmamdan mı kaynaklı bilemiyorum ama mavi Astra da yaramamıştı bana.

Geçmiş olsun komşum. Bu aralar kullandığım aletlerle Astra Yeşil’i keyifle kullanıyorum. Tatsız geçen tıraşınızda hangi aleti kullandınız?

Cvp: Astra Superior Platinum (Yeşil) - ahbap - 15/11/2019

Çarşamba günü 3 günlük sakalımda Yeşil Astra jileti Baili BD176 ile kombine ettim ve son zamanlarda yaşadığım en muazzam tıraşı yaşadım. Elbette köpüğün de etkisi oldu ama aletle jiletin uyumu enfesti. Bir ara bu jiletle dargınlığım olduysa da son zamanlarda aramızı düzelttik.