Geleneksel Tıraş Forumları
Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ TEKNİKLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: Tıraş Teknikleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Konu Başlığı: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? (/showthread.php?tid=3959)

Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - martin - 09/09/2012

merhaba

bugün feather ile 3.tıraşımı oldum 2 perde gayet konforluydu. Damaris tıraş kremi çok hoş ve serinletici bir limon kokusuna sahipti. Mancho dostum Romanya'dan getirip hediye etti.

Keskin jilet+mild DE ve bastırmadan tıraş ile kartuşlu ve DE arasında pek fark yok gibi. KArtuşlunun daha pahalı olduğu bir gercek tabi ki.

Uzman tv dedki dermatolog ve berberler mümkünse tek perdede olayı bitirin fazla perde fazla tahriş diyorlar katılıyor musunuz? Bir de dermatologlar kesinlikle kılların cıkış yönü haricinde tıraş yapmayın diyor buna ne dersiniz?

Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - ihtilaf - 09/09/2012

ters almadığınız sürece,mild aletle sakal çıkış yönü ve 90 derece açıları konforlu tıraş verir

örnek ; sakalınızın yönü yukarıdan aşağıya doğruysa,il tur aşağı,diğer turlar tam sağ ve sol

2 yada 3 perde yeterli

(09/09/2012, Saat: 18:43)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhaba

bugün feather ile 3.tıraşımı oldum 2 perde gayet konforluydu. Damaris tıraş kremi çok hoş ve serinletici bir limon kokusuna sahipti. Mancho dostum Romanya'dan getirip hediye etti.

Keskin jilet+mild DE ve bastırmadan tıraş ile kartuşlu ve DE arasında pek fark yok gibi. KArtuşlunun daha pahalı olduğu bir gercek tabi ki.

Uzman tv dedki dermatolog ve berberler mümkünse tek perdede olayı bitirin fazla perde fazla tahriş diyorlar katılıyor musunuz? Bir de dermatologlar kesinlikle kılların cıkış yönü haricinde tıraş yapmayın diyor buna ne dersiniz?

Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - emiriko - 09/09/2012

Her ne şekilde olursa olsun "tıraş" bir tahriş kaynağı olsa gerek. DE, kartuş, ustura vs fark etmese gerek. E tek perdede iş hallolacaksa bunun tek yönü sakal çıkış yönü olsa gerek. Uzman tv'dekilerden bazıları kadındı yani pratikten ziyade teorik konuşuyorlardı. Hatta şişe içerisindeki köpükleri öneren dahi vardı Smile

Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - mancho - 09/09/2012

Kartuş kullanan ya da denemek isteyen İstanbul'lu arkadaşlar için iyi bir fırsat var.

Carrefoursa'larda

1 ADET GİLLETTE F. PROGLIDE TIRAŞ MAKİNESİ
4 ADET GİLLETTE F. PROGLIDE TIRAŞ BIÇAĞI (3+1)
1 ADET GİLLETTE BALSAM 9 ML.
1 ADET GİLLETTE DEODORANT 35 ML.

18 Tl imiş.

Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - emiriko - 09/09/2012

(09/09/2012, Saat: 19:31)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kartuş kullanan ya da denemek isteyen İstanbul'lu arkadaşlar için iyi bir fırsat var.

Carrefoursa'larda

18 Tl imiş.

proglide700.jpg

şöyle birşeyse real'de 30'a görmüş ve size önermiştim hocam üzüldüm Sad

(09/09/2012, Saat: 19:35)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09/09/2012, Saat: 19:31)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kartuş kullanan ya da denemek isteyen İstanbul'lu arkadaşlar için iyi bir fırsat var.

Carrefoursa'larda

18 Tl imiş.

proglide700.jpg

şöyle birşeyse real'de 30'a görmüş ve size önermiştim hocam üzüldüm Sad

Evet bunun aynısı. O zaman için 30 Tl çok iyi fiyattı, ben de alamadım diye üzülmüştüm Big Grin

Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - Fallschirmjäger - 09/09/2012

yalnız mancho hocam gillette fusion pek sevilmeyen bir tıraş aleti. Ekşi vb platformlarda memnun kalan hemen hemen hiç yok. Belkide eldekileri bitirip, yeni tasarımı piyasaya sürecekler

18 tl kartuşlu alete vermem
kartuşlar bitince sapı elde kalıyor

200 adet astra fiyatı

200 adet astrayla en az 400 tıraş olurum

1 kartuşla zorlaya zorlaya 7 tıraş

(09/09/2012, Saat: 19:57)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 18 tl kartuşlu alete vermem

200 adet astra fiyatı

Toplam 4 de kartuş var o pakette. Yani aslında alet ve balsam ve deodorant bedava, kartuşlarda indirimli.

Hesap yapacaksak, size önerim çelik ustura. Bir kere alın, bir de taş, bitsin Big Grin

O jilet bu jilet, o DE bu DE aranmayın, hem tıraşı da kesinlikle daha kaliteli, gerçek tıraş, erkek işi Big Grin

bu tavsiyeyi yıllarca DE ve çelik ustura kullanan biri mi veriyor

yoksa uşak alfred'e tavsiye veren birimiBig Grin

(09/09/2012, Saat: 20:03)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09/09/2012, Saat: 19:57)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 18 tl kartuşlu alete vermem

200 adet astra fiyatı

Toplam 4 de kartuş var o pakette. Yani aslında alet ve balsam ve deodorant bedava, kartuşlarda indirimli.

Hesap yapacaksak, size önerim çelik ustura. Bir kere alın, bir de taş, bitsin Big Grin

O jilet bu jilet, o DE bu DE aranmayın, hem tıraşı da kesinlikle daha kaliteli, gerçek tıraş, erkek işi Big Grin