Geleneksel Tıraş Forumları
Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ TEKNİKLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: Tıraş Teknikleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Konu Başlığı: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? (/showthread.php?tid=3959)

Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - mancho - 09/09/2012

Alfred bizzat kendi söyledi. Hep öyle yapıyormuş Big Grin

(09/09/2012, Saat: 20:11)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu tavsiyeyi yıllarca DE ve çelik ustura kullanan biri mi veriyor

yoksa uşak alfred'e tavsiye veren birimiBig Grin

(09/09/2012, Saat: 20:03)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09/09/2012, Saat: 19:57)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 18 tl kartuşlu alete vermem
kartuşlar bitince sapı elde kalıyor

200 adet astra fiyatı

200 adet astrayla en az 400 tıraş olurum

1 kartuşla zorlaya zorlaya 7 tıraş

Toplam 4 de kartuş var o pakette. Yani aslında alet ve balsam ve deodorant bedava, kartuşlarda indirimli.

Hesap yapacaksak, size önerim çelik ustura. Bir kere alın, bir de taş, bitsin Big Grin

O jilet bu jilet, o DE bu DE aranmayın, hem tıraşı da kesinlikle daha kaliteli, gerçek tıraş, erkek işi Big Grin

Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - ihtilaf - 09/09/2012

alfred evdeki bütün işleri yapıyormuş galiba,hepsiniTongue

İş olarak gördüklerimizi o geleneksel tıraşcı arkadaşa havale ediyoruz.
Sağolsun çok akıllı, az masraflı. Jilet masrafı bile yok, bir ustura aldık 30 senedir onunla tıraş oluyor. Arko'yu da pek sever. Ama bu aralar tutturdu, sentetik fırça istiyor, birşeyler anlattı ama pek anlamadım niye istediğini.Tongue

(09/09/2012, Saat: 20:19)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: alfred evdeki bütün işleri yapıyormuş galiba,hepsiniTongue

fırça konusunda hayvan ayırımı yapıyor galiba,bu hayvan haklarına aykırımıdırHuh
favorisi hangi hayvanSmile

(09/09/2012, Saat: 20:24)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İş olarak gördüklerimizi o geleneksel tıraşcı arkadaşa havale ediyoruz.
Sağolsun çok akıllı, az masraflı. Jilet masrafı bile yok, bir ustura aldık 30 senedir onunla tıraş oluyor. Arko'yu da pek sever. Ama bu aralar tutturdu, sentetik fırça istiyor, birşeyler anlattı ama pek anlamadım niye istediğini.Tongue

(09/09/2012, Saat: 20:19)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: alfred evdeki bütün işleri yapıyormuş galiba,hepsiniTongue

Bülbülü çok seviyor. Big Grin

(09/09/2012, Saat: 20:28)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: fırça konusunda hayvan ayırımı yapıyor galiba,bu hayvan haklarına aykırımıdırHuh

(09/09/2012, Saat: 20:24)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İş olarak gördüklerimizi o geleneksel tıraşcı arkadaşa havale ediyoruz.

http://www.imdb.com/title/tt0056592/

(09/09/2012, Saat: 20:37)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bülbülü çok seviyor. Big Grin

(09/09/2012, Saat: 20:28)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: fırça konusunda hayvan ayırımı yapıyor galiba,bu hayvan haklarına aykırımıdırHuh

Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - _Olgun_ - 09/09/2012

Herkesin ortam bir paydası var, o da en tahrişsiz ve konforlu tıraş.

Bunun için sabun/krem ve fırçada hem fikiriz.

Fakat DE, ustura ve kartuşla ayrılıyoruz.
Üçü de kendi aralarında ,özel türleri ile en iyilerine sahip.

Aslında farklı değil, farklı yollardan ortak yere çıkıyoruz.

Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - jolozgur - 12/09/2012

Merhaba. Bu sentetik fırça isteyen kim? Bu konu hakkında bi'şey biliyorsa bize de anlatsın; bilgilenmek isteriz Porsuk kardeşlerimiz de bu dünyada rahat mı, değil mi diyeSmile Şaka bir yana nedir bu konudaki gerçekler, biliyorsanız paylaşmanızı rica ederim. Bir ara araştırdım ama kesin bilgiye ulaşmak zor. Ya da forumda daha önce konuşulduysa göz atmak isterim.

Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - anarche - 13/09/2012

Aklıma gelmişken yazayım, askerden önce yüzümde hep tahriş ve kıl dönmesi olurdu zaten tıraş olmayı sevmezdim. Askerde hergün tıraş olmak zorunda kalmak hele sabahın köründe, Ağrı'nın soğuğunda uyanıp buz gibi suyla kalitesiz köpük ile tıraş olmanın zorluğunu anlatamam.

Teslim olmadan önce (teslim olunmaz, birliğe katılım yapılır) marketten 10 adet 3 bıçaklı mavi renkli kullan at bıçaklardan almıştım. 155 günü 10'a bölerek kullandım, paketten azalan plastik bıçakları görmek benim için büyük bir keyifti.

İstemeye istemeye hergün tıraş olmanın sonucu söyleyeyim yüzümde hiç sivilce ve kıl dönmesi kalmamıştı hatta eve döndüğümde arkadaşlarım suratın düzelmiş demişlerdi. Gelince kendimce intikam aldım gerçi, 3 yıl boyunca yüzüme hiç jilet sürmedim sadece makine ile kısaltıyordum.

Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - ihtilaf - 18/09/2012

kartuş severler için bir forum daha açılmışSmile
http://www.giantitp.com/forums/showthread.php?t=253352&page=31

24792d1242321636-largest-straight-razor-002.jpg