Geleneksel Tıraş Forumları
Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ TEKNİKLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: Tıraş Teknikleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Konu Başlığı: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? (/showthread.php?tid=3959)

Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - ihtilaf - 17/12/2013

Tıraş dünyasının geyşası
Bu slogana Gillette 1.000.000 USD verir Big Grin

Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - mancho - 17/12/2013

(17/12/2013, Saat: 21:13)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş dünyasının geyşası
Bu slogana Gillette 1.000.000 USD verir Big Grin

Big GrinTongueAngel

Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - pars - 18/12/2013

3363745529_5acf1dcf5a.jpg

Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - eskiuyemnt - 19/12/2013

Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - linguist - 24/12/2013

Razorpit
Bir kartuşla 150 tıraş.
Fena değilmişSmile
Her tıraş sonrası 4 kere sürt yeter.
Fiyat 20£ civarı.
Kartuş kullananlara tavsiye edilmeli!
razor-pit1.jpg

Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - mancho - 25/12/2013

(24/12/2013, Saat: 15:17)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Razorpit
Bir kartuşla 150 tıraş.
Fena değilmişSmile
Her tıraş sonrası 4 kere sürt yeter.
Fiyat 20£ civarı.
Kartuş kullananlara tavsiye edilmeli!
razor-pit1.jpg

Yırttık abi Big Grin

Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - zakharion - 04/01/2014

eski alışkanlık olan mac3lerimi atmadım, atmamda, etek altı için en güvenli sistem bana göre,

Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - ooppss - 13/01/2014

Teknolojiyi fazla dövmemek lazım Big Grin
kartuşlu makineler gerçekten de çok büyük kolaylıklar getiriyor..
Daha kısa sürede daha yakın tıraş sağlıyor.
Şu "dünyaca meşhur markanın" 2-3-5 bıçaklı makinelerini kullandım.
Gerçekten de her modelde kendilerini daha da geliştiryorlar. Bıçakları da forumda denildiği gibi 2-3 tıraşta köreldiğine katılmıyorum, tek kartuşla hiç sorun yaşamadan 3-4 ay tıraş olan tanıdıklarım var.
Benim için sorun kartuşluların yüzüme sorun çıkarması ve kıl dönmesine sebep olması o nedenle mecburen çok korkmama rağmen(yıllar önce denemiş ve yüzümü doğramıştım) jiletli aletlere son çare olarak başvurdum.Gerçekten faydasını da gördüm.
Ben kartuşlu kullanırken de genellikle fırça ve tıraş kremi kullandığım için olayı geleneksel tıraş olarak genelleyemem fakat kartuşlular yüzünüzde bir sorun oluşturmuyorsa ve tıraş olmak sizin için bir zevk-hobi değilse bence jiletle uğraşmaya gerek yok. Amaç pürüzsüz bir yüze sahip olmaksa sorunsuz ciltler için kartuşlu aletlerle çok daha kısa sürede daha konforlu biçimde bu iş halledilebilir. Jiletin daha ekonomik olduğu fikrine de katılmıyorum nasıl ki 5 liraya rimei alınabiliyorken 200 liraya merkur futur alınabiliyor, aynı şekilde kartuşlu aletlerin de aynı şekilde ucuzu ve pahalısı var, kartuşların uzun ömrü de aradaki fiyat farkını dengeliyor..
Tıraş sabunu, yüz hazırlığı vs ayrı bir konu ve ayrı bir zevk ama sadece tıraş aleti olarak bakıldığında tarafsız olmak gerekirse kartuşlu aletler birçok yönden daha üstün.
Ama bana çok çektirdiler orası ayrı meseleBig Grin

Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - zakharion - 13/01/2014

20 sene kullandım, 1 dakikada tıraşım bitiyordu, 5 tıraş sonra konfor düşüyor ve bana 60 tıraş gidiyordu, sonra etek altı için devam ediyordu, tam 1 sene sonra bile keskinliği devam eden bıçakları var, ama 20 senede 2 kere suratımda kıl dönmesi bana yetti, o bıçak keskin, paslanmıyor, o teknoloji sende var ama kaygan tabakayı dayanıklı yap herkes kullansın, şimdi tıraşım 10 dakika sürüyor ama o 2 dakikadan daha rahat, ve herzaman ilk konfor, acaba gizli paslanma bakteri varmı yokmu demeden sıfır jiletle tıraş oluyorum, her tıraşda o kıl dönmesi izi mc3 ü aklıma getirir,

Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - crionics - 13/01/2014

Dediğiniz gibi; size göre öyle. Bana ve birçoklarına göre değil.
Sorunsuz ciltlerde ve sakallarda bir problem yok, tayland da cımbızla alıyorlar sakal ve bıyıklarını, hazırlığa bile gerek yok.

Sadece hazırlık süresi ile alakalı mı acaba diye; aynı hazırlık ve kartuşla tıraş olayım test edeyim diyorum ama, her geçişte jiletin 5 kez geçmesi ve batıkları düşününce vazgeçiyorum.