Geleneksel Tıraş Forumları
Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ TEKNİKLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: Tıraş Teknikleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Konu Başlığı: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? (/showthread.php?tid=3959)

ne kadar doğrudur ? - sertac12 - 16/01/2014

bir de galıba tek bıcak derken yaprak jıletı degıl de tek bıcaklı tral aletını kastetmıs heralde hoca.

ne kadar doğrudur ? - ohtararan - 16/01/2014

uğraşmak istemezseniz, herangi bir eczaneye gidip (tanıdık varsa para bile almaz) %2 salisilik asit çözeltisi istediğinizi söyleyin. hazırlayıp bir şişe verecek size. hem kokusu da olmayacak, üzerine yine parfüm yahut balsam uygulamak mümkün oluyor. tıraştan sonra bir pamuk yardımıyla cildinize sürüyorsunuz. 3-4 saat arayla iki kez sürseniz yeterli. daha çok kullananlar yardımcı olacaktır bu zamanlama konusunda gerçi.

tıraştan hemen önce "otacı saç bakım yağı" sürün sakallarınıza. bu da eczanelerde falan mevcut. siz sabunu hazırlarken o da cildinizde dursun. bunun üzerine köpüğü sürüp tıraş olun, çok büyük fark göreceksiniz.

not: tek bıçak, herzaman çok bıçaklıdan iyi bana göre. ikide bir kıllar jiletlerin arasına kaçıp, 45 kere aynı yere bastırmayı engelliyor Smile

(16/01/2014, Saat: 18:47)sertac12 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sektörde yeniyim.memur olmamla işim gücüm traş oldu.ben kendımde farkı wilkinson ile gördüm.su aspırın olayını okudum ama anlayamadım.zahmet olmazsa bı acıklama getırebılırmısınız.bu aksam astrayı deneyecegım Wink

(16/01/2014, Saat: 18:55)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: uğraşmak istemezseniz, herangi bir eczaneye gidip (tanıdık varsa para bile almaz) %2 salisilik asit çözeltisi istediğinizi söyleyin. hazırlayıp bir şişe verecek size. hem kokusu da olmayacak, üzerine yine parfüm yahut balsam uygulamak mümkün oluyor. tıraştan sonra bir pamuk yardımıyla cildinize sürüyorsunuz. 3-4 saat arayla iki kez sürseniz yeterli. daha çok kullananlar yardımcı olacaktır bu zamanlama konusunda gerçi.

tıraştan hemen önce "otacı saç bakım yağı" sürün sakallarınıza. bu da eczanelerde falan mevcut. siz sabunu hazırlarken o da cildinizde dursun. bunun üzerine köpüğü sürüp tıraş olun, çok büyük fark göreceksiniz.

not: tek bıçak, herzaman çok bıçaklıdan iyi bana göre. ikide bir kıllar jiletlerin arasına kaçıp, 45 kere aynı yere bastırmayı engelliyor Smile
teşekkürler üstadım ,bu akşam denerim.bakım yağı watson da bulunuyor gözüme ilişmişti.

estafurullah, çok yerde var, yeni başladığınız için epey fark göreceksiniz. eliniz iyice alışınca ve jilet-makine kombinasyonunuzu bulunca çok ihtiyacınız kalmaz zaten, hele ki kaliteli sabun veya krem kullanıyorsanız.

(16/01/2014, Saat: 18:59)sertac12 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: teşekkürler üstadım ,bu akşam denerim.bakım yağı watson da bulunuyor gözüme ilişmişti.

ne kadar doğrudur ? - korhan - 16/01/2014

Valla kimse kusura bakmasın da ben Prof efendinin tarafsız bir yaklaşım içinde olduğuna inanmıyorum. Kardeşim alırsın elin jileti de aleti usturayı olursun traşı. Öyle her sabah kartuşlu 15 bıçaklı canavarla cildi kazıya kazıya traş olucan sonra aynı yerden 5 defa geçicen bir de bunun adına traş diycen yok cilt tahriş olmuyor diycen. Yok yauuu. !

Akşam akşam asfalyalarımı attırdı ya. Bu kadar adam yalan mı söylüyor efendi..!

Efendim sizde böyle lakırdılara kulak vermeyin.
Bu alemde kartuşuyla mutlu mesut yaşayan tek insan var o da @mancho üstad.

(16/01/2014, Saat: 19:09)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: estafurullah, çok yerde var, yeni başladığınız için epey fark göreceksiniz. eliniz iyice alışınca ve jilet-makine kombinasyonunuzu bulunca çok ihtiyacınız kalmaz zaten, hele ki kaliteli sabun veya krem kullanıyorsanız.

şimdilik arko köpüklü gülen adam sabunu

o da iyidir ülke içinde, ben kokusunu pek sevemedim bir türlü yalnızca. her yerde bulunabilecekler arasında, en çok nivea krem' i tavsiye ederim denemedi iseniz. daha iyisi için maalesef yurtdışı gerekiyor.

(16/01/2014, Saat: 19:18)sertac12 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: şimdilik arko köpüklü gülen adam sabunu

(16/01/2014, Saat: 19:23)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: o da iyidir ülke içinde, ben kokusunu pek sevemedim bir türlü yalnızca. her yerde bulunabilecekler arasında, en çok nivea krem' i tavsiye ederim denemedi iseniz. daha iyisi için maalesef yurtdışı gerekiyor.
o adamın bakışını sevıyorum çalışma masamda duruyor.o olmazsa hep birşey eksikBig Grin

ne kadar doğrudur ? - mancho - 16/01/2014

Kullanırken nirvanaya ulaştığınız Simpson fırçalarının giriş sayfasına dikkatinizi çekerim. DE ya da ustura yok, kartuş var!
Bu da mı gol değil Big Grin

http://www.simpsonshavingbrushes.com/

ne kadar doğrudur ? - korhan - 16/01/2014

(16/01/2014, Saat: 19:30)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kullanırken nirvanaya ulaştığınız Simpson fırçalarının giriş sayfasına dikkatinizi çekerim. DE ya da ustura yok, kartuş var!
Bu da mı gol değil Big Grin

http://www.simpsonshavingbrushes.com/

Gol gibi Big Grin