Geleneksel Tıraş Forumları
Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ TEKNİKLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: Tıraş Teknikleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Konu Başlığı: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? (/showthread.php?tid=3959)

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - siralexf - 12/06/2014

2 tl b3 ile 180 gün tıraş olunurmu hocam, insaf Gillette firmasını iflasa götüreceksin Smile

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - ludovico - 12/06/2014

ben askerliği; 18 günlük eğitim birliğinde (polatlı topçu okulu) 1, 9 günlük kursta (eğirdir dağ komando okulu) 1, izinler hariç kalan 9 aylık bölümde (çukurca 20. sınır tugayı) ise 2 tane olmak üzere 4 tane kartuşla (m3) bitirdim. takdir edileceği üzere ilk iki kartuş eskimeden atıldı.

netice itibariyle benim kanaatim de kartuşların jiletlerinin daha kaliteli ve dayanıklı olduğu yönünde. ama keyif vermesi açısından geleneksel tıraş bambaşka. başlayalı henüz bir ay oluyor ve ben sakalım çıksa da tıraş olsam diye bekliyorum.

Ynt: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - anarche - 12/06/2014

Şu üstüste tıraş olduğunuz makinelerin yakın çekim resimlerini koyar mısınız?

(12/06/2014, Saat: 22:17)anarche Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şu üstüste tıraş olduğunuz makinelerin yakın çekim resimlerini koyar mısınız?

eğer saklamış olsaydım koyardım. bandın beyazlaması dışında bir değişim olmuyor.

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - linguist - 12/06/2014

80 günlük.
az önce sinekkaydı olup resmini çektim Smile

jkagky.jpg
28srddi.jpg

Gelenekselci arkadaşlar kartuşların pahalı olduğu iddiasındasınız fakat başka bir başlıkta ne kadar harcama yaptığımız anketi var; hepimiz maşallah yüzlerce lira harcamışız. Ben 1 aydır geleneksel tıraş oluyorum ve şimdilik 278 lira harcadım. Geleneksel tıraşın avantajı ucuz olması değil. Hiçbirimiz jaguar fırça, arko sabun, yuma aletle kalmıyoruz, kalmayız. Geleneksel tıraş bambaşka bir keyif, bir haz, diyorum ya ben sakalım çıksın diye bekler oldum.

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - inceptum - 12/06/2014

Wtg,atg,xtg,çapraz slant taktiği,j hook,blade buffing herşey mübahsa sinekkaydı olunamayacak sakal kesme aleti var mı?Mach3ü ben de çok seviyorum ama üçkağıtçılık yapmadan oynayamıyor,de'nin ise özü sözü bir.Big Grin

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - theunnamed - 12/06/2014

Harcamalarda Mac3'ün suçu yok. Onu kullanıyorken dolabımda sadece arko köpük vardı Smile

Şimdi 10+ farklı krem 5+ farklı sabun var Smile
Fırçaya ve kreme/sabuna para verdiğimiz taktirde maküçte kullanılır Smile Hatta koleksiyon yapılır Gillette Atra ile başlayarak.

..
..
..
Mac 2
Mac 3
Fusion
Legion
Misson
..

Hele hoşumuza giderde 100lük Fusion kartuşu da stoklarsak tamamdır bu iş Smile

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - siralexf - 13/06/2014

Mach3 içinde 10 dakika ön hazırlık yapsa idik kral alet olacaktı.
köpük yüze değer değmez işe koyulurdu..

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - Eucris - 19/06/2014

Bugün bir farklılık olsun diye Match 3 ile traş oldum.Wink
1-Psikolojini bozmuyor,şuradan az daha yumuşak geçeyim efendim şuradan şu manevrayı yapalım mı gibi düşüncelerden uzak, insan tedirgin olmadan,bastıra bastıra,tahriş olmadan hızlı ve çok kaliteli bir traş oldu 2 perdede Wink
Kim ne derse desin yeri ayrıWink

Şunuda belirteyim en yakın traşımı cilalı mermer gibi kaygan yüz traşını Permasharp super eski üretimli jiletle oluyorum.