Geleneksel Tıraş Forumları
Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ TEKNİKLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: Tıraş Teknikleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Konu Başlığı: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? (/showthread.php?tid=3959)

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - ihtilaf - 08/12/2014

3 perde çok,1 perde artı rötüş yada 2 perde rötüşsuz olsun
Yatık ve boyun sakalları için iyi,etkin fırçalama yaptığınız halde yine memnun değilseniz 34C deneyin.
Geleneksel macerada en az birer ayarlı,vintage,2 parçalı ve 3 parçalı deneme yani 3 yada 4 alet denemeden mutlu olmuyor insan

Bu arada 89 kartuşlardan daha yakın tıraş veriyor.89 ile 2 perde de bulduğum tıraşı kartuşla 4 perde gerekiyor.Kartuş konforu ve tabiatına en yakın alet 89 . Kartuşa abanıldığı gibi DE alete abanılamadığı için memnun olmuyor kartuşcanlar Big Grin

(08/12/2014, Saat: 11:25)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam, pazar gecesi feater ile tıraş oldum güzel bir jilet,agresif. ama sanırım makine ile problem var 3 perde de oluyor gerçi boyun bölgesi hep kalıyor. makineyi mi değiştirsem çok büyük fark yakalar mıyım diye düşünmüyor değilim. progres,34c,38c aklımda olanlar.

Gerçi neden mach3 ile sorunsuz,pürüzsüz,sinek kaydı olurken macera arıyorum o da ayrı bir konu tabiSmileSmileSmile

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - ts9funk - 08/12/2014

(08/12/2014, Saat: 11:36)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 3 perde çok,1 perde artı rötüş yada 2 perde rötüşsuz olsun
Yatık ve boyun sakalları için iyi,etkin fırçalama yaptığınız halde yine memnun değilseniz 34C deneyin.
Geleneksel macerada en az birer ayarlı,vintage,2 parçalı ve 3 parçalı deneme yani 3 yada 4 alet denemeden mutlu olmuyor insan

Bu arada 89 kartuşlardan daha yakın tıraş veriyor.89 ile 2 perde de bulduğum tıraşı kartuşla 4 perde gerekiyor.Kartuş konforu ve tabiatına en yakın alet 89 . Kartuşa abanıldığı gibi DE alete abanılamadığı için memnun olmuyor kartuşcanlar Big Grin

sizin sakal yapınız oldukça sert o zaman, ben kartuşlu da 2 perde de olayı bitiriyorum ve yakın sinek kaydı oluyor.Hatta çoğu zaman o kadar temiz tıraş oluyor ki 3. perdeyi sırf keyfine oluyorum. Ben DE alet deniyorum hala yaprak jiletten umudum var ama bence asla kartuşlu gibi performans gösteremez benim cildimde özellikle tahrişsiz. Mach3 bu konuda çok başarılı,tahrişsiz ve pürüzsüz bir tıraş sağlıyor. Bu tabi benim cildim için geçerli ortalama cilde sahibim çok sık ve karışık sakalda ne tür sonuç verir bilemiyorum.

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - mancho - 08/12/2014

R89 çok güzel görünen, ama konuşunca 'Bu ne dediğiniz' kızlar gibi benim için. Hangi jiletle denersem deneyim ıh ıhhh

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - ihtilaf - 08/12/2014

(08/12/2014, Saat: 13:21)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R89 çok güzel görünen, ama konuşunca 'Bu ne dediğiniz' kızlar gibi benim için. Hangi jiletle denersem deneyim ıh ıhhh

Bir tıraş video çekin bakalım,teknikte zafiyet var mı inceleyelim Big Grin

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - mancho - 08/12/2014

(08/12/2014, Saat: 14:31)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir tıraş video çekin bakalım,teknikte zafiyet var mı inceleyelim Big Grin

Seneye Yozgat'ın Kurtuluş Günü şenliklerini kaydetmeyi düşünüyorum Big Grin

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - ts9funk - 08/12/2014

(08/12/2014, Saat: 15:10)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Seneye Yozgat'ın Kurtuluş Günü şenliklerini kaydetmeyi düşünüyorum Big Grin

Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - ts9funk - 10/12/2014

Dün gece feater jilet ve R 89 ile tıraş oldum, her zaman ki gibi tıraşa hazırlanma seremonisini yaparken orta parmağımın yumuşak kısmını jilet aldı götürdü,oluk oluk kan aktı ama tamamen benim hatamdan dolayı. feater jiletin affı yokmuş gerçekten Smile Tıraşa gelecek olursak 2 perde yaptım,ters almadan. Boyun altını gene tam alamadım,yanaklar da bir m3 seviseyinde değil. Daha agresif makine alsam,zaten r 89 ile kanatmayı ve tahrişi başaran ben agresif makine ile sanırım biçerim suratı. Denemeler devam edecek.

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - OnLyTNT - 10/12/2014

Yanlış anlamayım ama 89 ve Feather jilet ile tam alamamak büyük başarı Smile. Üstelik kanamadan ve tahrişten bahsediyorunuz. Tekniğinizde bir sıkıntı var veya yakın tıraş kavramlarımız çok çok farklı. En son seçenek cidden farklı, sıradışı bir yüz yapınız var

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - ckeskin - 10/12/2014

Feather demişken. Acaba Feather'ın Samurai Edge kartuşluları nasıl tıraş ediyor.

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - ts9funk - 10/12/2014

(10/12/2014, Saat: 15:49)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yanlış anlamayım ama 89 ve Feather jilet ile tam alamamak büyük başarı Smile. Üstelik kanamadan ve tahrişten bahsediyorunuz. Tekniğinizde bir sıkıntı var veya yakın tıraş kavramlarımız çok çok farklı. En son seçenek cidden farklı, sıradışı bir yüz yapınız var

Öncelikle sıra dışı bir yüz yapım yokBig Grin Teknikte şöyle sıkıntı var,bastırmıyorum ve zaten tek açıda tam olarak alıyor,onun dışındaki açılarda daha çok rötuş yapılıyor gibi. Yani en yakın dediğiniz açı zaten tek bir hareketle yakalanıyor. tam alamamaktan kastım sanırım dediğiniz gibi yakın tıraş kavramım dan kaynaklanıyor. Pürüzsüz ve sinek kaydı olmasını istiyorum yani tabiri caizse bebek popusu, pamuk gibi. DE aletle bunu yapamıyorum,yoksa üstatların dedikleri gibi 2 perde de tıraş tamamlanıyor ve konforlu da oluyor ama ne zaman ki pürüzsüz yapayım desem çok kanıyor bu söylediklerim boyun altı için geçerli değil ama. Boyun altında tekniğim kötü birde sakalların yapısı çok karışık ve tersten almaya kalksam direk kanama oluyor. Ama mach 3 ile olmuyor ve boyun altıda pürüzsüz oluyor. Son olarak eğer konforlu tıraş olayım sadece 2 perde WTG ve XTG yapayım desem yüzüm sakal kesmemişim gibi gözüküyor. DE macerasına 1 aydan fazla zaman oldu başlayalı arada m3 ile toparlıyorum ama tahrişsiz tıraşım pek olmadı DE ile..