Geleneksel Tıraş Forumları
Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ TEKNİKLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: Tıraş Teknikleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Konu Başlığı: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? (/showthread.php?tid=3959)

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - eskiuyemnt - 23/12/2014

28syng5.jpg

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - ts9funk - 23/12/2014

(23/12/2014, Saat: 14:53)semihus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kartuş zahmetsiz ve 2-3 dakikada sorunsuz tıraş sağlıyor çok hazırlık bile istemiyor bazen. İnsanın beynini çok kullandırmıyor bile. Hafıza bile istemiyor. Bana kalırsa kartuşun ruhu yok. Terminatör ve insan karşılaştırması gibi. Gelenekselde hafıza, pratik zeka, acı var kan var duygu var zevk alma var sevinç üzüntü heyecan istek arzu bütün insani duygular var. Diğerinde bunları bulamazsınız. Anlatabilmişimdir umarım.
Hızlı şehiryaşamında insanların kendillerine ayırdıkları zaman azaldı. Birçok şeye vakit ayırıyoruz ama kendimize ayıracak zamanımız yok. İnsanlar yalnızlaşıyor gibi klişeleşmiş bir yorum yazmak istemiyorum Big Grin Gelenekselle tıraşa ayırdığımız vakit bizim vaktimiz, bize ait. 30 dk aklını yoruyorsun terapi yapıyorsun mutlu oluyorsun kafanı kullanıyorsun ve heyecanın azalmıyor artıyor bir sonraki tıraşı bekliyorsun. Diyorsun ki içinden aslında kendime ayıracağım bir sonraki yarım saat ne zaman, bir an önce gelse yeniden tıraş olsam. Bu iş böyle ister kabul edin ister etmeyin. Benim 365 gün benim araç lpgde 20 kuruş yakıyor diye düşünmeyen!!!! insanlardan bi farkımız olsun.

Bu söylediklerinizin alasını kartuşlarla da yapabilirsiniz komşum,mutluluk içinizde,başka şeylerde aramayınWink Aynı özeni kartuşlu ile de yaptığınızda fark edeceksiniz ki, kan,acı olmadan da bu işler oluyorBig Grin Unutmayın mutluluk içimizdeCool

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - ts9funk - 23/12/2014

(23/12/2014, Saat: 16:09)lamettrie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: içimizde olsaydı eğer ben şu an burda olmazdım. SmileEn az 12 senedir kartuşlu kullanıyorum. Nirvanaya ulaşmak için yeterli bir süre. kartuş seramoninin doğasına ters bana göre. Sıradanlık olayı var ya o öldürüyor işte. Ruh yok dedik ya oraya geliyor olay.

Duyarlılık tarafına alalım sizide Smile
Komşum, siz tıraş olma hevesinizi kaybetmişsiniz, seremoniye neden ters olsun sadece jilet değişiyor,böyle düşünün yani feater takmamışsınız da başka bir jilet takmışsınız gibi, sıradanlık ise kendi içinizde yüklediğimiz anlamlar değil midir komşumBig Grin

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - eskiuyemnt - 23/12/2014

Ben hevesimi, Adıyamanda komando taburunda, öksüren, tıksıran, tüküren, burnunu silen 10 tane sap yan yana tıraş olurkene kaybettimBig GrinBig Grin

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - Straht - 23/12/2014

@Mornetto üstad çok güldüm yazdığınızaBig Grin Foruma bir Şükela butonu lazım oldu artık. Beğendiğimiz mesajları boş içerikli mesaj atıp konuyu kirletmeden beğendiğimizi belli edebilmek için.

@semihus komşum benim araba mazotla KMde 15 kuruş yakıyor, bunu düşünüp mutlu olmamalı mıyım? Big Grin İşin şakası bir yana tıraş işi kişiden kişiye çok farklılık gösteren bir iş. Ben pek çok alternatif denedim; ustura ile temizleyip DE ile parlatmayı, Kartuş ile temizleyip elektrikli makine ile parlatmayı, hızlı olmak için tüp köpük + WS DE ile tıraş olmayı vs vs Benim vaktim varsa favorim olan ustura ile 2 perde üzerine DE ile rotuş atmak yoksa çelik ile 1 perde normal bir gün için yeterli. Fakat birimize çok iyi gelen yöntem başka birinin işine yaramayabiliyor. Ustura en iyidir veya DE en iyidir gibi bir şey söz konusu değil. Dediğiniz gibi önemli olan kendimize ayırdığımız vakitWink

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - ts9funk - 24/12/2014

@Mornetto üstat o askerlik neydi bende hatırladım şimdi, sabah tıraş olacak lavabo bulamazdık,aklıma geldikçe kötü oluyorum. Gerçi onlar bizlerdik bir nevi Cool

@Straht komşum o şükela butonu gerçekten lazım,yorumunuza +1 o haldeCool

Bu arada @semihus komşum kızıp sildin mi yorumlarını ???

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - mavi - 24/12/2014

(22/12/2014, Saat: 01:20)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Böyle olmayacak, bize teşekkür, beğen şukuları, butonları, ne deniyosa artık ondan lazım SleepySleepy

(22/12/2014, Saat: 02:45)mavi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence de. Smile Düşünmedim değil.Wink

(23/12/2014, Saat: 17:37)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ...Foruma bir Şükela butonu lazım oldu artık. Beğendiğimiz mesajları boş içerikli mesaj atıp konuyu kirletmeden beğendiğimizi belli edebilmek için.

(24/12/2014, Saat: 02:09)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Straht komşum o şükela butonu gerçekten lazım,yorumunuza +1 o haldeCool

Talep var, peki @McOrco ne diyor bu işe?

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - trache - 24/12/2014

(24/12/2014, Saat: 02:48)mavi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Talep var, peki @McOrco ne diyor bu işe?

+ 1 & like

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - asymptote - 27/12/2014

2h5n21d.jpg

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - asymptote - 27/12/2014

Evet, geleneksel tıraşa başladığımdan beri - yaklaşık 2 buçuk senedir - kartuşlu ya da hazır bıçaklarla tıraş olmamıştım. Acaba kartuşlulara haksızlık mı ediyoruz diye zaman zaman içimde bir kuşku duymuyor değildim. Az önce olduğum tıraştan sonra bu kuşkuda haklı olduğumu gördüm. Yukarıdaki resimde paylaştığım hazır bıçak, gayet temiz, tahrişsiz ve konforlu bir tıraş sağladı. Çene, bıyık ve boyun bölgesini gayet temiz aldı, sadece yanak bölgesi usturanın gerisinde kaldı. Şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim ki, tıraşı, karşılanması gereken periyodik ve zorunlu bir ihtiyaç olarak görenler için kartuş en pratik çözüm. En acemi ve en dikkatsiz ellerde dahi kartuş çok temiz tıraş sağlayabiliyor. Usturayı ancak maharetli bir el kullanırsa kartuştan daha yakın tıraş elde edilebilir, o da konfordan ödün verme pahasına..