Geleneksel Tıraş Forumları
Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ TEKNİKLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: Tıraş Teknikleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Konu Başlığı: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? (/showthread.php?tid=3959)

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - ooppss - 18/01/2015

(18/01/2015, Saat: 17:28)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Salyangoz incelemesi yaparız memnuniyetle sevgili @ooppss, mahalleli rencide olmasın da Smile
Bence forumun delikanlılığına zarar verecek birşey değil tam tersine zenginliğini artıracak birşey olur üstad. Yurtdışında forumun ismini "tıraş forumu" yapıp bu işi çözmüşler. Bizim forumun isminin "geleneksel tıraş forumu" olması da "geleneksel" kısmından ne anladığımıza göre değişir.
Mesele vintage kısmıysa bugünün 5 bıçaklıları 10 yıl sonra ustura muamelesi görüp delikanlılığın raconundan sayılabilir Big Grin

@ts9funk
Hocam Kartuşları kullanamasam da tasarım ve mühendislik ürünü olarak beğenirim, farklı kartuşluların tekel olan marka ile kıyaslamalı incelemelerini yaparsanız da zevkle okurum(mesela bu Smile ). Ama benden ziyade kartuşlularla sıkıntısı olmayan sizin gibi arkadaşlara yol gösterici olacağı düşüncesindeyim

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - mancho - 18/01/2015

(18/01/2015, Saat: 18:07)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Mancho üstadım aslında güzel ürün ama değer mi bilemedim. Gerçi daha erkeksi hissettirecekse olabilir kanımcaSmile

Erkeksilikte son nokta Big Grin
man-shaving-axe-28782386.jpg

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - Suhulet - 18/01/2015

@mancho üstad

Baltanın açısı doğru değil. Smile

Balta çabuk körelir, cilt tahriş olur

Usturayı geniş açıyla tutunca tahriş etmeyi bırakın benim sakallar kesilmiyor bile Big Grin

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - OnLyTNT - 19/01/2015

(19/01/2015, Saat: 15:17)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kartuştan başka kullanamıyorum diyenlere benim kullandıklarımdan bir demet.
Ebayda zaman zaman çıkıyor bunlar.

rciqyq.jpg

Ben geçen ilk kartuşlu aletime benzediği için bir tane Gillette Slalom aldım jilet aldığım bir Rus satıcıdan. Dursun kenarda Cool.

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - hknz - 19/01/2015

doğru kartuş daha pratik ama ben kesik olmasa bile tahriş ve yanma yaşıyordum.

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - mancho - 19/01/2015

Her başarılı koleksiyonerin arkasında bir kartuşcu vardır @eskiuye3315 üstat Smile

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - ts9funk - 19/01/2015

@ eskiuye3315 usta çok güzel bir koleksiyon gerçekten denemek lazım merak ettim açıkçası.

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - martin - 19/01/2015

R41+mavi astra ikilisi ile ikinci tıraşımı oldum, bu kez tersten almamama rağmen sakallarım elime geliyor ve de kısmen tahrişli bir tıraş oldu. boyun bölgesinde noktasal kanamalar, yüzde yanma hissi. Oysa bütün 3 bıçaklılar pürüzsüz ve tahrişsiz tıraş yapıyor, tersten de alabiliyorsunuz. Ben hala 3 bıçaklı aletlerle yok kıl batması oluyor, yok 3 seferden sonra köreliyor, yok yüzümde sakal kalıyor gibi yakınmaları anlamış değilim. Üstelik hiç de yumuşak olmayan sık sakallarım var.

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - ts9funk - 19/01/2015

(19/01/2015, Saat: 16:55)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R41+mavi astra ikilisi ile ikinci tıraşımı oldum, bu kez tersten almamama rağmen sakallarım elime geliyor ve de kısmen tahrişli bir tıraş oldu. boyun bölgesinde noktasal kanamalar, yüzde yanma hissi. Oysa bütün 3 bıçaklılar pürüzsüz ve tahrişsiz tıraş yapıyor, tersten de alabiliyorsunuz. Ben hala 3 bıçaklı aletlerle yok kıl batması oluyor, yok 3 seferden sonra köreliyor, yok yüzümde sakal kalıyor gibi yakınmaları anlamış değilim. Üstelik hiç de yumuşak olmayan sık sakallarım var.

Size katılıyorum martin komşum,benim de sık sakallarım var ve gün aşırıda muhle 89 ile olduğum da bir gerilme bir çekilme hissi yaşıyorum 1 gün boyunca,ama 3 bıçaklı dediğiniz gibi gayet net. M3 kartuş 30 tıraş gitti daha da olurdum ama yeni kartuşa geçmek istediğimden değiştirdim. Bu arada markette sensör excel gördüm,aslında onlarda baya iş görüyor. Wilkinson denediniz mi @martin üstat?

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - theunnamed - 19/01/2015

Bana kalırsa bu sadece zevk işi arkadaşlar, kartuş, de, se, ustura vs. Pek çok arkadaşımızın daha önce belirtmiş olduğu gibi işin sırrı belki de sabun-fırça ve sakal yumuşatma kısmında yatıyor.

Bahsettiğiniz kartuşlarla hazır köpük kullanarak sıradan bir tıraş olup yorumlasanız herhalde yine sonuç hoş olmaz.