Geleneksel Tıraş Forumları
Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ TEKNİKLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: Tıraş Teknikleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Konu Başlığı: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? (/showthread.php?tid=3959)

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - mancho - 19/02/2015

(19/02/2015, Saat: 01:00)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yazılanlar aynen öyle,wilkinson hala öyle
Cevap nerde Big Grin

Siz şikayetvarda ki şikayetleri soruyorsunuz. Organize bir Geltir yapılanması gibi geldi bana. Zaten Geltir de o şikayetler yüzünden kurulmadı mı? Hatta ben de o şikayetler yüzünden gelmedim mi? Ama yağmurdan kaçarken doluya tutulduk, hibrit yapılanmada huzuru bulduk Angel

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - ihtilaf - 19/02/2015

Geltir tayfası iki şeyi yapmaz
siteye sahte şikayet yazmaz
Tıraş aletlerine isim yazmaz *

Forumumuzun yarı Katalan kısmi özerk çeyrek ayrılıkçı hybrid açılımcı semi geleneksel full ıslak tıraş sever kompedanı Sevgili Manche

(19/02/2015, Saat: 01:10)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Siz şilayetvarda ki şikayetleri soruyorsunuz. Organize bir Geltir yapılanması gibi geldi bana. Zaten Gelitir de o şikayetler yüzünden kurulmadı mı? Hatta ben de o şikayetler yüzünden gelmedim mi? Ama yağmurdan kaçarken doluya tutulduk, hibrit yapılanma da bulduk huzuru Angel

* çoğunluğu

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - ts9funk - 19/02/2015

(19/02/2015, Saat: 00:49)agieda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım, kesinlikle katılıyorum. Makine kartuşu ile 10-15 kez konforlu tıraş rahat olunurken, kartuşlar 5-6 tıraştan sonra almamaya sonrasında ise yolmaya başlıyor.
Bahsettiğiniz Wilki Quattro mudur acaba?

evet quatro titanium,hatta incelemesini de yapmıştım. Excel de gelince onu da deneyeceğim. Ama wilkinson m3 yada m5 e göre daha dayanıklı çıktı diyebilirim.

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - naayi - 21/02/2015

daha once yayinlandi mi bilemedim, fusion proglide'in son uyesi..yuvarlak flexball denen yer bir uzay aracinin nukleer reaktörüne benzemis Smile eleman daha once asagi yukari hareket ediyordu, simdi basi saga sol da yapiyor Tongue

Ne diyim karizma gani gani alette Big Grin

2vlkzra.jpg

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - emre-sti - 21/02/2015

virajlara daha iyi girer

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - naayi - 21/02/2015

(21/02/2015, Saat: 00:46)emre-sti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: virajlara daha iyi girer

Smile

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - eskiuyemnt - 21/02/2015

(21/02/2015, Saat: 00:46)emre-sti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: virajlara daha iyi girer

Drift yapmaya başladı mı kaç......

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - Kalfa - 21/02/2015

Ya hocam dün alıp da ne zamandır kullanmadığım bi fusion proglide power vardı bi kullanayım dedim tıraşta sıkıntı yoktu işte dün bugün bi baktım bazı bölgelerde olan sakal köklerini de yok etmiş gibi sanki boşluklar var böyle.Onlar geçer heralde inşallah.

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - kasif - 21/02/2015

gerçek jilet deneyiminden sonra cilt sıfır km sinek kaydı ve pamuk gibi oluyor defalarca arkadaşlarımdan ve eşimden neyle traş oldun lafını duydum yıllarca kartuşlarla cildime eziyet ettim sonra bi şekilde jiletle tanıştım ilk 6 ay kabustu sonra cidden elim oturdu şuan 1 dk sürüyo ilk perde 2. yi zaman varsa 4-5 dk da tamamlıyorum ve geçen gün kafayı taktım gittim mach 3 aldım neydi nasıldı unuttuğum için şartlar eşit olsun diye duş aldım sonra yuzumu kopukledim bekledım yıkadım tekrar köpükledim tekrar yıkadım sonra sıcak havluyu 3-4 dk beklettım proraso pre-shave sürdüm biraz bekleyip tylor of old bond sensitive(ki en ıyısı bence)ile sıkı sıkı hazırladım mach 3 le traşımı oldum dayanamadım 2. perde yıne mach 3 le traş oldum yuzumu yıkadım mach 3 ü makınası ve kartusuyla çöpe attım iki nedeni var 1 hızlı traş olcaksan yanı traş olup cıkman lazımsa makıne al bıldığim elektrıklı zzzz makıne 2 gerçekten traş olcaksan ağır ağır yüzünü gerdire gerdire o jileti hissediceksin saygılarımla

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - ckeskin - 21/02/2015

(21/02/2015, Saat: 01:18)Kalfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ya hocam dün alıp da ne zamandır kullanmadığım bi fusion proglide power vardı bi kullanayım dedim tıraşta sıkıntı yoktu işte dün bugün bi baktım bazı bölgelerde olan sakal köklerini de yok etmiş gibi sanki boşluklar var böyle.Onlar geçer heralde inşallah.

Yahu Kalfa komşum senin en büyük korkun sanırım sakalının bir bölgeden çıkmayı bırakması. Rahat ol biraz. Merak etme jiletin sakalı yok etmesi gibi bir şey söz konusu olamaz. Sakalları 0 almıştır orada. Çıkar sonra sakallar. Jilet ustura falan sakalı yok edebilseydi zaten ilk ben komple sırt göğüs tıraş ederim komple. Big Grin