Geleneksel Tıraş Forumları
Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ TEKNİKLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: Tıraş Teknikleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Konu Başlığı: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? (/showthread.php?tid=3959)

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - ihtilaf - 22/05/2015

(22/05/2015, Saat: 21:01)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: manchoya bu konuda katılamayacağım. Kuyu kebabında saatler boyunca pişen et lokumdan güzel olur ayrıca turistler türk kahvesine bayılıyor.
Bu arada aynı üç bıçaklıya hala devam ediyorum. Bir yılın tsmamlanmasına az kaldı ikinci yıla başlayıp rekor kıracağım. Durum böyle olunca hem ekonomik hem çevreye daha az zararlı oluyor.
"Kullanat Jiletlere Hayır" yeni sloganım :p

@linguist ne kullanıyordu blue3 mü ? Kaç lira 2 TL mi bir tanesi

Blue3 2 TL
şap 1 TL
İki adet yerli stick sabun 4 TL
Domuz fırça 5 TL olsun
Toplam 12 TL bir senelik tıraş gideri
Aylık 1 TL haftalık 25 KRŞ ,@martin amcaya müjdeyi verin daha ekomiği yok

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - atasaguncan - 23/05/2015

Herkese merhaba!
Yaşım 41.
Bugüne dek kullanmadığım kartuşlu makine ve marka kalmadı. Derby'den gillette fusion proglide'a, wilkinson quattro titaniumdan bic'e.
Bugüne dek kullanmadığım folyo yapılı(braun modelleri) veya döner 3 başlıklı(philishave) makine(en gelişmiş versiyonları) kalmadı.
Yaklaşık 1 ay'dır sıcak su, fırça, sabun ve ej de89 ile ve çeşitli tıraş bıçakları kullanarak tıraş olmaya çalışıyorum. Neden bu yaşıma kadar denemediğimi kendime sorup duruyorum. Keyif faktörü subjektif bir değerlendirme olduğu için bu konuya girmiyorum ve bahsetmek istediğim de bu değil. Tıraş kalitesinden söz etmek istiyorum. Öncelikle doğru tıraş bıçağını bulursanız ve yeterli özveri ve dikkati sarfederseniz emin olun hiçbir kartuşlu makine ya da elektrikli makinenin ulaşamayacağı yakınlıkta bir tıraş sizi bekliyor. Bakın şimdi söyleyeceğim şey asıl tuhaf olan: Bu süper close up tıraşımı olduğumda ise en ufak bir kızarıklık ya da hassasiyet yaşamıyorum ve hatta after shave dahi kullanmıyorum. Yani çok yakın tıraş ama paradoksal olarak az ya da hiç tahriş. Yüzümde gün boyunca elimi gezdirdiğimdeki hissiyatım 41 yılın en iyisi.

Sanıyorum başlıktaki konu içeriğinden sapılmış, çünkü bu başlığa göre hangisinin yavaş-hızlı, uğraştırıcı-pratik, ucuz-pahalı, zor-kolay ulaşılabilir olduğu değil; daha iyi-daha yakın tıraş ettiği tartışılmalı.

23 yıllık tecrübemle tereddütsüz DE safety razor cevabını veriyorum konu başlığına.

Herkese geleneksel traşın tazeleme ve mükemmellik hissi ile evinden çıkıp topluma dahil olduğu ve kendini ekstra iyi hissettiği günler dilerim!

Saygılarımla

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - protti - 23/05/2015

(22/05/2015, Saat: 20:29)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Türk kahvesi gerçek kahvelerin (granül kahve gerçek kahve değildir)  en kötüsü, uyduruğudur Smile
Çamaşır yıkama deterjanı yöntemi ile pişmiş kahvenin granül hale getirilmiş hali ...
Jiletimi sabah seçerim ve tıraşımı olur geçerim taze köpüklü kahvemin başına .

(22/05/2015, Saat: 21:16)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @mancho üstat Türk kahvesi kötü bir pişirme şekli değil fakat en bilinen türk kahvesi üreticisinden en kötüsüne kadar hepsi zaten sevilmeyen bir çekirdek olan Rio Minas ile üretim yapıyor hatta bu çekirdeğin bile 3. 4. kalite olanlarını kullanıyorlar. Bunun üzerine bir de toplu alımlarda uygulanan indirimleri için ve ulaşım masrafını en aza indirmek için çok büyük miktarlarda alınan kahve depolarda küfleniyor.
35i2gr4.jpg
Kahve mümkünse kavrulduktan sonra ne çeşit kahve yapılacaksa ona göre kahve yapılmadan hemen önce öğütülüp tüketilmesi gereken bir madde. Paket kahvelerin ise ne zaman kavrulduğu ne zaman öğütüldüğü belli değil belli olsa bile genelde aylar öncesinde oluyor.
Kaynak : Kahvedelisi
Kahve ekvator çizgisinin alt ve üstünde sınırlı bir bölgede yetişen bir keyif bitkisi ...
Çabuk bozulan ve nefasetini de kaybeden bir çekirdeği,
arar bulursun ve öğütür istediğin gibi pişirir mis kokulu kahvenin yanında kötü kokulu latakya tütünü ile keyfini çıkarırsın ...

Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi?

konu bu ise jilet üretimini durdursunlar bakalım kartuşlar kaç bıçak kalacaklar Smile

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - danjamem - 23/05/2015

(22/05/2015, Saat: 21:16)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @mancho üstat Türk kahvesi kötü bir pişirme şekli değil fakat en bilinen türk kahvesi üreticisinden en kötüsüne kadar hepsi zaten sevilmeyen bir çekirdek olan Rio Minas ile üretim yapıyor hatta bu çekirdeğin bile 3. 4. kalite olanlarını kullanıyorlar. Bunun üzerine bir de toplu alımlarda uygulanan indirimleri için ve ulaşım masrafını en aza indirmek için çok büyük miktarlarda alınan kahve depolarda küfleniyor.
35i2gr4.jpg
Kahve mümkünse kavrulduktan sonra ne çeşit kahve yapılacaksa ona göre kahve yapılmadan hemen önce öğütülüp tüketilmesi gereken bir madde. Paket kahvelerin ise ne zaman kavrulduğu ne zaman öğütüldüğü belli değil belli olsa bile genelde aylar öncesinde oluyor.
Kaynak : Kahvedelisi
Forum da kahve konusu açılması ilginç olmuş. Ben de kendi fikrimi söyleyeyim.
Önce çekirdekten bahsedersek evet maalesef Türk Kahvesi dünyada ki en kalitesiz çekirdek durumunda şu an için. Rio Minas çekirdekler çok kötü. Türk kahvesinin hazırlanma yöntemine gelirsek kahve aroması espressoya gore bence de zayıf, filtre vb. yöntemler de daha iyi,
buna ragmen Rio Minas harici çekirdekten yapılıp içilirse geleneksel bir tad olarak güzel, tabi şekersiz olmalı.

(23/05/2015, Saat: 04:15)danjamem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forum da kahve konusu açılması ilginç olmuş. Ben de kendi fikrimi söyleyeyim.
Önce çekirdekten bahsedersek evet maalesef Türk Kahvesi dünyada ki en kalitesiz çekirdek durumunda şu an için. Rio Minas çekirdekler çok kötü. Türk kahvesinin hazırlanma yöntemine gelirsek kahve aroması espressoya gore bence de zayıf, filtre vb. yöntemler de daha iyi,
buna ragmen Rio Minas harici çekirdekten yapılıp içilirse geleneksel bir tad olarak güzel, tabi şekersiz olmalı.
Arabica iç ...
galiba bu forumamdan kovulmam lazım

Sayın Yönetici ,
beni bu forumdan çıkarın ... Jilet Angry

Sağlıcakla .

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - arandur - 29/05/2015

Türk kahvesinin gerçek yüzü nihayet açığa çıkmış. Mevcut haliyle Türk kahvesi aroması en kötü olan kalitesiz çekirdeklerden yapılır. Kahvelerin şahı espressodur, damak tadı zirvededir. Türk kahvesinden ise ne yazık ki yanık bir tat alırız ancak. Keşke bizim kahvemiz en iyisi olsaydı ama hiç alakası yok. Turistlere değişik geldiği için içiyorlar ama asla daimi içeceklerini sanmam.

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - ts9funk - 29/05/2015

Ben damla sakızlı kahveyi seviyorum. Özellikle çeşmeye gittiğimde 4-5 paket alıyorum. Türk kahvesini de çok seviyorum.