Geleneksel Tıraş Forumları
Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ TEKNİKLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: Tıraş Teknikleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Konu Başlığı: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? (/showthread.php?tid=3959)

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - ferhat1905 - 06/07/2015

(06/07/2015, Saat: 17:35)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçen gün bir çantanın yan gözünden bir yerlerde olduğunu bildiğim ama bir türlü bulamadığım 2 adet Wilkinson Protector makineyi buldum, yanında da bir adet Gillette Sensör makine vardı. Oyuncağını bulmuş çocuk gibi sevindim. Zaten elimde sensör kartuşları vardı ama Blue3 makineye takıyordum. Protector kartuşları ise Almanya'dan aldım. 10 tanesi 7 Euro. Dün uzuuun yıllar sonra ilk kez 2 bıçaklı Protector ile tıraş oldum ve yaprak jiletin miyadının dolmasının üzerinden çok geçtiğini bir kez daha fark ettim. 1992 gibi falan çıkmıştı bu Protector aletler ilk olarak .
1991_pic84_wilkinson_protector-539.jpg

51IgnzLb0sL._SY300_.jpg

Not:Resimler temsili

Mancho hocam bu makineden rahmetli babamda vardı ve sürekli bununla tıraşını olurdu.
Resmi görünce aklımda geldi. Şimdi bu makine yadigar kalan saat, tıraş aleti vb. sakladığım köşemde durmakta. Hatta son tıraş olduğu kartuş bile duruyor.

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - Monarch - 06/07/2015

Ben kartuşlu aletlerle tıraş olduğumda sakalım daha çabuk çıkıyor. Yanılıyormuyum?

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - ts9funk - 06/07/2015

Sevgili @ mancho,wilkonsonun o metal görünümü beni lise sonda cezbetmişti,evimizin yanında eczanede vardı ve 2 ay alsam mı almasam mı düşüncesiyle almıştım,ilk tıraşımdı,haliyle ilk tahrişim. sonra daha tıraş olmak bana erken düşüncesiyle kenara koymuştum,sonra kayboldu gitti. bazen düşünüp üzülüyorum keşke benim babamda delikanlılığa hazırlasaydı beni...

RE: Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - m y r - 06/07/2015

(06/07/2015, Saat: 18:48)Monarch Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben kartuşlu aletlerle tıraş olduğumda sakalım daha çabuk çıkıyor. Yanılıyormuyum?
Ben de tam tersi yapsak jiletle tıraş olunca hemen uzuyor.
Yaprak jilet akşamı öğlene zor geliyor, kartuş aksami çıkarıyor

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - mancho - 06/07/2015

Eski anıları canlandırmışım ne mutlu bana sevgili @ferhat1905 ve @ts9funk dostlar Smile

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - DelikanliTiras - 07/07/2015

(06/07/2015, Saat: 21:30)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de tam tersi yapsak jiletle tıraş olunca hemen uzuyor.
Yaprak jilet akşamı öğlene zor geliyor, kartuş aksami çıkarıyor

Ne kadar yakın tıraş olursak o kadar uzun sürede çıkıyor sakallar. Kartuş ya da jilet. Dün sabah Fatip ve yeşil gillette ile olduğum tıraştan sonra bu sabah nerdeyse hiç sakalım yoktu. Rolleyes

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - ts9funk - 10/09/2015

Selam arkadaşlar bu konuyu gene hortlatmış olayım. Uzun süredir DE ve kartuş denemeleri yaptım,her gün tıraş olan biri olarak artık cilt problemlerimin çoğunu çözdüm diyebilirim. Cildin tek ilacı bana göre günlük tıraş. Gelelim bu günlük tıraşı neyle olduğuma.. Arkadaşlar 2 hafta kesintisiz muhle r 41 ile oldum. Sonra 1 hafta R 89 ve 34C ile oldum. Şimdi ise 3 haftadır gillette sensör excel ile oluyorum. Açıkçası bu 3 leme arasında kendimi iyi hissettiğim,cildin her gün pamuk gibi olmasını sağlama maalesef gillette sensör excel de oldu. Tıraş sürelerim genelde aynı,tabi sensör excelin tıraşı sonu daha güvenli. R 41 çok güzel bir alet günlük tıraşa da gidiyor ama çok riskli ve biraz pamuk gibi olsun derseniz risk ve tahriş artıyor. Tek perde yada 2 perde WTG olursa sorun olmaz ama diğerlerinde R 41 çok tehlikeli..34C ve Muhle R 89 ise R 41 e alışınca kesmiyor gibi geliyor,bana kalırsa da sert ve sık sakallarda pek de başarılı olamıyorlar. Gelelim sensör excele,kullandığım kartuşlar arasında en iyisi 2 bıçaklılar diye düşünüyorum,net temiz ve pamuk gibi bir tıraş çıkıyor her gün üstelik,ayrıca kızarıklık ve tahriş riski olmadan. Keşke sensör excel gibi kartuşluların DE gibi tutucuları olsaymış. Kartuş ve jilet problemini kartuştan yana çözdükten sonra kremin,sabunun balmın ve losyonun tadına daha güzel varıyorsunuz. Benim naçizane deneyimlerim bunlar..Herkese sıhhatler olsun..

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - onurcakmak - 10/09/2015

@ts9funk komşum, bir de Schick Injector aletini denemenizi tavsiye ederim. Mümkünse Ayarlanabilen bir kafa yapısında olsun, yani Dial veya Adjustable modelleri.

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - ts9funk - 10/09/2015

(10/09/2015, Saat: 20:08)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ts9funk komşum, bir de Schick Injector aletini denemenizi tavsiye ederim. Mümkünse Ayarlanabilen bir kafa yapısında olsun, yani Dial veya Adjustable modelleri.

Komşum artık üretilmiyor diye biliyorum,olanlarda çok eski değil mi? Yanlış mı biliyorum,yeni şeyler denemek isterim elbette. Aslında impada olsa oradan getirtmesi daha keyifli

Cvp: Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi? - onurcakmak - 10/09/2015

(10/09/2015, Saat: 23:02)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum artık üretilmiyor diye biliyorum,olanlarda çok eski değil mi? Yanlış mı biliyorum,yeni şeyler denemek isterim elbette. Aslında impada olsa oradan getirtmesi daha keyifli

eBay'de mevcut. İmpada da jiletleri mevcut. Bi göz atın isterseniz.