Geleneksel Tıraş Forumları
Bic Chrome Platinum - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Bic Chrome Platinum (/showthread.php?tid=3976)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Cvp: bic chrome platınum - protti - 16/06/2015

(15/06/2015, Saat: 21:40)PatentZerQ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam hangi jiletler standardı yakalamıştır yada hangilerinde biri iyi biri kötü çıkar.Forumda öyle bir başlık varsa linkini de verebilirsiniz.Tecrübeleriniz yada forumdan okuduğunuz doğrultusunda ne söyleyebilirsiniz bu konuda.
Size bahsettiğim kendi tecrübelerim . Forumda konuyu bularak girmiş olduğunuz jiletler konusunu okuyarak arkadaşlarımızın tecrübelerinden yararlanabilirisiniz .

bic chrome platınum - gkhnkndy - 17/06/2015

Bugün Metro Marketten aldım. Tekli alımda 24 küsür fiyatı var, ancak iki kutu alırsanız 26,79₺ fiyatı oluyor. Tabiki iki paket aldım ve birim başına yaklaşık 14₺ oldu. Henüz test etmedim ama merak ettiğim bir jiletti. Umarım benim sakalıma ve cildime uyar

Sent from my iPad using Tapatalk

Cvp: bic chrome platınum - ynspektas - 17/06/2015

(17/06/2015, Saat: 20:11)gkhnkndy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün Metro Marketten aldım. Tekli alımda 24 küsür fiyatı var, ancak iki kutu alırsanız 26,79₺ fiyatı oluyor. Tabiki iki paket aldım ve birim başına yaklaşık 14₺ oldu. Henüz test etmedim ama merak ettiğim bir jiletti. Umarım benim sakalıma ve cildime uyar

Kullanırken dikkat edin, cok keskin ama konforsuz bir jilet, kesik veya çizik ihtimali olan durumlarda affetmez, en ufak baskıda tolere etmeyen ve tahrişe meyilli bir jilet ama sakın ve dikkatli kullanımlar tatminkar sonuçlar elde edebilirsiniz.

Cvp: bic chrome platınum - ozgun41 - 17/06/2015

Şu ana kadar kullandigim en dandirik jilet.2. Trasin ortasinda cikardim attim.konforsuz bi jilet kesmiyor cekistiriyor sanki.ayrica anlamadim ama bi baktim 2 3 yerde kucuk kesikler olmus.daha da kullanmam.

Bunlar dus sonrasi de89+beyaz proraso+chubby 2 super konbinasyonuyla kullanimdaki etkileri.

Cvp: bic chrome platınum - adamentium - 17/06/2015

Bic Chrome için konforsuz denildiğine çok şahit oldum ancak " kesmiyor " ifadesi açıkçası çok şahit olduğum birşey değil. Genellikle bu jilet keskin bulunurken , platinium kaplamanın da etkisiyle tahriş edici bulunan bir jilet.

Ben 60-70 adet kullandım , benim genel olarak beğendiğim bir jiletti. Kullandığınız jilet veya paketten kaynaklı olabilir mi acaba ?

Gerçi ciltten cilde de fark edecek unsurlar var neticede ve sakal yapısı , yoğunluğuda önemli. Bu işin a,b,c si yok ve ne yazık ki 2+2 çoğu zaman 4 etmiyor bu hobide. Bu sebeple Kullandığınız jilette de bir sorun yoksa şaşırmam.

Cvp: bic chrome platınum - ozgun41 - 18/06/2015

Tabiki kullandigim jiletle alakali olabilir ama bunun 2+2=4 u olsa piyasada herkes ayni jileti kullanirdi en iyisi bu diye
burada yazilanlar kisisel tecrubeler farklilik gosterebilir.ama genel.itibariyle ortak noktalardan insanlar almadan once fikir sahibi olur.mesela persona jilet ile neredeyse 6 7 tras oldum ve harikaydi ama bic ile yildizim barismadi belki bir sure sonra tekrar deneyip baska makinelerle tecrube etmem gerekebilir ama ilk intiba olumsuz.

Cvp: bic chrome platınum - adamentium - 18/06/2015

Katılıyorum. Bu işin öznelliğini bir önceki mesajımda belirttim zaten. Gerçi keskinlik çok fazla kişiden kişiye değişecek bir unsur değil. Bugün bir Feather jilet için kimse kesmiyor demez herhalde. Shark içinde aşırı keskin...

Konforsa tamamen kişiden kişiye değişebilecek yargıları içerir. Sizin de belirttiğiniz üzere ortalamayı tutturabilmek önemli.

Personna' yı Bic ' den daha keskin bulduysanız bence sıkıntılı bir Bic jilete denk geldiniz diye düşünüyorum. Çünkü Personna günlük tıraş için hemen herkesin birbirine tavsiye ettiği ancak aşırı keskin olmayan , smooth bir jilet.

Bence birkaç Bic jilet daha denemeniz , bu jiletin keskinliğiyle alakalı düşüncelerinizi değiştirecektir. 2+2 = 4 olmaması ihtimali olan kısım keskin bulsanız dahi konforsuz bulabileceğiniz için beğenmeme ihtimaliniz. Denemezsiniz de çok şey kaybetmezsiniz komşum , piyasada milyon tane jilet var.

Cvp: bic chrome platınum - ozgun41 - 18/06/2015

1 2 sefer daha deneyip sans verilebilir haklisiniz ama daha denenmeyi bekleyen 20 ye yakin jilet var onlardan sonra denerim.en begendigim jiletler personna ve polsilver.

bic chrome platınum - gkhnkndy - 19/06/2015

Arkadaşlar iki defa traş oldum iki yeni jiletle. İlk traş sonrası yanma, ikincisinde kesikler vardı.

Cvp: bic chrome platınum - protti - 20/06/2015

(19/06/2015, Saat: 12:06)gkhnkndy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar iki defa traş oldum iki yeni jiletle. İlk traş sonrası yanma, ikincisinde kesikler vardı.

R41 ve 37 C ile tahriş kaçınılmaz. Daha önce yazdım bu yorumlarda standart olmayan bir jilet . Ancak EJ 89 veya Gilette BB benzeri ile 3 ayarda gider biter o jilet .

Sevmediğim jiletler için hep bir sözüm vardır . Yine ´Maşallah´ takmamız lazım diye ...

Ha bu Jilet böyle Smile