Geleneksel Tıraş Forumları
Bic Chrome Platinum - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Bic Chrome Platinum (/showthread.php?tid=3976)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

bic chrome platınum - gkhnkndy - 20/06/2015

İlk denemelerimi EJ89 ile yapmıştım ve hiç tatmin etmedi. Ancak ilginçtir Rimei ile kusursuz bir traş çıkardı. Ancak kesiklerden sonra benim de daha dikkatli olduğum bir gerçek

Sent from my iPad using Tapatalk

Cvp: bic chrome platınum - adamentium - 20/06/2015

Forum ' da bu jileti beğenmeyen sayısı gittikçe artınca eski dostumu tekrar bir sahalara döndüreyim istedim. Yaklaşık altı aydır bu jiletle tıraş olmadım.

Tıraş Fırçası : Omega 10098 Pro ( domuz kılının cildi tahriş edici etkisini kullanmak için porsuk tercih etmedim )
Alet : Merkur Futur ( normal de progress de kullanabilirdim ancak tercihim agresif bir aletten yanaydı )
Tıraş Kremi : Arko İce Mint ( koruyuculuğu , yastıklaması fazla iyi olmadığı için tercih ettim )

Sakallar 1.5 günlük.Tıraş öncesi hiçbir hazırlık yapmadım. Yumuşatıcı krem vs kullanmadım. Sadece yüzümü bir iki dk kadar soğuk çeşme suyuyla duruladım. Akabinde 2-3 dk kadar ılık suda beklettiğim Omega 10098 fırçama , Arko tıraş kremimi ekleyip ciltte köpürttüm. Ara ara suyla fırçayı ıslatıp 2 -3 dk kadar ciltte köpürtmeye devam ettim. Akabinde Futur devreye girdi ve sırasıyla düz , yan ve ters olmak üzere 3 perde tıraş oldum . Sonrasında da yüzümü güzelce durulayıp , şap uyguladım.

Sonuç : Pürüssüz , tertemiz bir tıraş. Sıfır kesik , sıfır kanama.

Kullandığım ekipmanların da tahrişe meyilli olması çok netice değiştirmedi. Doğru teknik , doğru açı , az bastırmak , kazımamak bence çok önemli bu işte.

Cvp: bic chrome platınum - ozgun41 - 21/06/2015

Futurda hangi ayarlari kullandiniz?teknik onemli ama cilt yapisi da bir o kadar onemli.belki benim de dahil oldugum begenmeyen grubunun cilt yapisi ve sakal yapisinin etkisi buyuk fikir olusturmasinda.

Cvp: bic chrome platınum - adamentium - 21/06/2015

(21/06/2015, Saat: 00:17)ozgun41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Futurda hangi ayarlari kullandiniz?teknik onemli ama cilt yapisi da bir o kadar onemli.belki benim de dahil oldugum begenmeyen grubunun cilt yapisi ve sakal yapisinin etkisi buyuk fikir olusturmasinda.

Futur fabrika çıkışı agresif kafa, tüm perdelerde 3. Ayarla tıraş oldum ki , 1 . ayarı dahi yeterince agresif...

Aynı şeyleri tekrar tekrar yazmak istemiyorum. Cilt yapısı , jilet konusunda çok önemli bir etken. Daha önce de konuştuğumuz gibi cilt jilet konforu hususunda seçici davranabilir. Her jilet , her cilde gitmez ama keskinlik gibi unsurlar nesnel bir şekilde teste tabi tutulabilir. O kişiden kişiye değişecek bir olay değil. Ha sakal yapın yumuşak ve seyrektir Lord ' la , Treet ' le çok rahat tıraş olabilirsiniz ama bu söz konusu jiletlere keskin demek için yeterli değildir. Kendi sakalınız için yeterli keskinliktedir demek daha uygun olacaktır.

Son olarak Bic piyasadaki diğer jiletleri de göz önüne getirdiğimizde keskin bir jilettir ancak kaplamasından ötürü konforlu bulamayabilirsiniz. Her jiletin kendine has bir dili var. Biz sürekli jilet değiştirdiğimiz için kullandığımız jiletlerin dilini çözemeden farklı bir alternatife yöneliyoruz veya uzunca süre kullanmadığımız için o jileti unutuyoruz.

Bence biraz şans istiyor jiletler en azından bir 5 dal öldürmek jileti tanımak adına yeteri kadar süre verecektir. Cilt yapınıza da hala uymuyorsa kullanmayın gitsin komşum. Dedim ya onlarca jilet var yahu , kim sallar Bic ' i , Tic ' i...

Cvp: bic chrome platınum - ozgun41 - 21/06/2015

Futur benim de kullandigim bir alet.bic konusunda sizi bu kadar uzup ayni seyleri defalarca soylemeye ittigimi dusunuyorsaniz kendi adima uzgunum.begendiginiz bir jileti elestirip sizi uzduysem tekrar kusruma bakmayin Wink.
Sirf sizin icin bir kutu daha alacagim.burada herkesin gorusunu benim icin sallayip gitmeyecek kadar onemli.

Cvp: bic chrome platınum - adamentium - 21/06/2015

Yok komşum yanlış anlamışsınız. Netice itibariyle bu iş bir hobi, ve bu hobiyle iştigal olurken mutlu olabilmek önemli. Altı üstü jilet , sizi tatmin etmiyorsa da çok fazla zorlamaya da gerek yok. Kaldı ki denedikten sonra da beğeneceğinizin garantisi yok , çünkü konforlu bir jilet değil. Platinium kaplı jiletlerle tıraş sonrası sakalda batma , kaşıntı yaşayan çok kişi var. Ben onlardan birisi değilim.Bu sebeple kutusu 1 TL lık jilet için takım tutar gibi bir tutum içine girecek değilim ve siz kullanmıyorsunuz diye de üzülmem Wink

Ben sadece jiletin keskinlik noktasında keskin bir jilet olduğunu , jilet kadar bu işte doğru teknik , doğru ekipman , doğru hazırlık ve jileti Tecrübe etmek de gerekli olduğunu belirtmek istedim ve "aynı şeyleri tekrar terkar yazmak istemiyorum" derken den de kastım bu yazdıklarımdan farklı birşey yazamayacak olmamdı.

Keyifli tıraşlar dilerim

Cvp: bic chrome platınum - eRenleR - 23/09/2015

Geleneksel tıraşa başladığım Nisan ayından beri kullandığım jilet BIC oldu. Bu haftaya kadar tek kullanımlık ilerliyordum bu hafta dayanıklılığını ölçmek için değiştirmedim hiç. Bugün 3. tıraşımı oldum ve ilk tıraş kadar keyifliydi. Benim yüz ve sakal yapıma çok iyi uydu bu jilet.

Cvp: bic chrome platınum - inter - 03/05/2016

çok ilginç bir jilet..varlığı ile yokluğunu anlamadan progress 3 ve 2 ayarda tıraş oldum..çok keskin değildi..tahrişte etmedi.bana mild bir jilet gibi geldi..açıkçası şaşırttı beni ve beğendiğimi söyleyebilirim.bir gillette sharp edge değil ama 2.sırada olacak benim için sanırım.

Cvp: bic chrome platınum - DeaKeN - 25/05/2016

günlük kullan at olarak kullanıma çok uygun ve benim çok beğendiğim bir jilet fiyat olarakta uygun zaten. Progress ile uyum içinde o yüzden her gün tıraş olan biri olarak önceliğim bic olacak. umarım paketteki jiletler farklılık göstermez tabi

Cvp: bic chrome platınum - rock83 - 16/06/2016

Az önce 1.5 günlük sakalla Progress(2) ve Tabac tıraş kremi ile bu tıraş bıçağını kullandım.

Bir konu var ki, iyice ayyuka çıkmaya başladı, şöyle;
Chrome Platinum kaplamalı bıçaklar keskin olsa bile yüzümde keskin bir histen ziyade,
yuvarlak başlı bir bıçak dolaşıyormuş gibi hissettiriyor, keskin olduğunu bilmesem bastıracam.

"Tarifi zor" olan bu etkiyi Crystal ile de yaşadım.
Jilet uzmanı üstadların bu yorumumu değerlendirmelerini rica ederim.

Bic Chrome Platinum da aynen bu şekilde çalıştı,
Çok az tahrişli ama ufak birkaç kanamalı şekilde tıraşı bitirdim.