Geleneksel Tıraş Forumları
Bic Chrome Platinum - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Bic Chrome Platinum (/showthread.php?tid=3976)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Bic Chrome Platinum - eskiuyemnt - 23/07/2013

(23/07/2013, Saat: 00:52)pars Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim kullandiklarim biraz mavi astraya benziyordu, keskin gibi ama cilde dalmaya meyilli. iki kutu kadar denedim, pek beğendiğimi söyleyemem.

Hmm o zaman mild bir aletle mesela kapalı taraklardan 89 yahut slimle iyi anlaşır gibi. Çok sağolun beyler.

Bic Chrome Platinum - eskiuyemnt - 26/07/2013

Aldığım 100 lük Bic fiyatı 10 TL. Sahtemi değil mi en iyi tıraştan sonra anlaşılırdı elbet.

Sabahki tıraşımı bic jiletle oldum. orjinal perma sharpa olağanüstü benzettim. Çok daha az keskinlik farkı dışında aynı permadaki agresiflik, konfor zayıflığı. kesinlikle yumuşak bir jilet değil.

R41, slant ve futur benzeri agresif bir makine ile kesik, çizik ve kanamaları öngörmek gerek. daha mild bir aletle ve koruyuculuğu yüksek sabun yahut kremle çok daha iyi anlaşır. Günlük tıraşa uygun. Perde sayısı arttıkça sorun çıkaracaktır. Saygılarla..

bic chrome platınum - sertac12 - 20/01/2014

3. geleneksel traşımı az önce wilkinson de bic chorome platınum ,arko sensıtıve ile oldum.duş sonrası yapılan bi traştı.jilet gayet keskin geldi fakat tahrişe açık bir jilet heralde kolonya ile test ettiğimde yandı ama suan rahatsız degılım.bic choreme hakkında tecrübeleriniz nelerdir?bir de traş olurken jilet yüzümü hafiften kaşındırdı nedendir?

bic chrome platınum - agatam - 20/01/2014

Arko stick sabun wilkinson sword ve bic platinium ile 2 saat önce oldum tıraşımı. Yaklaşık olarak 1 aydır derby , shark , pherma , yeşil astra , elıous , rapira jiletlerini denedim ve artık tekniğimin yavaş yavaş oturduğunu düşünüyorum çünkü 0 kesik ve çok az tahriş ile bitiyor tıraşlarım gayet memnunum bu jiletlerin hepsinden. Fakat bugün bic ile 4-5 kesik attım yüzüme yüze dalmaya çok müsait bir jilet çok dikkatli ve yavaş tıraş olmak gerek bu jiletle ama tahriş çok azdı şap sürerken hiç canım yanmadı açıkçası ama bu jileti hiç sevmedim oda ayrı bir konu.

Cvp: bic chrome platınum - rewolwer_ - 08/04/2014

Uzun süre önce almıştım bugün denedim fena jilet değil keskinliği konforu iyi geldi bana.

Cvp: Bic Chrome Platinum - ooppss - 10/04/2014

Bu jileti ilk defa bugün denedim ilk başlarda keskinliği hoşuma gitti ama r89 ile kullanmama rağmen burun altında çalışırken tene daldı.
Surata dalmaya çok meyilli bir jilet bence. 3. perdeyi gözüm kesmedi. 2 perdede bıraktım. Dikkatli kullanmakta fayda var.
Ayrıca tıraştan sonra elimi yüzümde gezdirdiğimde sakalların çok batıcı kaldığını hissediyorum

Cvp: bic chrome platınum - MeY36 - 10/04/2014

DE aletlerle tıraş olmaya başladığımdan beri ilk kanamali kesigi bu jiletle yaşadım . keskin diyebilirim ama konfor vasat altinda. Şap testini geçemedi. Denenebilir ama kendi adıma fazla miktarda alip stoklayacagim bir jilet degil.
Syg...

bic chrome platınum - crionics - 19/04/2014

İzmir Karşıyaka metro

ajy4uqyv.jpg

2ujeqe3e.jpg

Cvp: bic chrome platınum - crionics - 21/04/2014

Gümrük uygulamaları nedeniyle persona lab blue ya alternatif yurtiçi jilet arayışındaydım.

Yeşil astra kaşındırıyor, permasharp taklitleri ortada dolaşıyor, mavi astra bulamıyorum derken metroda şans eseri rastladım bic jilete.

Kullan at yapıyorum, Üç defa tıraş oldum peşpeşe. İzlenimlerim, platinium olmasına rağmen yeşil astra gibi kaşındırmadı, keskinlik biraz zayıf geldi, çene bölgesinde her yönden birkaç pass yapmama rağmen sakal kalıyor, zorlayınca da yüzeysel kılcal kanamalar oluyor. Onun dışında iyi, ambalaj da güzel, yapıştırıcı atığı yok denecek kadar az jilet üstünde. Acelem olmadığı günler bunu kullanacağım. Mavi astra aramaya devam...

Cvp: bic chrome platınum - afsheen - 22/04/2014

(21/04/2014, Saat: 23:12)crionics Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gümrük uygulamaları nedeniyle persona lab blue ya alternatif yurtiçi jilet arayışındaydım.

Yeşil astra kaşındırıyor, permasharp taklitleri ortada dolaşıyor, mavi astra bulamıyorum derken metroda şans eseri rastladım bic jilete.

Kullan at yapıyorum, Üç defa tıraş oldum peşpeşe. İzlenimlerim, platinium olmasına rağmen yeşil astra gibi kaşındırmadı, keskinlik biraz zayıf geldi, çene bölgesinde her yönden birkaç pass yapmama rağmen sakal kalıyor, zorlayınca da yüzeysel kılcal kanamalar oluyor. Onun dışında iyi, ambalaj da güzel, yapıştırıcı atığı yok denecek kadar az jilet üstünde. Acelem olmadığı günler bunu kullanacağım. Mavi astra aramaya devam...

Hocam benim personna jiletlerim daha dün geldi, jilet hususunda gümrükte çok sıkıntı olmuyor bildiğim kadarıyla...