Geleneksel Tıraş Forumları
Bic Chrome Platinum - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Bic Chrome Platinum (/showthread.php?tid=3976)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

bic chrome platınum - btoprak - 12/01/2015

Ben de sizin tecrübelerinize benzer seyler yaşadım @Kalfa komşum. Yüze dalacak gibi his veriyor, ama beğenen ve yüz yapısı veya Kullanım Şekli acısından memnun olan forumdaslar da var.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cvp: bic chrome platınum - Naci Erdem - 21/01/2015

(12/01/2015, Saat: 22:16)Kalfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abi bu jileti kullanmak çok zor de allette bile zorlanıyorsak usturada bu jileti kullanmak epey marifet işi.Ben 1 sefer kullandım çok zorlandım attım ondan sonra.paketlerdeki içinden çıkan jiletler bile değişik randıman veriyormuş diyorlar tıraş içerisinde bile keskinliği değiştiğini gözlemledim.Tıraşın ortalarına doğru keskinliği azaldı dalış arttı gözlemlerimi söylüyorum birde boyun bölgesi epey zorlandım o gırtlak kısmında çok ufak bi çizik oldu hiç kaliteli tıraş vermedi bana uymadı daha kullanmıcam.Onun dışında tahriş falan vermiyor pek dikkat edilirse.

Doğru, komple bir paketin bozuk çıkması sık rastlanılan bir durum olmasına rağmen BİC'te 5'li bir paketin açtığım 2. jileti bir yanağımı bitiremedi, hemen bir astra taktım devam ettim, sonraki tıraşımda BİC'i bir kez daha denemek üzere aynı kutunun 3. jiletini taktım, son derece güzel tıraş etti ..

Cvp: bic chrome platınum - protti - 28/05/2015

Metro markette Bic jilet 100 adedi 12,90 ,Arko sabun 12 adet 12,50.- , Rebul lavanta 10,90

Cvp: bic chrome platınum - adamentium - 29/05/2015

12.90 bence çok iyi fiyat. Daha doğrusu eskiden de bu fiyatlara alınabiliyordu ancak gelen zamlarla birlikte jilet fiyatları uçtu. Bic 14 TL ya satılırken Perma Sharp 23 TL ydı. Perma 30-35 TL bandına çıktı( ki geçenlerde tanıdık bir toptancı 37 çekti) Bic hala 14. Bence bu fiyata alınır.

Cvp: bic chrome platınum - protti - 29/05/2015

yarım usturalık perma metroda 9,75.- insert kapağında yazıyor

Cvp: bic chrome platınum - blaster - 29/05/2015

Yalnız bu fiyatlar yanlış hatırlamıyorsam Arko tıraş sabunu için en az 3 kutu, 100'lül kutu Bic jilet için 2 ya da 3 adet alındığında geçerli.

Cvp: bic chrome platınum - protti - 29/05/2015

Insert ü attım . Dikkatimi çekmemişti

Cvp: bic chrome platınum - PatentZerQ - 15/06/2015

Bugün ben de ilk defa bic chrome platinum kullandım.Traş aletim muhle r89, sabun arko..Daha önce wilkonson sword ve permasharp süper kullanmıştım.Wilkonson konforlu traş sağlıyor,tahriş yok ama keskin değil.Permasharp keskin ama konforlu değil sanki tahriş yapıyor benim yüzümde.Bic ise bana hem keskin hem de konforlu geldi.Fiyat olarak da diğer ikisine göre çok uygun.Tavsiye ediyorum.

Cvp: bic chrome platınum - protti - 15/06/2015

(15/06/2015, Saat: 00:33)PatentZerQ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün ben de ilk defa bic chrome platinum kullandım.Traş aletim muhle r89, sabun arko..Daha önce wilkonson sword ve permasharp süper kullanmıştım.Wilkonson konforlu traş sağlıyor,tahriş yok ama keskin değil.Permasharp keskin ama konforlu değil sanki tahriş yapıyor benim yüzümde.Bic ise bana hem keskin hem de konforlu geldi.Fiyat olarak da diğer ikisine göre çok uygun.Tavsiye ediyorum.
Bic jiletlerde standart yoktur. İki jilet çok iyi çıkar üçüncünün ağzı bozuk olur yüzünüzü tahriş eder .

Cvp: bic chrome platınum - PatentZerQ - 15/06/2015

(15/06/2015, Saat: 20:43)protti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bic jiletlerde standart yoktur. İki jilet çok iyi çıkar üçüncünün ağzı bozuk olur yüzünüzü tahriş eder .

Hocam hangi jiletler standardı yakalamıştır yada hangilerinde biri iyi biri kötü çıkar.Forumda öyle bir başlık varsa linkini de verebilirsiniz.Tecrübeleriniz yada forumdan okuduğunuz doğrultusunda ne söyleyebilirsiniz bu konuda.