Geleneksel Tıraş Forumları
Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Konu Başlığı: Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? (/showthread.php?tid=4020)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54

RE: Cvp: Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? - oozturk - 09/04/2020

(09/04/2020, Saat: 12:55)DeaKeN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İkiside aynı marka diyelim. Yukarıda bir foto var bununla ilgili. Eğer ki bu işler de bitince kullanmayacaksanız tercihim kablolu olur çünkü batarya durduğu yerde de ömrünü tamamlar ve tekrar masraf olur size

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kablosuz olanların bir çoğu kablolu da çalışabiliyor yanılmıyorsam. Bu durumda pil bitik olsa dahi çalışmaya devam etmez mi?

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RE: Cvp: Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? - DeaKeN - 09/04/2020

(09/04/2020, Saat: 13:07)oozturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kablosuz olanların bir çoğu kablolu da çalışabiliyor yanılmıyorsam. Bu durumda pil bitik olsa dahi çalışmaya devam etmez mi?

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alacağınız makina ya göre de değişebilir bunu iyi araştırmak lazım çünkü bir çoğu çalışmıyor. Mesela benim Wahl color cordless modeli fişe takılı iken çalışmıyor. Düğmesini açtığınızda elektrik girişi kesiliyor. Bunu göz önünde bulundurun.

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? - Abus - 09/04/2020

Makas önerisi olan var mı ? Ara makası ve düz makas arıyorum. Şunu buldum önerirmisimiz

https://urun.n11.com/sac-burun-makaslari/cobalt-kuafor-makas-seti-profesyonel-2li-cantali-sac-kesim-makasi-P409063552

Cvp: Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? - Fermanbey - 09/04/2020

(09/04/2020, Saat: 17:17)Abus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Makas önerisi olan var mı ?  Ara makası ve düz makas arıyorum. Şunu buldum önerirmisimiz

https://urun.n11.com/sac-burun-makaslari/cobalt-kuafor-makas-seti-profesyonel-2li-cantali-sac-kesim-makasi-P409063552

Kamşum makas konusu biraz karışık.Bende ikili makas gruplarına baktım. Araştırmalarım sonucu ara makası sık ve sert saçlılar için uygunmuş.Bilinçsiz kullanımda ise ara makası saçlara zararı büyükmüş.
Malesef bu durumu bende yeni öğrendim.Bugüne kadar berbere her gidişimde kullandı.Meğer oda bilinçsiz kullanıyormuş...

Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? - forevermore07 - 09/04/2020

Ben de eşimle beraber hallettim o olayı. Ensemi sakal düzeltme makinesiyle kısadan uzuna doğru kesti sağolsun, diğer yerleri ben makasla kestim (berberlerin yaptığı parmak ararından çıkanları keserek)... bir iki mokta hariç böyle ekstrem bir döneme göre gayet idare eder oldu Smile

Cvp: Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? - apple34 - 10/04/2020

(08/04/2020, Saat: 13:26)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biraz önce sipariş geçtim, fiyatlar iyice zıvanadan çıkmadan... Maske, kolonya, dezenfektan gibi saçmalamadan... Sad
QEYsMS.jpg

Hayırlı olsun. Ben o kadar şanslı değilmişim. Zaten ağır bir hastalık atlattım hazır böyle bir şansta varken bir tane alayım dedim sizden görüp, daha doğrusu cesaret alıp. İnanılmazdı gerçekten gördüklerim, son 24 saatte bir kaç bin insanın bakmasıyla 200 liralık ürün 318 lira olmuş, üstelik 400 liranın üzeri çizilmiş. Fiyat aralığına baktım. 5 nisandan sonra direkt bu fiyata çıkmış. Soru sordum, yaptığınız fırsatçılık olmuyormu? Diye aldığım cevap insana kriz geçirtecek cinstendi; öyle ki satıcı ürünü “ben euro kuruyla Almanyadan hangi zorluklarla alıyorum bir bilsen”, “heyttt arkadaş sana konuşması kolay” dedi. Cevap olarak ürünü fonex kozmetiğin sattığını, bir de ürünlerinin bir bir satılıp elinde ürün kalmadığını ve ayın 5’inde mi alasın tuttu? Diye sorunca “makasta aynı işi görüyor” Diye ikinci bir ilginç cevap aldım. Ne denir bilemedim.

Cvp: Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? - mustbe - 10/04/2020

Geçmiş olsun komşum berberlerin kullandığı powertech markası 100 lira bandında. En kötü iki yıl gider bataryası. Bi de yedek var 2 de o gitsin 4 yil eder. O zamana şu kendi kendine tıraşa imkan veren numaraları olan makineler insancıl rakamlara düşer diye umut ediyorum Smile bu arada bugün bimde braun var daha önce de bahsi geçmişti. Her şubeye bir tane geleneği için doğrudan kasaya gidin dediler Smile ordan alırsınız

Edit. İlk satılan tıraş makinesi olmuş Smile

Cvp: Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? - apple34 - 10/04/2020

(10/04/2020, Saat: 10:35)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçmiş olsun komşum berberlerin kullandığı powertech markası 100 lira bandında. En kötü iki yıl gider bataryası. Bi de yedek var 2 de o gitsin 4 yil eder. O zamana şu kendi kendine tıraşa imkan veren numaraları olan makineler insancıl rakamlara düşer diye umut ediyorum Smile bu arada bugün bimde braun var daha önce de bahsi geçmişti. Her şubeye bir tane geleneği için doğrudan kasaya gidin dediler Smile ordan alırsınız

Şans yok komşum, kalmamış doğal olarak

Cvp: Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? - DenizKSK - 10/04/2020

(10/04/2020, Saat: 10:23)apple34 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı olsun. Ben o kadar şanslı değilmişim. Zaten ağır bir hastalık atlattım hazır böyle bir şansta varken bir tane alayım dedim sizden görüp, daha doğrusu cesaret alıp. İnanılmazdı gerçekten gördüklerim, son 24 saatte bir kaç bin insanın bakmasıyla 200 liralık ürün 318 lira olmuş, üstelik 400 liranın üzeri çizilmiş. Fiyat aralığına baktım. 5 nisandan sonra direkt bu fiyata çıkmış. Soru sordum, yaptığınız fırsatçılık olmuyormu? Diye aldığım cevap insana kriz geçirtecek cinstendi; öyle ki satıcı ürünü “ben euro kuruyla Almanyadan hangi zorluklarla alıyorum bir bilsen”, “heyttt arkadaş sana konuşması kolay” dedi. Cevap olarak ürünü fonex kozmetiğin sattığını, bir de ürünlerinin bir bir satılıp elinde ürün kalmadığını ve ayın 5’inde mi alasın tuttu? Diye sorunca “makasta aynı işi görüyor” Diye ikinci bir ilginç cevap aldım. Ne denir bilemedim.

Öncelikle büyük geçmiş olsun, hastalığı atlatmışsınız. Açıkcası ben burada üzüldüm yaşadıklarınıza, insan gerçekten hayret ediyor satıcıların bu tarz "garip" dönüşlerine ve ne diyeceğini bilemiyor Sad
Fırsatçılar her yerde maalesef, hayatın her alanında Sad
Ben şahsen bu makineyi seçerken artık  bir daha berber'e gitmemek üzere bir kurgu yapmıştım, ki bu kararımda da eminim artık. Zaten saçım az ve zayıf Big Grin

Cvp: Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? - Razorlazer - 10/04/2020

Herkese selam, @apple34 , bağlantısını paylaştığım Edition modeline de bir bakın isterseniz; eşimin saçımı kesmek için Arzum Stilo ile verdiği epik mücadeleden sonra dün gümüş renginin siparişini geçtim, bugün tükenmiş...Beyazı var hala, fiyatı da fena değil. 7 TL kargo ücreti alıyorlar.

https://www.watsons.com.tr/p/clipper-white-sac-kesme-makinesi-1400-40546