Geleneksel Tıraş Forumları
Gillette Rubie Platinum Plus - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Gillette Rubie Platinum Plus (/showthread.php?tid=43)

Sayfalar: 1 2

Gillette Rubie Platinum Plus - Lord Sparhawk - 29/09/2011

gillette-ruby-platinum-plus__91115_zoom.jpg

Bunların paketi rapira platinum lux ile neredeyse birebir aynı. Ama ilginçtir bu jiletler Procter&Gamble' in Rusya St Petersburgdaki fabrikasından üretiliyor ve Rusyada rapira platinum lux'lere göre 3 kat daha pahalı satılıyormuş. Fakat ben bunu karşılayacak hiç bir yanını görmedim. Son derece vasat performanslı bir jilet. Keskinliği kötü, konforu kötü, tıraş sonrası yüzü pütürlü bırakıyor ve yakın tıraş edemiyor. Hiç bir manası yok. Bu jiletin birebir aynısının çakması var, çinliler sağolsun. Ben benimkileri bullgoose'dan aldığım için orjinal. Ama dediğim gibi eğer denediğim jilet paketten kötü çıkan bir versiyon değilse(talihim genelde böyledir Smile) bu jiletlerden bir halt olmaz. Hiç boşuna uğraşmayın almaya.

Altta sahtesi ve orjinalinin karşılatırmasını görüyoruz.

Fake_Rubie_Front.png
Fake_Rubie_Barcode.png

Cvp: Gillette Rubie Platinum Plus - seiko - 18/06/2015

Bugun marketten kuru hesaplarsak, 0.6 USD 4 paket daha aldim (onceden 1 paket aldiydim). Yaninda denemelik 1 paket Sputnik aldim 0.3 USD
PP harika bir jilet, en azindan benim icin. En azindan denemek icin kesinlikle tavsiye ederim.
Ilk kez 3 kere denedim, 2 tirasi guzel, ucuncu tiras tahrisli gecti. 2 kere yetiyor. Ilginc olan tarafi, bugunku tirasin tahrisini yarim saat sonra hissettim. Tiras sonrasi alkollu AS`den sonra normal kizariklik vardi, fakat yarim saat sonra pancar gibiydim. Jilet o kadar rahat kaydi ki, tahrisi o an hissetmedim.
Bu arada alet DE89. Ileride coolcut-4`le deneyecegim, bakalim TIMOR`daki kesme husraninin aynisini yasatacak mi?

Cvp: Gillette Rubie Platinum Plus - theunnamed - 18/06/2015

Benim de hiç begenmediğim bir jilet, Rapira Lux'ten farkı yok.

Cvp: Gillette Rubie Platinum Plus - seiko - 26/06/2015

0,6 USD - 5`li paket icin nasil bir fiyat?

Cvp: Gillette Rubie Platinum Plus - seiko - 28/06/2015

Internette 100 tanesi 18-25 dolar arasi satiliyor, paketi 0.9-1.2 dolara geliyor. Galiba marketten bunlardan bol bol almam lazim 60 sente

Cvp: Gillette Rubie Platinum Plus - OnLyTNT - 28/06/2015

Eğer bu bıçağı beğendiyseniz, bir de Fatip alırsanız bu ikisini eşleyip bir deneyin derim. Theunnamed üstadın da belirttiği üzere Rapira Platinum Lux ile benzer diyorlar genelde yorumlarda, bir kaç paket bunlardan alıp deneyin. Ben R41 ve Rapira Lux ile güzel sonuç alıyorum.

Cvp: Gillette Rubie Platinum Plus - DelikanliTiras - 29/06/2015

İyi ama bu barkod numaraları ülke numaraları ile hiç uyuşmuyor. Rusya'nın ülke numarası 46, barkoda göre Fransa'da üretilmiş olması gerekmiyor mu?

Cvp: Gillette Rubie Platinum Plus - seiko - 29/06/2015

10 paket daha aldim. En az 2 yillik jiletim var ))))

Cvp: Gillette Rubie Platinum Plus - Eskiuyebyr - 22/03/2017

Birader Litvanya'da bir marketten 1 paketini 0.9 euroya almış. Biraz yorumlara bakınca zaten çok fazla bir beklenti ile kullanmadım.
Vasat bir jilet. Silver blue alın, 7 oclock sharp edge alın, polsilver alın. Bunu almayın Smile
Denemek için alınabilir ama çok beğenen olacağını sanmıyorum.

Cvp: Gillette Rubie Platinum Plus - FearOfATG - 06/07/2019

Dün gece denedim bu jileti, palmolive krem sonrası sahaya daldı kesti biçti atık jilet kutusuna daldı aynı hızda. Beni memnun etmeyen bir durum yaşatmadı.Guzel hatırlanacak.