Geleneksel Tıraş Forumları
Sedef metalik jiletli ustura - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: USTURALAR (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Forum: Jiletli Usturalar (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Konu Başlığı: Sedef metalik jiletli ustura (/showthread.php?tid=439)

Sayfalar: 1 2 3 4 5

Sedef metalik jiletli ustura - hosleks - 25/09/2012

aga nerden bulabiliriz bu usturayı...

Sedef metalik jiletli ustura - BigHillMe - 25/09/2012

ben zaza handan almistim 2 katdan

Sedef metalik jiletli ustura - Wilkinson - 07/11/2012

Bugün sedefle tıraş oldum. Arada bir kullanıyorum. Kör jiletle tıraş olarak elimi alıştırdım. Bence yeni ustura kullanmaya başlayan arkadaşlar başlangıçta kör jiletler kullanın ve ilk tıraşlarda boyun bölgesini DE makineyle alın. Sonra yüz kısmında iyice alışınca boyuna geçersiniz. Mesela keskinliği biraz azalmış Derby yada Rapira bence iyidir. Temiz tıraş olamazsınız evet ama el alışlanlığı kazandırıyor. Direkt 0 permasharp takarsanız muhakkak kesersiniz.

Sedef metalik jiletli ustura - errate - 08/11/2012

(07/11/2012, Saat: 21:15)Wilkinson Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün sedefle tıraş oldum. Arada bir kullanıyorum. Kör jiletle tıraş olarak elimi alıştırdım. Bence yeni ustura kullanmaya başlayan arkadaşlar başlangıçta kör jiletler kullanın ve ilk tıraşlarda boyun bölgesini DE makineyle alın. Sonra yüz kısmında iyice alışınca boyuna geçersiniz. Mesela keskinliği biraz azalmış Derby yada Rapira bence iyidir. Temiz tıraş olamazsınız evet ama el alışlanlığı kazandırıyor. Direkt 0 permasharp takarsanız muhakkak kesersiniz.
direk feather taktım ilk tıraşımda intihar yani iki ufak çizikle usturayı uzanamiyacağım bi yere attımSmile

Sedef metalik jiletli ustura - Lord Sparhawk - 08/11/2012

(08/11/2012, Saat: 02:44)errate Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(07/11/2012, Saat: 21:15)Wilkinson Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün sedefle tıraş oldum. Arada bir kullanıyorum. Kör jiletle tıraş olarak elimi alıştırdım. Bence yeni ustura kullanmaya başlayan arkadaşlar başlangıçta kör jiletler kullanın ve ilk tıraşlarda boyun bölgesini DE makineyle alın. Sonra yüz kısmında iyice alışınca boyuna geçersiniz. Mesela keskinliği biraz azalmış Derby yada Rapira bence iyidir. Temiz tıraş olamazsınız evet ama el alışlanlığı kazandırıyor. Direkt 0 permasharp takarsanız muhakkak kesersiniz.
direk feather taktım ilk tıraşımda intihar yani iki ufak çizikle usturayı uzanamiyacağım bi yere attımSmile

Sedef gibi bir usturamsıya feather takıp tıraş olmaya çalışmak büyük cesaret zaten. Smile

Sedef metalik jiletli ustura - Wilkinson - 08/11/2012

Güzelmiş. Smile Bende 2. tıraşımda bayaa sağlam kesmiştim kendimi. Kesince kötü kesiyor. Sonra iyice elim alışana kadar taktığım jilete dikkat etmeye başladım Smile Ama hem makineyle tıraş olmanın, hemde usturayla olmanın (Her ne kadar böyle çakma usturalar bile olsa) verdiği zevk apayrı. Her ikisinin zevki başka. Bir tane çelik almak istiyorum ama bileme konusunda kendime güvenmiyorum. O yüzden sürekli erteliyorum. Böyle güzel makineler varken sedefi sık sık canım çekmiyor zaten ara sıra kullanıyorum. Çelik alsam daha sık kullanırdım herhalde.

Sedef metalik jiletli ustura - errate - 08/11/2012

(08/11/2012, Saat: 02:57)Wilkinson Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Güzelmiş. Smile Bende 2. tıraşımda bayaa sağlam kesmiştim kendimi. Kesince kötü kesiyor. Sonra iyice elim alışana kadar taktığım jilete dikkat etmeye başladım Smile Ama hem makineyle tıraş olmanın, hemde usturayla olmanın (Her ne kadar böyle çakma usturalar bile olsa) verdiği zevk apayrı. Her ikisinin zevki başka. Bir tane çelik almak istiyorum ama bileme konusunda kendime güvenmiyorum. O yüzden sürekli erteliyorum. Böyle güzel makineler varken sedefi sık sık canım çekmiyor zaten ara sıra kullanıyorum. Çelik alsam daha sık kullanırdım herhalde.
ilerleyen zamanlarda sizin taktikle körleşmiş derby ile el alışkanlığı için deneme yapabilrim aslında ama şimdilik r41 yeterli çok bile aslındaWink

Sedef metalik jiletli ustura - BigHillMe - 08/11/2012

derby i direk kullanabilirsiniz Smile öyle çokta körelmesine gerek yok Blush

Sedef metalik jiletli ustura - Lord Sparhawk - 08/11/2012

(08/11/2012, Saat: 03:18)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: derby i direk kullanabilirsiniz Smile öyle çokta körelmesine gerek yok Blush

Big GrinBig GrinBig Grin

Sedef metalik jiletli ustura - hergele - 08/11/2012

(08/11/2012, Saat: 03:18)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: derby i direk kullanabilirsiniz Smile öyle çokta körelmesine gerek yok Blush

Big Grin