Geleneksel Tıraş Forumları
Sedef metalik jiletli ustura - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: USTURALAR (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Forum: Jiletli Usturalar (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Konu Başlığı: Sedef metalik jiletli ustura (/showthread.php?tid=439)

Sayfalar: 1 2 3 4 5

Cvp: Sedef metalik jiletli ustura - lim10 - 19/06/2019

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama birşey sormak istiyorum. Bugün milyoncuda denk geldi ve dayanamayıp bir tane metalik sedef ustura aldım. Jileti takınca çok dışarda kalıyor. Galiba üretim hatası var. Tıraş olmak tehlikleli bir hal oluşturur mu? Elimdeki diğer usturaya göre jilet bariz dışarda kalıyor.

Cvp: Sedef metalik jiletli ustura - fatihbyfah - 19/06/2019

@lim10 komşum mümkünse jilet takılık halde aletin resim ekleyebilir misiniz ? Konuyu bende görmüştüm ama hiç ürüne denk gelemedim

RE: Cvp: Sedef metalik jiletli ustura - FearOfATG - 19/06/2019

(19/06/2019, Saat: 14:53)lim10 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konuyu hortlatmak gibi olacak ama birşey sormak istiyorum. Bugün milyoncuda denk geldi ve dayanamayıp bir tane metalik sedef ustura aldım. Jileti takınca çok dışarda kalıyor. Galiba üretim hatası var. Tıraş olmak tehlikleli bir hal oluşturur mu? Elimdeki diğer usturaya göre jilet bariz dışarda kalıyor.
Elinizdeki diğer ustura da sedef mi? çünkü Ali bıyıklı ile sedef arasında jiletin dışarıda kalan kısmı arasında gözle görülür bir fark var. Bu yüzden sedef bana kesinlikle güvenli gelmiyor Ali biyikliya nazaran.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...

Cvp: RE: Cvp: Sedef metalik jiletli ustura - lim10 - 19/06/2019

(19/06/2019, Saat: 15:07)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinizdeki diğer ustura da sedef mi? çünkü Ali bıyıklı ile sedef arasında jiletin dışarıda kalan kısmı arasında gözle görülür bir fark var. Bu yüzden sedef bana kesinlikle güvenli gelmiyor Ali biyikliya nazaran.

Evet diğeri de sedef

RE: Cvp: Cvp: Sedef metalik jiletli ustura - FearOfATG - 19/06/2019

(19/06/2019, Saat: 15:12)lim10 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet diğeri de sedef
Ali Bıyıklı edinin komşum, piyasada muhakkak denk gelirsiniz. Sedef'ten bence çok çok daha iyi o kategoride..

Bu şekilde tutuyor. Foto koyamadım kusura bakmayın

I95G28.jpg

RE: Cvp: Sedef metalik jiletli ustura - FearOfATG - 19/06/2019

(19/06/2019, Saat: 15:39)lim10 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: https://i.resimyukle.xyz/I95G28.jpg
Bu benim kast ettiğimden daha fazla sanırım. Dilerseniz akşam 2 usturaya da jilet takıp eklerim.

Cvp: Sedef metalik jiletli ustura - manuple - 19/06/2019

(19/06/2019, Saat: 14:53)lim10 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konuyu hortlatmak gibi olacak ama birşey sormak istiyorum. Bugün milyoncuda denk geldi ve dayanamayıp bir tane metalik sedef ustura aldım. Jileti takınca çok dışarda kalıyor. Galiba üretim hatası var. Tıraş olmak tehlikleli bir hal oluşturur mu? Elimdeki diğer usturaya göre jilet bariz dışarda kalıyor.

Taktığınız jileti tam jileti ikiye bölerek kullanıyorsanız, jiletin her iki yanındaki kulakları keserek takmanızda yarar var, belki o zaman dışarıda kalmaz.

(19/06/2019, Saat: 15:43)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Taktığınız jileti tam jileti ikiye bölerek kullanıyorsanız, jiletin her iki yanındaki kulakları keserek takmanızda yarar var, belki o zaman dışarıda kalmaz.

Kulakları kestiğim halde dışarıda kalıyor. Kulakları almazsam direkt yarısı dışarda kalacak

Cvp: Sedef metalik jiletli ustura - kokopelli - 25/06/2019

Sedef usturalarda üretimden çıktığı haliyle hafif bir çapak, üretim artıkları geçidi tıkamış oluyor. İlk kullanımda jileti itmek biraz güç gerektirir. Hatta kazıyor gibi sesler çıkarır. En sonunda da dışarı birşeylerin atıldığını görürsünüz. Bundan sonraki kullanımlarınızda takılma azalır, sonra da kolaylaşır. Jileti iteceğim diye elinizde kırılıp kesmeniz de olası. O yüzden jileti usturaya dar bir açıyla sokup gittikçe jileti yatırıp tamamen usturaya paralel hale getiriyor, en sonda da kalan kısmı sert ve kaymaz bir cisimle içeri itmeyi tercih ediyorum. Ya daaa, ilk seferde jilet yerine sağlam başka bir plaka veya tel (toplu iğne ) geçirerek ağzını temizlyeceksiniz.