Geleneksel Tıraş Forumları
Merkur Progress - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Merkur Progress (/showthread.php?tid=4552)

Merkur Progress - ihtilaf - 30/11/2012

Merkur alanlar yazıyor zaten
üstadım sizde de var merkur aletler
bir kıyaslayın bakayım
mesela slantın kalite ve işçilik yorumunu yapın
sitelerde slantı '' hassas cilt ve sert sakallar için '' diye satıyorlar
jilet suratı ısırıyor resmen,hangi cilt ve ruh hali içinseSmile

elimde 4 adet gillette alet var,gillette bu işi bitirmişCool

(30/11/2012, Saat: 18:09)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merkür ile ilgili yorumları hep ihtilaf hocama bırakıyorum :p

Merkur Progress - papazerigi - 30/11/2012

o işin şakası canım. bu 34c de benim kullandığım 3. tip merkür alet olacak. pazartesi elime geçmesini bekliyorum inşallah. o zaman yorumlarımı paylaşırım. aslında biraz biz de bilerek alıyoruz. ama şu HD sapın tasarımına hastayım.
Saygılarmla

güzel günlerde kullan
slant yorumu alalımSmile

(30/11/2012, Saat: 18:36)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: o işin şakası canım. bu 34c de benim kullandığım 3. tip merkür alet olacak. pazartesi elime geçmesini bekliyorum inşallah. o zaman yorumlarımı paylaşırım. aslında biraz biz de bilerek alıyoruz. ama şu HD sapın tasarımına hastayım.
Saygılarmla

slant güzel makine ama her seferinde jileti değişik bir şekilde tutuyor. sanırım ben tam yerleştirmeyi öğrenemedim. tıraş esnasında ısırıyor, o var.
Ayrıca slant bu şekilde // değil de /\ şekilde olsaymış daha iyimiş. çünkü hep bir bölge agresif olurken diğer taraf mild taraf ile tıraş oluyor. jilet yamuk tutma olayını, pahalı fiyatını ve yüzey kusurlarını saymazsak iyi bir makine. bir de dediğim tasarım mevzu var tabii ki.
Saygılarımla

papazeriğinin cümlelerini sıraya koyarsak,benden istediği merkur yorumunu kendisi yaptı Smile

her seferinde jileti değişik bir şekilde tutuyor
tıraş esnasında ısırıyor
çünkü hep bir bölge agresif olurken diğer taraf mild taraf ile tıraş oluyor
jilet yamuk tutma olayı
pahalı fiyatını ve yüzey kusurlarını saymazsak

(30/11/2012, Saat: 18:48)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: slant güzel makine ama her seferinde jileti değişik bir şekilde tutuyor. sanırım ben tam yerleştirmeyi öğrenemedim. tıraş esnasında ısırıyor, o var.
Ayrıca slant bu şekilde // değil de /\ şekilde olsaymış daha iyimiş. çünkü hep bir bölge agresif olurken diğer taraf mild taraf ile tıraş oluyor. jilet yamuk tutma olayını, pahalı fiyatını ve yüzey kusurlarını saymazsak iyi bir makine. bir de dediğim tasarım mevzu var tabii ki.
Saygılarımla

bunlar benim kanaatimdir. merkur sevenler yanlis anlamasinlar. biraz kan uyusmasligi oldu :p
ama 34yi bir gormek istiyorum. eger onu da begenmezsem tum merkurleri satacagim Smile

bulk satış yakında Cool

(30/11/2012, Saat: 21:53)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bunlar benim kanaatimdir. merkur sevenler yanlis anlamasinlar. biraz kan uyusmasligi oldu :p
ama 34yi bir gormek istiyorum. eger onu da begenmezsem tum merkurleri satacagim Smile

Merkur Progress - martin - 01/12/2012

ben de progress 510 uzun saptan siparis ettim çünkü makinenin ağır olmasını istiyorum böylece hiç bastırmadan cok konforlu ve kanamasız tıraşlar mümkün olabiliyor. Ama yine de itiraf edeyim hicbir DE feather bile takılsa GLT 5 bıcaklı kadar yakın ve tahrişsiz tıraş vermiyor.

Merkur Progress - Wilkinson - 01/12/2012

Kullandığım en güzel kartuşlu alet kesinlikle Sensor Exceldi. Ama M3'e göre daha kolay tıkanıyor. Kartuşları piyasadan kalktı çok zor bulunuyor. 5 bıçak rende mi bu yahu Big Grin Çok abarttı Gillette.

Merkur Progress - martin - 01/12/2012

Aslinda 5 bicaklilar cok high tech ürünler. Keskinliği neşterden bile fazla ve geride kalan kısalmış kılları almada cok etkili. Böylece bizim DE de ikinci ücüncü perde olayını önlemeye çalışmışlar. aynı yerden üst üste kısa vuruşlarla gecerek şahane nonfrolu tıraşlar çıkıyor