Geleneksel Tıraş Forumları
Merkur Progress - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Merkur Progress (/showthread.php?tid=4552)

Merkur Progress - cathar35 - 26/07/2013

Eyvallah Tuğrul kardeşim.ustura da denedim ama suratı epey deşince bu beni çok uğraştırı diye vitrinim en üstüne attım
usturaya bakınca içimde hep hüzün kalmıştır.

Merkur Progress - FloydianDM - 12/08/2013

Progress'i çok beğendim. Ağırlığı, dengesi, kafa tasarımı muazzam. Ayar mekanizmasının farklı ve özgün yapısı da, ince ayarlarla tıraş olabilmeyi sağlıyor.

Tek problemim, kalibrasyon. Tam sıktığımda "+" işaretine denk gelmiyor nokta, biraz sağında duruyor. Düzeltemedim. Çok da zorlamak istemiyorum, elimde kalmasından korkuyorum. Big Grin

Merkur Progress - GartBnx - 12/08/2013

(12/08/2013, Saat: 15:30)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Progress'i çok beğendim. Ağırlığı, dengesi, kafa tasarımı muazzam. Ayar mekanizmasının farklı ve özgün yapısı da, ince ayarlarla tıraş olabilmeyi sağlıyor.

Tek problemim, kalibrasyon. Tam sıktığımda "+" işaretine denk gelmiyor nokta, biraz sağında duruyor. Düzeltemedim. Çok da zorlamak istemiyorum, elimde kalmasından korkuyorum. Big Grin

Plastik tutma yerinde takılı numaraların olduğu yüzük elle dönüyor. Elinizle döndürerek ayar yapabilirsiniz..

Merkur Progress - candova - 14/08/2013

Ustadim eski mesajlarda nasil yapilacagi yaziyordu fakat ben beceremedim.
Rica etsem biraz detayli anlatabilir misin

Merkur Progress - sandan - 20/08/2013

Arkadaslar bende aranızdayım. Sipariş özetim:
Your Order:
Taylors Jermyn Street Shaving Cream For Sensitive Skin (150 g) x 1 = £9.5
Mitchells Wool Fat Shaving Soap Refill (125 g) x 1 = £7.4
Taylor of Old Bond Street Sandalwood Shaving Cream (150 g) x 1 = £8.95
Truefitt and Hill 1805 Shaving Cream (190g) x 1 = £16.5
Merkur Progress Safety-Razor 570 with Travel Case and Blades x 1 = £42.5

Sub Total: £84.85
Discount: £10.61
Delivery: £9.50
VAT: £13.96
Total: £83.74
Shaving Shack ile arasında 5,82 sterlin fark vardı ucuz olanı buydu. VAT geri ödenince 69,78 GBP oluyor. Diğer site nette 75,60 GBP de kaldı. Hayırlısı. Beklemedeyim. Gümrük sorunu çıkmaz inşallah.
Bu arada, bu yazıyı doğru yere yazmişimdir umarim.

Merkur Progress - sandan - 03/09/2013

Merkur Progress 510 (uzun) ve diger urunlerimi dun aldim. Yukaridaki mesajdaki siparislerimi iptal edip uzun olanini aldim.
Yuz temizleme jeli, sicak sulu havlu ile on hazirligimi iyice yapip Tobs avakado ile gayet yogun ve bol bir kopuk hazirladim biraz yogun oldu ama. Merkurle gelen jileti taktim ve 2 ile ilk 2,5 ile diger iki perdeyi kesiksiz ve guzelce tamamladim.
Bugun ayni jilet ve 3 ile T&H lavender ile yine 3 perde oldum. Oncelikle her iki kremde cok iyi ve yogun kopuk verdi. Kokulari cok iyi. Ancak tahristen kurtulamadim. Hediye gelen Personna jileti henuz denemedim ama tahrisin merkur jiletin adiligine vermek istiyorum. Makine ile gelen jileti ya bir kere yada hic kullanmamak gerekiyormus. Bir gun yuzumu dinlendirecegim. Progress cok iyi bir makina. Bu arada bir sorum olacak: ucgen ve cizgi tam hizada degil. Cizgi cok hafif sagda. Bu ayarlanabilen bir seymi ustadlar?

Merkur Progress - candova - 03/09/2013

(03/09/2013, Saat: 22:25)sandan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merkur Progress 510 (uzun) ve diger urunlerimi dun aldim. Yukaridaki mesajdaki siparislerimi iptal edip uzun olanini aldim.
Yuz temizleme jeli, sicak sulu havlu ile on hazirligimi iyice yapip Tobs avakado ile gayet yogun ve bol bir kopuk hazirladim biraz yogun oldu ama. Merkurle gelen jileti taktim ve 2 ile ilk 2,5 ile diger iki perdeyi kesiksiz ve guzelce tamamladim.
Bugun ayni jilet ve 3 ile T&H lavender ile yine 3 perde oldum. Oncelikle her iki kremde cok iyi ve yogun kopuk verdi. Kokulari cok iyi. Ancak tahristen kurtulamadim. Hediye gelen Personna jileti henuz denemedim ama tahrisin merkur jiletin adiligine vermek istiyorum. Makine ile gelen jileti ya bir kere yada hic kullanmamak gerekiyormus. Bir gun yuzumu dinlendirecegim. Progress cok iyi bir makina. Bu arada bir sorum olacak: ucgen ve cizgi tam hizada degil. Cizgi cok hafif sagda. Bu ayarlanabilen bir seymi ustadlar?

ayarlanabiliyor.internette videosu bile var ama ben yapamadım Dodgy

Merkur Progress - deka - 03/09/2013

Bendekinde şansıma, gerek bahse konu üçgen-çizgi ilişkisi, gerekse de ayarlamayı tam kapatınca nokta ile 1 in aynı hizada olması,yani sıfırlaması olması gerektiği gibi.

Merkur Progress - tugruldogan - 03/09/2013

(03/09/2013, Saat: 22:25)sandan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merkur Progress 510 (uzun) ve diger urunlerimi dun aldim. Yukaridaki mesajdaki siparislerimi iptal edip uzun olanini aldim.

bu cızgı falan olayları sızı sogutmasın hocam makınadan.hele kı tahrıs...hasa tovbe hasa....progress ve tahrıs....bahsını ettıgınız gıbı jıletten kaynaklıdır o.

Merkur Progress - himone - 22/09/2013

arkadaşlar, progressi en uygun alabileceğim yurt dışı sitesi hangisi?