Geleneksel Tıraş Forumları
Merkur Progress - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Merkur Progress (/showthread.php?tid=4552)

Merkur Progress - kizilat - 01/10/2013

En guzeli hergun yeni jilet tabiki feather gibi pahali ve saglam jiletler kullanilmiyorsa Smile

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Merkur Progress - himone - 01/10/2013

çok teşekkürler...

Merkur Progress - ufukefe - 15/10/2013

progresin kısa olanının boyu de89 ile kıyaslayınca nasıl arkadaşlar? elimde de89 var, bir de ayarlı alet almak istiyorum. ama uzun-kısa arasında karar veremedim. kullananların tavsiyelerini alabilir miyim?

Ynt: Merkur Progress - FloydianDM - 16/10/2013

(15/10/2013, Saat: 23:34)ufukefe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: progresin kısa olanının boyu de89 ile kıyaslayınca nasıl arkadaşlar? elimde de89 var, bir de ayarlı alet almak istiyorum. ama uzun-kısa arasında karar veremedim. kullananların tavsiyelerini alabilir miyim?

R89 ile karşılaştırabilirim, biraz daha kısa. Ben kullanışlı buluyorum, ellerim küçüktür.

Merkur Progress - tipsol - 19/10/2013

Arkadaşlar elinde Progress olupda kullanmayan öylece köşede tutan, satmayı yada takaslamayı düşünen olursa lütfen haber versin yoksa Connaught alıcam bir tane.

Merkur Progress - OldSchool - 29/10/2013

Eski tarihlerde kargo dahil 30€ e alınabiliyormuş şimdi ürünün kendi fiyatı 35€ yokmu kargo dahil 30 a buluna bilecek biryer ?

Merkur Progress - tipsol - 19/11/2013

Merkür Progress ile yaklaşık 2 haftadır düzenli tıraş olmaktayım buna rağmen halan tam bir düzen oturtmuş değilim. Evvela makinanın kalibrasyonunu henüz yapamadım yani herkesin ortak sorunu. Daha sonrasında alet bana ağır geldi elimde çokda kompakt ve rahat hareket ettirdiğimi söyleyemem.
Aletin tüm ayarları ile tıraş oldum en agresif ayarında dahi tam olarak temiz bir tıraş elde edemedim hatta en yüksek ayarda 2 kezde kendimi kesmeyi becerdim ki R41 ile sık tıraş olan biri olarak R41 ile bile kesik yada tahriş yaşamıyorum, progress ile tahrişde yaşadım.

Sonuç itibarı ile ben waoov olmadım ama sanırım benim adjustable aletler ile pek aram yok çünkü gillette slim ilede hiç mutlu değildim ama progress i slimden daha verimli bulduğumu söylemeliyim. Kendisine bir süre daha şans vereceğim anlaştık anlaştık olmadı markette alacak soluğu.

Merkur Progress - sertaç - 19/11/2013

(19/11/2013, Saat: 18:06)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merkür Progress ile yaklaşık 2 haftadır düzenli tıraş olmaktayım buna rağmen halan tam bir düzen oturtmuş değilim. Evvela makinanın kalibrasyonunu henüz yapamadım yani herkesin ortak sorunu. Daha sonrasında alet bana ağır geldi elimde çokda kompakt ve rahat hareket ettirdiğimi söyleyemem.
Aletin tüm ayarları ile tıraş oldum en agresif ayarında dahi tam olarak temiz bir tıraş elde edemedim hatta en yüksek ayarda 2 kezde kendimi kesmeyi becerdim ki R41 ile sık tıraş olan biri olarak R41 ile bile kesik yada tahriş yaşamıyorum, progress ile tahrişde yaşadım.

Sonuç itibarı ile ben waoov olmadım ama sanırım benim adjustable aletler ile pek aram yok çünkü gillette slim ilede hiç mutlu değildim ama progress i slimden daha verimli bulduğumu söylemeliyim. Kendisine bir süre daha şans vereceğim anlaştık anlaştık olmadı markette alacak soluğu.

progress e bende henuz ısınamadım heran sutlanabılır Smile

Merkur Progress - sertaç - 19/11/2013

(19/11/2013, Saat: 19:12)Lijun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Belki de 4.kez!... Big Grin

satamıyorum ustadım bendede bu sorun var Smile

Merkur Progress - ihtilaf - 19/11/2013

Progress satanlar buraya
Seveni çok olumsuz yönleri yazınca kızanlar kızıyor Smile
Progress agresif ayarlarda başarısız,sap ve ergonomi zayıf.
Merkur 34C tıraş,ergonomi,denge ve kullanım konforu olarak progress'in çok üstünde.
Progress işçilik ve kalite olarak daha önde Idea