Geleneksel Tıraş Forumları
Merkur Progress - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Merkur Progress (/showthread.php?tid=4552)

Merkur Progress - tipsol - 19/11/2013

R41 güzel, tek perdede işi bitiriyor fakat bazen günlük tıraş için fazla gelmekte. yani ben ej 89 rahatlığında ama ondan 1.5 tık agresif birşey isterim yani ej89 gibi gözüm kapalı tıraş olabileyim ve o rahatlıkla beraber agresiflikde artsın. R41 de yavaş ve dikkatli olmam gerekiyor ve çok fazla sakal beraberinde deri alıyor.

Merkur Progress - sertaç - 19/11/2013

(19/11/2013, Saat: 21:20)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R41 güzel, tek perdede işi bitiriyor fakat bazen günlük tıraş için fazla gelmekte. yani ben ej 89 rahatlığında ama ondan 1.5 tık agresif birşey isterim yani ej89 gibi gözüm kapalı tıraş olabileyim ve o rahatlıkla beraber agresiflikde artsın. R41 de yavaş ve dikkatli olmam gerekiyor ve çok fazla sakal beraberinde deri alıyor.

34c hd ve fatboy kullanıyorum bu aralar ustad gunluk tırasta tavsıye ederım

Merkur Progress - Format/s - 26/11/2013

Progress Uzun Sap siparişim bugün geldi ve personna ile ilk tıraşı oldum. Her aletin ilk acemiliği oluyor galiba. Bilenler ve kullananlardan şu ayar konusunda yardım istiyorum. Ayar kolu 2 tam tur dönüyor. 1den 5e kadar anladım. Ama 2.tur hangi kademeye tekabül eder bilemedim. 2.turu bitirim çeyrek çevirince başlık çıkıyor. Kullanım ayarı konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merkur Progress - candova - 26/11/2013

(26/11/2013, Saat: 22:20)Format/s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Progress Uzun Sap siparişim bugün geldi ve personna ile ilk tıraşı oldum. Her aletin ilk acemiliği oluyor galiba. Bilenler ve kullananlardan şu ayar konusunda yardım istiyorum. Ayar kolu 2 tam tur dönüyor. 1den 5e kadar anladım. Ama 2.tur hangi kademeye tekabül eder bilemedim. 2.turu bitirim çeyrek çevirince başlık çıkıyor. Kullanım ayarı konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

üstat bende 2 tane progress var.uzun sap modelinden.fakat her 2sinde de ayarları tam pozisyonunda durmuyor ve bu progressin genel karaktersizliği Smile
bu başlıkta nasıl düzeltileceği yazıyor fakat ben becerememiştim. Big Grin

Merkur Progress - Format/s - 26/11/2013

Paketi açıp ilk saptaki çentik ile rakamlara baktım onda bi problem yok ayarlı gelmiş benimki kalibrasyondan ziyade sizinkide 2 tam tur mu dönüyor ve bu 1den 10a kadar ayar kademesi olduğu anlamına mı geliyor?

Merkur Progress - linguist - 18/12/2013

Başlığı açtıktan iki yıl sonra progressi edindimSmile demek ki iki yılda çok yol katetmişim :d
Plastik kısım fena değilmiş aslında tam plastik de değil sonuç olarak güzel bile duruyor ve makinanın ayakta dengeli durmasını da sağlıyor.
Ayar kısmı futurunkiyle aynı ama daha güvenli futur bu kadar mild olamıyor ve ayar yaparken daha güvensiz.
Bu girişten sonra biraz da tıraşından bahsedeyim.
3-3,5 ayarı herhalde diğer aletlerdeki jilet açıklığına geliyor pek çok tıraşseverin beğeneceğini düşündüğüm ayarlar bunlar.
Ben denemek için bu rakamlara çıktım ama en sıkı halinde kullanmak daha çok hoşuma gidiyor yani mild ötesi diyebiliriz. En sıkı/düşük ayarda kendinizi herhalde isteseniz de kesemezsiniz gözü kapalı bile tıraş olursunuz. Ben bunu süper hızlı tıraş olmak adına avantajlı görüyorum jiletiniz de keskinse tıraşı kabul edilebilir düzeyde(benim için)
Bu ayarda hayatımda ilk kez boğaz bölgesini tersten alırken en ufak bir takılma ya da tahriş hissetmeden tıraş olabildim. Usturalar da dahil hiç bir aletle boğazı tersten alırken böyle bir komfor görmemiştim.
Bu aletle düz çapraz ters demeden sakallara dalabilirsiniz.

Merkur Progress - tugruldogan - 18/12/2013

Kisa surede gunluk trasda vaz gecilmeziniz olur progress hocam.keyifli traslar.

Merkur Progress - linguist - 18/12/2013

teşekkür ederim.
Dönüp dolaşıp yine ayarlılara geliyorum.Smile

Merkur Progress - crionics - 02/05/2014

Yeniden Progress mi alsam, yoksa hiç denemediğim slant mı acaba ?
42c den ve haftada bir R41 den memnun olmama rağmen, değişiklik arıyor bünyem Smile

Cvp: Merkur Progress - best - 15/05/2014

bu merkur progress i beşinci ayardan daha yüksekte deneyen oldu mu 5 den sonrada sanırım jilet aralığı açılıyo ve alet kafası gevşemiyo bir arkadaşımız yazmıştı ama iki tur dönüyor diye..Yabancı forumlarda da okudum + işaretinin konmasının sebebi 5 artı1 5 artı 2 .. anlamına geliyormuş yani alet toplamda 10 ayarlı oluyor.