Geleneksel Tıraş Forumları
Merkur Progress - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Merkur Progress (/showthread.php?tid=4552)

Ynt: RE: Cvp: Merkur Progress - Eskiuyebyr - 05/09/2014

(05/09/2014, Saat: 01:49)GartBnx Adlı Kullanıcıdan Alıntı: http://www.connaughtshaving.com/merkur570.html
burada kutulu versiyonu var, dört paund daha pahalı..
Sagol komsumSmile bu siteye bakmistim ama gözümden kacmis. Kargo da pahaliymis ama.10 paund. Indirim kodunu biliyor musunuz?

Merkur Progress - GartBnx - 05/09/2014

(05/09/2014, Saat: 01:52)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sagol komsumSmile bu siteye bakmistim ama gözümden kacmis. Kargo da pahaliymis ama.10 paund. Indirim kodunu biliyor musunuz?

Maleesef indirim konu yok sanırım. Yaşanan kayıplardan dolayı bir çok satıcı Türkiye'ye takipsiz gönderiyi kaldırdı. Posta fiyatları birden artmış oldu.

Cvp: Merkur Progress - ooppss - 05/09/2014

Bende epey aramıştım ama giftsandcare da stoğa girince haber ver i seçmiştim. Sanırım ara ara az sayıda stoğa girip hemen bitiyor. Mail geldi hemen aldım. Sonra tekrar bitti sitede. Stok sorunu sanırım merkur firmasının çalışma şeklinden kaynaklanıyor.

Ynt: RE: Cvp: Merkur Progress - Eskiuyebyr - 05/09/2014

(05/09/2014, Saat: 02:10)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende epey aramıştım ama giftsandcare da stoğa girince haber ver i seçmiştim. Sanırım ara ara az sayıda stoğa girip hemen bitiyor. Mail geldi hemen aldım. Sonra tekrar bitti sitede. Stok sorunu sanırım merkur firmasının çalışma şeklinden kaynaklanıyor.
Demek ki progress cok tutuluyor hocam. 1ay once shavingshack'ten almadigima pismanim simdi. Sizin yontemi uygulayim ben. En uygun site giftsandcare sanirim. Teşekkürler

Cvp: Merkur Progress - Eskiuyebyr - 15/09/2014

Progress stoklara 9 Eylül'de girdi.(Avrupa orijinli tıraş sitelerine) bugün 15 eylül ve pek çok sitede out of stock. Millet resmen progressleri yağmalamış. Bir tane shavingshack den sipariş verdim. Açıkçası alırken bitecek diye acele ettim. Long handle almadım. şimdi hayıflanıyorum. umarım normal progress uzunlugu kullanımda sıkıntı yaratmaz benim için.[/align]

Cvp: Merkur Progress - ooppss - 15/09/2014

(15/09/2014, Saat: 13:40)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Progress stoklara 9 Eylül'de girdi.(Avrupa orijinli tıraş sitelerine) bugün 15 eylül ve pek çok sitede out of stock. Millet resmen progressleri yağmalamış. Bir tane shavingshack den sipariş verdim. Açıkçası alırken bitecek diye acele ettim. Long handle almadım. şimdi hayıflanıyorum. umarım normal progress uzunlugu kullanımda sıkıntı yaratmaz benim için.[/align]
Hayırlı olsun nihayet sipariş verebilmişsiniz Smile
Ben kısa sap aletleri daha çok seviyorum. yüzde ince işçiliğe daha yatkın oluyorlar.
umarım uzun sap aramazsınız.

Cvp: Merkur Progress - Eskiuyebyr - 15/09/2014

(15/09/2014, Saat: 14:13)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı olsun nihayet sipariş verebilmişsiniz Smile
Ben kısa sap aletleri daha çok seviyorum. yüzde ince işçiliğe daha yatkın oluyorlar.
umarım uzun sap aramazsınız.
Sağol komşum Smile Yılan hikayesine dönmüştü. 2-3 ayda anca sipariş verebildim. Daha progress gelmeden baska alet bakınmaya basladım. Virüs girdi galiba. kendime cok güveniyordum ama sonum kötü galiba. Progress bir gelsin bakalım belki de içimdeki safety razor fırtınası diner. Smile

Cvp: Merkur Progress - ihtilaf - 28/09/2014

http://geltir.com/thread-135-page-23.html

RE: Merkur Progress - Eskiuyebyr - 16/10/2014

Son 5 tıraşımda kullandığım progress hakkındaki izlenimlerimi paylaşmak istiyorum. Belki başka arkadaşlar da benim faydalandigim gibi bu degerlendirmeden yararlanacak birseyler bulurlar.
Progress ilk kaliteli daha doğrusu üst seviye tıraş aletim. Soylemeliyim ki wilkinson classic ve rimei de kendi sınıfında kaliteli aletler ve başlangıç için mükemmeller. Ama progress in ağırlığı, kafa yapısı ve dengesiyle bir tutulamazlar tabi.
Progress seçme nedenim tek alet olsun, her durumda en iyi düzeyde tiras versin , ayarlanabilir olması sebebiyle yumusak veya atılgan bir tıraş elde edebilme istegimdi.
Progress bunu sağlayabilecek guzel ve kaliteli bir alet. Basit ayar mekanizması oldukça etkili. En ust ayarda bile rimei kullandigimdaki kadar bile tahris yaşamadım. Sanırım bu gzuel dizayn edilmiş kafa yapısından kaynaklanıyor.
Yalnız sapı beklediğimden oldukca kısa. Sanırım tecrubesizligimden ve fotograflarda uzun sap progress 510 modelinin sapinin fazla uzun olabileceği ve rahat bir tıraş sunamayabilecegi endişesiyle ve aceleyle kısa sap tercih etmem bir hataydı. Fotograflarda göründüğünden çok daha kısa sapi. Uzun ve buyuk ellerde ciddi bir sorun yaratabilir bence.
Dogru sap secimiyle progress gercekten harika bir günlük tıraş aleti ve tek tıraş aleti için ideal bir seçim bence.
Ilerleyen zamanlarda elimdeki 500'ü uzun sap 510 versiyonuyla değiştirmeyi düşünüyorum.
Beni yazi, yorum ve özel yazismalarimizla progress e yönlendiren ustatlara teşekkür ederim.

Cvp: Merkur Progress - martin - 20/10/2014

Lord'un tavsiyesine uyarak 1,5 ayarda Feather ile kullanıyorum ve gercekten süper konfor ve yakın tıraş elde ettim. G3 blue kadar var yani.