Geleneksel Tıraş Forumları
Merkur Progress - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Merkur Progress (/showthread.php?tid=4552)

RE: Merkur Progress - hknz - 06/01/2015

Progress hakkında da gerek işçilik gerekse işlevsellik bakımından eleştiriler çok

Cvp: Merkur Progress - ooppss - 06/01/2015

(06/01/2015, Saat: 11:27)hknz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elimde EJ DE89 Barley var, bir de GEM SE1912 aldım yolda gelecek. Fakat merak hala devam ediyor. Şimdi soruyorum Progress mi Slim Adjustable mi? İkisini de kullanan arkadaşlar karşılaştırma yapabilirse sevinirim.
slim forumda çok beğenenler var ama ben de progress diyorum.
slim de tam adını koyamadığım bir eksiklik var gibi bence.
Çok yumuşak alet, suratı kesmiyor ama progress gibi de akmıyor

Cvp: Merkur Progress - hknz - 06/01/2015

Bu konuda iki kez girişimde bulundum. Gönlüm Slim'den yana fakat Progressi de gündemime alacağım. Şu an ikisini de almayı düşünmüyorum. Biraz daha düşünmem lazım.

Cvp: Merkur Progress - Monarch - 06/01/2015

Bencede ikisinide hatta fatboyuda katıp üçündende edinin bu aletler tıraşa keyif katıyorlar.

Cvp: Merkur Progress - ckeskin - 06/01/2015

(06/01/2015, Saat: 17:19)Monarch Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bencede ikisinide hatta fatboyuda katıp üçündende edinin bu aletler tıraşa keyif katıyorlar.

Üzerine de leblebi Big Grin

Cvp: Merkur Progress - hknz - 06/01/2015

Keyif katıyor doğrudur da frenleyeceğim kendimi Big Grin

Cvp: Merkur Progress - mavi - 06/01/2015

(06/01/2015, Saat: 15:46)hknz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Progress hakkında da gerek işçilik gerekse işlevsellik bakımından eleştiriler çok

İşçilik konusu kişiye göre değişiyor. Sarı ayar düğmesini beğenmeyenler; hatta karton ambalaj kutusunu bile beğenmeyen, "daha albenili olabilirdi" diyenler var. Halbuki kutudaki albeniye ne gerek var? Tıraş aletini alınca karton ambalaj kutusunu çöpe atmıyor muyuz?

Ben tıraş aletinin performansına bakarım. Merkur Progress de gayet performanslı, ayarlı olma özelliğiyle her ihtiyaca cevap verebilecek, tek tıraş aleti olarak kullanılabilecek türden bir alet.

Ayrıca tıraş ihtiyacını karşılayan, amacı yerine getiren, performansından memnun kalınan bir tıraş aleti edindikten sonra eğer koleksiyonculuk yapılmayacaksa aynı ihtiyacı karşılayan, benzer sonucu veren birden fazla tıraş aleti almayı da pek gerekli görmüyorum.

Cvp: Merkur Progress - kethuda57 - 06/01/2015

(06/01/2015, Saat: 15:46)hknz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Progress hakkında da gerek işçilik gerekse işlevsellik bakımından eleştiriler çok

Ben kendi adıma buna katılmıyorum.
Bu foruma üye olduktan sonra 2 gün sonra diğer makineleri araştırmadan acele bir kararla kendime progress edindim. Forumda Ej 89 barley için yapılan yorumları okuyunca ( görsellik ve işçilik ) acaba acele mi ettim diye düşünmedim değil. Daha sonrasında yolum tekrar impaya düştüğümde ej 89 barleyi gördüm. Belki beklentim çok yüksek olmasından kaynaklı hayal kırıklığı yaşadım. Bence progress çok daha tok ve güzel görünüyor. Bence kesinlikle kaliteli bir alet.

İşlevsellik konusunda da kullanımı çok rahat... Jileti takma kolaylığı, elde duruşu, yerinde ağırlığı ve uzunluğu ( bende kısası var ) .

Gilettenin fatboyunu ve slimini görünce etkilenip bu foruma üye olmuştum. Harika görünüyorlar. Temizini uygun fiyata bulabilsem ben de almak isterim ama onun için biraz uğraşmak gerekiyor.

Cvp: Merkur Progress - firsttrue - 07/01/2015

Herkese merhaba,

Aşağıdaki siteden alışveriş yapan var mıdır? Progress' i buradan alsak sıkıntı olur mu acaba? Fiyat iyi gibi geldi..

http://www.traditionalshaving.co.uk/merkur/4132671-Merkur-Progress-Adjustable-Safety-Razor-Chrome-4045284011225.html

Cvp: Merkur Progress - Aleksey - 07/01/2015

Bir sıkıntı olmaz ancak, kargoyu da ekleyip, Türkiye fiyatıyla karşılaştırmanızı tavsiye ederim. Bazen çok yakın oluyor, maksimum 10-20 lira oynuyor. O zaman değmeyeceğini düşünüyorum iki hafta beklemeye, buradan alı[/code]yorum.