Geleneksel Tıraş Forumları
Merkur Progress - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Merkur Progress (/showthread.php?tid=4552)

Cvp: Merkur Progress - ooppss - 16/12/2015

kafanın diğer tarafının da resmini eklermisiniz?
sizin üçgende bir farklılık var. Bendeki şu şekilde
5nra5g.jpg

RE: Cvp: Merkur Progress - ynspektas - 17/12/2015

(16/12/2015, Saat: 22:41)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kafanın diğer tarafının da resmini eklermisiniz?
sizin üçgende bir farklılık var.

On taraf
e0ad227c4ac22a736572f6853a81aa60.jpg

Arka taraf

0f9ff0592cbae484ba3f5c13d0024238.jpg

Cvp: Merkur Progress - koolandgang - 17/12/2015

Sizin üçgen benimkinden de farklı.Nereden aldınız ?

RE: Cvp: Merkur Progress - ynspektas - 17/12/2015

(17/12/2015, Saat: 01:47)koolandgang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sizin üçgen benimkinden de farklı.Nereden aldınız ?
Forumdaki bir üyeden sıfır olarak aldım. 2 gun oldu elime geçeli.

Cvp: Merkur Progress - OnLyTNT - 17/12/2015

Daha fazla zorlamanızı tavsiye etmem. Fotoğraflardan görüğüm kadarıyla daha fazla sıkamazsınız, zorlarsanız alete zarar verebilirsiniz.

Tıraşında bir sorun yoksa, dert edilecek bir mevzu değil aslında.

Cvp: Merkur Progress - DelikanliTiras - 17/12/2015

Bendeki üçgen de sizinkinden farklı, farklı bir üretim serisi mi acaba? Knob tam sıkıldığında saptaki nokta işareti, knob daki + işareti ile aynı hizaya geliyor..

Cvp: Merkur Progress - candova - 17/12/2015

Yeni aldığım Progresste üçgen yukarıdaki gibi farklı, impa Mustafa Bey progressin üretim hattının yenilendiğini söylemişti. Bu sebepten diye düşünüyorum.

Ayrıca eski progressimle karşılaştırırsam kalite ve kesim farkı bulunmuyor. Her ikisi de efsane Big Grin

Ayar noktası için ise çok uğraşmamak lazım. Yeni aletlerde parçalar çok daha sıkı. Pense, kerpeten ve çekiç üçlüsünü kullanmayın Smile
Gerek olduğunu da düşünmüyorum.

Cvp: Merkur Progress - gravesgel - 26/12/2015

Benim progresste nihayet dün elime ulaştı, bugün denemeyi düşünüyorum. Permatik banyo ile tıraştan sonra bakalım nasıl olacak. Polsilver ile başlamayı düşünüyorum..

RE: Cvp: Merkur Progress - Eskiuyebyr - 26/12/2015

(26/12/2015, Saat: 10:54)gravesgel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim progresste nihayet dün elime ulaştı, bugün denemeyi düşünüyorum. Permatik banyo ile tıraştan sonra bakalım nasıl olacak. Polsilver ile başlamayı düşünüyorum..
İyi günlerde kullanın. Benim de Rimei ve WS' den sonra ilk aletim. Alıştığınızda harika tıraşlar verecektir.

Cvp: Merkur Progress - yakamoz - 31/01/2016

bende yeni merak salan biri olarak ej barley düşünüyordum (kendisi çok şık kendine has bir tarzı var zannımca ) ancak bir makineyle her şeyi yapabilme vaadi iceren tek bir tıraş makinesine sahip olmak istiyorum koleksiyon vb yapmak istemiyorum çünkü sonu gelmiyor progress almak daha mantıklı kafama takılan soru ise şu bu cihaz günlük tıraşta sürekli jilet tak çıkar uygulamalarında makinenin mekanızmasında herhangi bir balans bozulmaya mahal verebilir mi ?