Geleneksel Tıraş Forumları
Merkur Progress - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Merkur Progress (/showthread.php?tid=4552)

Merkur Progress - Kendineözgü - 10/04/2012

Merkur Progress kullandım bir kaç tıraşımda.En son ayarını 3'e getirip tıraş oldum.Bu ayarda agresifleşen bir alet.Ancak doğru teknik ve tıraş oncesı hazırlık ıyı olduğunda sinek kaydına ulaşabılıyorsunuz.
Sinek kaydı olmak ıstediğimde,2-3 perde olurum ve ıllakı tersten alırım ve boyun ve çene bolgesındede son rotuşlarla tıraşımı tamalarım.En son tıraşımda boyle oldu ve sonuç mukemmel.Biraz uğraştım ama alet oldukça basarılı.
DE89 ıle kıyaslarsam,yukarıdakı gıbı bununlada sınekkaydını yakalayabılıyorum.Merkur Progress'in artısı ayarlı ve bıraz daha ağar olması dıyebılirim.İşçilik kailtesi olarak DE89'dan aşağı kalır yanı yok,hatta ondan daha karizmatik diyebılırım.Sapındaki sarı ayar mekanızmasına fazla takılmayın.Makınanın dık durmasında faydasını gördüm.Standa gerek kalmıyor.
Kısacası alınıp,denenmesi gereken bir alet.

Merkur Progress - sifujack - 10/04/2012

yorum için teşekkür ederim. progressle 89 arasında kaldım diyebilirim. 89un çok yumuşak konforlu kesimle pürüssüz tahrişssiz sinekkaydı verdiği söyleniyor. progresslede aynı konforu tahrişssizliği yakalayabildinizmi?

Merkur Progress - Kendineözgü - 13/04/2012

(10/04/2012, Saat: 21:54)sifujack Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yorum için teşekkür ederim. progressle 89 arasında kaldım diyebilirim. 89un çok yumuşak konforlu kesimle pürüssüz tahrişssiz sinekkaydı verdiği söyleniyor. progresslede aynı konforu tahrişssizliği yakalayabildinizmi?

Teknik iyi ise De89 guzel seçim olur.Progress DE89 'dan daha ağır.
Numara arttıkça agresiflik artıyor doğal olarak.Progress kaliteli ve kullanışlı bır makına.Her ıkı makınadanda oldukça memnunum.

Merkur Progress - emiriko - 25/04/2012

Merhaba arkadaşlar bugün Karabulut Ticaret'e dayanamadım gittim her ne kadar internet sitelerinde 156 tl yazsa da gittim Smile Progress'i gösterdim ve fiyatını sordum. Kel bir arkadaş benle ilgilendi ve 135ten açtı kapıyı. 156 demediği için bir heves ettim ve son ne olur dedim 125e indi. Klasik hesap makinesini çıkarım bir takım tuşlara bastı derken 120ye en son düştü. Traditional Shaving.com da 58 dolara geliyordu o da 105 civarı bir fiyattaydı. Benimde kredi kartım olmadığından 15 liralık bir farkı gözümde büyütmeyip aldım. Alet güzel yarın ilk tıraşımı olacağım Futur'u bu kadar istedikten sonra orada bir daha baktım biraz gözüm korktu cüssesinden Smile (Set halinde satılan Futur'a baktım, tekil olarak 6. ayda geleceğini söylemişlerdi ilk gittiğimde) Neyse işte böyle almayı düşünen arkadaşlara haber vereyim dedim.

fotoraf1i.jpg
fotoraf2ip.jpg
fotoraf3h.jpg
fotoraf4i.jpg
fotoraf5j.jpg

Merkur Progress - onur98 - 25/04/2012

iyi günlerde kullan. progress sayısı artıyor Smile

Merkur Progress - emiriko - 25/04/2012

Teşekkürler inşallah memnun kalırım

Merkur Progress - linguist - 25/04/2012

fiyat gayet iyi. bekleme yok stres yok. ben slantı 24pounda aldım güya ama tamı tamına 93 lira tuttu.

Merkur Progress - BigHillMe - 25/04/2012

fiyatları sitelrindede böyle yazsınlar
bakın nasıl kapış kapış ürün satıyorlar...

kim oraya gidip pazarlık edip alabilecekki
birkaç kişi dışında

hayırlı olsun güzel alet Wink
çok güzel fiyat

Merkur Progress - ihtilaf - 25/04/2012

(25/04/2012, Saat: 20:49)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar bugün Karabulut Ticaret'e dayanamadım gittim her ne kadar internet sitelerinde 156 tl yazsa da gittim Smile Progress'i gösterdim ve fiyatını sordum. Kel bir arkadaş benle ilgilendi ve 135ten açtı kapıyı. 156 demediği için bir heves ettim ve son ne olur dedim 125e indi. Klasik hesap makinesini çıkarım bir takım tuşlara bastı derken 120ye en son düştü. Traditional Shaving.com da 58 dolara geliyordu o da 105 civarı bir fiyattaydı. Benimde kredi kartım olmadığından 15 liralık bir farkı gözümde büyütmeyip aldım. Alet güzel yarın ilk tıraşımı olacağım Futur'u bu kadar istedikten sonra orada bir daha baktım biraz gözüm korktu cüssesinden Smile (Set halinde satılan Futur'a baktım, tekil olarak 6. ayda geleceğini söylemişlerdi ilk gittiğimde) Neyse işte böyle almayı düşünen arkadaşlara haber vereyim dedim.

fotoraf1i.jpg
fotoraf2ip.jpg
fotoraf3h.jpg
fotoraf4i.jpg
fotoraf5j.jpg

hayırlı olsun

Merkur Progress - ErolBöğrek - 25/04/2012

dostum keyfli tıraşlar Smile
güzel cihaz, bekleme stress de yok .. ne güzel