Geleneksel Tıraş Forumları
Merkur Progress - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Merkur Progress (/showthread.php?tid=4552)

Cvp: Merkur Progress - pitbull - 31/01/2016

(31/01/2016, Saat: 22:31)yakamoz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bende yeni merak salan biri olarak ej barley düşünüyordum (kendisi çok şık kendine has bir tarzı var zannımca ) ancak bir makineyle her şeyi yapabilme vaadi iceren tek bir tıraş makinesine sahip olmak istiyorum koleksiyon vb yapmak istemiyorum çünkü sonu gelmiyor progress almak daha mantıklı kafama takılan soru ise şu bu cihaz günlük tıraşta sürekli jilet tak çıkar uygulamalarında makinenin mekanızmasında herhangi bir balans bozulmaya mahal verebilir mi ?

komşum 2011 yılından buyana kullanıyorum şu ana kadar bir sorun yaşamadım.günlük ve/veya gün aşırı tıraş oluyorum,progress favori aletlerimdendir,hemen hemen her jiletle efektif tıraş veriyor.

syg

Cvp: Merkur Progress - yakamoz - 31/01/2016

(31/01/2016, Saat: 22:40)pitbull Adlı Kullanıcıdan Alıntı: komşum 2011 yılından buyana kullanıyorum şu ana kadar bir sorun yaşamadım.günlük ve/veya gün aşırı tıraş oluyorum,progress favori aletlerimdendir,hemen hemen her jiletle efektif tıraş veriyor.

syg

çok teşekkür ederim üstadım 5 yıldan beri kullanıyorsunuz demek ben de böyle kullanacağım bir makine istiyorum başka bir makineniz daha var mı kullanıyor musunuz ?

(31/01/2016, Saat: 22:58)yakamoz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: çok teşekkür ederim üstadım 5 yıldan beri kullanıyorsunuz demek ben de böyle kullanacağım bir makine istiyorum başka bir makineniz daha var mı kullanıyor musunuz ?

progress,mühle R89,future,R41,Merkür 37C Slant var.Ancak günlük veya 2 günlük tıraş periyodunda en çok progress ve slant kullanıyorum,ikisi de jilet seçmiyor ve çok efektif aletler.Future ve R41 i ise bazen sakalı dinlendirmek adına 1 hafta tıraşa ara verdiğimde kullanıyorum.Her makinanın da keyfi farklı onu söyleyebilirim.
Progress'i , günlük veya 2 günlük tıraşda 1,5-2 ayarda kullanın (sevgili Lord üstadın tavsiyesidir) tadından yenmez Wink

syg

Merkur Progress - o2ooo - 31/01/2016

Acemi ve eli küçük birisi için PROGRESS "KISA SAP MI? UZUN SAP MI? " ... Seçimin acemilik veya el büyüklüğü ile ilgisi olmayadabilir bilmiyorum ama soruyu şöyle sorayım " kimler neden UZUN SAP PROGRESS, kimler neden KISA SAP PROGRESS tercih etmeli?

Sent from my iPhone using Tapatalk

(31/01/2016, Saat: 23:27)o2ooo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Acemi ve eli küçük birisi için PROGRESS "KISA SAP MI? UZUN SAP MI? " ... Seçimin acemilik veya el büyüklüğü ile ilgisi olmayadabilir bilmiyorum ama soruyu şöyle sorayım " kimler neden UZUN SAP PROGRESS, kimler neden KISA SAP PROGRESS tercih etmeli?

Komşum ben uzun sap kullanıyorum aldığım zaman kısa sap yoktu.Kısa sap makinalarda tıraşta manevra kabiliyeti daha fazla örneğin 37c slant, daha rahat kullanıyorum ellerim büyük olduğu halde. Ancak uzun sap progress e de alıştım ,kısa sap gibi hareket edebiliyorum,zaman içinde eliniz alışıyor.

syg

Cvp: Merkur Progress - Saltuk - 31/01/2016

Bu bence kişisel bir tercih.Ben kısa saplı aletleri rahat kullanamıyorum o yüzden progressde de uzun sap tercih ettim

bence alışkanlıkla alakalı benim tercihim uzun olmasından yana olacak kısa sanki çok küçük gibi sadece şahsi yorumum

(31/01/2016, Saat: 23:18)pitbull Adlı Kullanıcıdan Alıntı: progress,mühle R89,future,R41,Merkür 37C Slant var.Ancak günlük veya 2 günlük tıraş periyodunda en çok progress ve slant kullanıyorum,ikisi de jilet seçmiyor ve çok efektif aletler.Future ve R41 i ise bazen sakalı dinlendirmek adına 1 hafta tıraşa ara verdiğimde kullanıyorum.Her makinanın da keyfi farklı onu söyleyebilirim.
Progress'i , günlük veya 2 günlük tıraşda 1,5-2 ayarda kullanın (sevgili Lord üstadın tavsiyesidir) tadından yenmez Wink

syg

çok teşekkür ederim üstadım sizi  de meşgul ettim

Merkur Progress - o2ooo - 31/01/2016

Cevaplar için teşekkürler.

Cvp: Merkur Progress - Saltuk - 01/02/2016

Tabi sap uzadikca aletin agirligi dolayisiyla agresifligi ve denge merkezi degisebilir onu da gozden kacirmamak gerek