Geleneksel Tıraş Forumları
Merkur Progress - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Merkur Progress (/showthread.php?tid=4552)

Cvp: Merkur Progress - AKadir - 12/03/2016

İlk geldiğinde Benimkinde de vardı. Alt parçayı çekerek söktüm. Meydana çıkan parçada bir bilezik gibi olan ve ortası yarık parçayı parmaklarınızla sıkıştırararak (alet kullanmayın - sıkmazsanız o parça takmayı engelleyen parça) yeniden takın ve deneyin. Bende düzeldi.
Bazen paslanmayı engelleme amaçlı bu işlemi yapıp iç temizliği yapıyorum sorun yok.
Sizde devam ederse Bence keyfe keder bir şey.

(12/03/2016, Saat: 16:53)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @AKadir benim ki 5 te  duruyor o zaman bir yanlışlık var komşum. Ne yapabilirim acaba?
Sent from my iPhone using Tapatalk

Merkur Progress - rating - 12/03/2016

(12/03/2016, Saat: 17:03)AKadir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk geldiğinde Benimkinde de vardı. Alt parçayı çekerek söktüm. Meydana çıkan parçada bir bilezik gibi olan ve ortası yarık parçayı parmaklarınızla sıkıştırararak (alet kullanmayın - sıkmazsanız o parça takmayı engelleyen parça) yeniden takın ve deneyin. Bende düzeldi.
Bazen paslanmayı engelleme amaçlı bu işlemi yapıp iç temizliği yapıyorum sorun yok.
Sizde devam ederse Bence keyfe keder bir şey.

Denedim komşum ama bir değişiklik olmadı sanırım 5te kalacak üretim hatası diyelim madem. Bu durumda bende ki progressi 0.5 ayar daha az düşürerek kullanıcam. Yani sizde ki 2,5 bendekinde 2,0 a denk gelmiş olacak.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Aldığınız yerle bir görüşün olmazsa.
Keyfe keder bir şey ama rahatsız edecekse.
Sıfır makinada olmaması lazım.

(12/03/2016, Saat: 17:27)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Denedim komşum ama bir değişiklik olmadı sanırım 5te kalacak üretim hatası diyelim madem. Bu durumda bende ki progressi 0.5 ayar daha az düşürerek kullanıcam. Yani sizde ki 2,5 bendekinde 2,0 a denk gelmiş olacak.
iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

@rating
Bu şekilde "o" işaretine "+" yı denk getirmeniz mümkün.
Ama alet kullanırsanız makinayı toptan çöpe atma ihtimali %90.
Kullanmadığım bir uzun sap progress de denedim. Bozmadan kaynatıp ısıtarak çıkarabildim.
(Kısa Progress de yapılacak modifiye denemerinde kullanılan makinadır)
d3XXjQ.jpg

Cvp: Merkur Progress - izbe - 12/03/2016

(12/03/2016, Saat: 20:43)AKadir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: (Kısa Progress de yapılacak modifiye denemerinde kullanılan makinadır)

Nasil bir modifiye dusunuyorsunuz hocam?

@izbe Üstadım;
Tüm metal aksamı olabilirse matlaştırma, plastik kısmı 316L veya krom başarabilirsem.
Yaparım veya başaramazsam canımız sağ olur ve yeni bir progress alırım. Smile
(12/03/2016, Saat: 21:17)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nasil bir modifiye dusunuyorsunuz hocam?

Cvp: Merkur Progress - izbe - 12/03/2016

(12/03/2016, Saat: 21:32)AKadir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @izbe Üstadım;
Tüm metal aksamı olabilirse matlaştırma, plastik kısmı 316L veya krom başarabilirsem.
Yaparım veya başaramazsam canımız sağ olur ve yeni bir progress alırım. Smile

Mergress ile ilgilenmis ama fiyatini absurd bulmustum. Progress benimde favori aletlerimden. Acikcasi o plastik aksama ben de biseyler yapmak istiyorum. Merakla sizin paylasimlarinizi izliyor olacagim hocam. Saygilar.

Cvp: Merkur Progress - albatross - 12/03/2016

bende progressime bugün kavuştum almayı düşünen arkadaşlar için ilk izlenimlerimi yazayım.

son birbuçuk aydır de89 kullanıyorum karşılaştırmamı ona göre yapacağım. öncelikle elime aldığımda ilk dikkatimi çeken ağırlığı oldu de89 dan bariz şekilde daha ağır pirinç* malzeme kullanılmamış sanırıım. ikincisi de89 dan çok daha kısa bu kadar kısa olduğunu bilsem uzun progress bile alabilirdim aslında ama neyse. forumda sürekli kaplama kalitesinden bahsediliyor aslında dışarıdan baktığınızda ej den pek bir farkı yok gibi fakat iç kısımda bu özeni göremiyorsunuz şu ön cephesi kaplanıp diğer tarafları boyanan binalar gibi.ha bu görünümü etkilemiyor ama yinede iç kısımın işçiliğininde kaliteli olmasını isterdim.benim alettede ayar kısmı 5 te duruyor çoğunluktada bu şekilde.
bugün progress ve feather jileti ilk kez kullandım fakat daha önce forumda onlarca kez okumama rağmen heyecandan olsa gerek çentikleri aynı hizaya getirmeyi unutmuşum Smile ancak kafa yapısı bana biraz farklı geldi belli bir süre zaman geçirip alışmadan tıraşı konusunda yorum yapmam doğru olmaz sanırım.

-noktalama işaretlerine pek dikkat etmeden yazıyorum kusuruma bakmayın.
*ayrıca değerli üstatlar progresste hangi malzeme kullanılmış bileniniz var mı?

herkese hayırlı tıraşlar Smile))

Cvp: Merkur Progress - inter - 12/03/2016

Bende plastik kismi hosuna gidenlerdenim.nedense klasik bi görünüm veriyor

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

(12/03/2016, Saat: 22:06)albatross Adlı Kullanıcıdan Alıntı: *ayrıca değerli üstatlar progresste hangi malzeme kullanılmış bileniniz var mı?

@albatross
Pirinç denilen sarı malzeme üzerine nikel kaplama görünüyor.