Geleneksel Tıraş Forumları
Merkur Progress - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Merkur Progress (/showthread.php?tid=4552)

Cvp: Merkur Progress - Dr.Fahrenheit - 15/12/2016

(14/12/2016, Saat: 04:41)Tahir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel özetlemişsiniz @ Dr.Fahrenheit komşum sıhatler olsun

Teşekkür ederim komşum.

(14/12/2016, Saat: 10:05)chevalier Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Dr.Fahrenheit hocam cok guzel ozetlemissiniz. Ben de 2 yillik ikon 101 den sonra 2 hafta once progress kullanmaya basladim. Henuz dogru ayarlari ve jileti denemeye devam ediyorum. Ama kesinlikle ikon 101 e gore cok daha agresif.

Su an icin 1.5 - 3 araliginda geziniyorum. Personna Lab blue, merkurden sonra, yesil 7 o'clock la daha rahat tiras cikariyor benim icin.

Henuz agresifligine alisamadim, her tirasta birkac kesik atiyorum bir sekilde. Zamanla duzelecektir.

Komşum ben de ilk deneyimi bildiğim jilet ile yapayım dedim, sanırım sonrasında jilet denemeleri ile ayar denemeleri bir arada gelecek.

(14/12/2016, Saat: 17:01)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Adjustable aletlerin ilk ayarlarının agresif olma mantığını anlamıyorum. Gillette Slim bu anlamda harikulade bir alet. Öyle ki, aldığımdan beri sadece onu kullanıyorum. Yakında diğer aletleri satışa çıkaracağım Smile

Haklısınız komşum, ayarı 3 numaraya getirirken aklımda 1 numaranın 34C'ye benzer olduğu vardı ancak sanırım başlangıcı dahi biraz daha agresif. Fakat ağırlığı olsun, sonunda yaşattığı sinek kaydı hissiyatı olsun memnun kaldığımı söyleyebilirim.

Cvp: Merkur Progress - chevalier - 15/12/2016

5. ya da 6. deneme;

Tirasi aksam sakali islatarak yapmak yerine sabah dus sonrasina aldim
Dus oncesi tiras yagi kullandim ilk kez
Kapattigimda jiletin her iki taraftaki acikliklarinin farkli oldugunu farkettim, tek tarafla devam ettim gozume daha mild gelen.
1.5-2 yerine + dan baslayip 1 de noktaladim

Sinek kaydiya yakin, kesiksiz tiras oldu.

Cvp: Merkur Progress - msakalli - 15/12/2016

Ben de sadece denemek için en fazla 3 ayarına çıktığımı hatırlıyorum. Zaman zaman üst ayarlar ne için diye düşünürüm. Genelde 2 ve daha aşağı ayarları kullanıyorum. İki perde ve rötuş yeterli oluyor. Anlaşamadığım jiletlerle bile uygun ayarlarda güzel sonuçlar alıyorum. Kesinlikle tavsiye edebileceğim bir alet Progress Smile

Cvp: Merkur Progress - FurkanErdem - 15/12/2016

Ben de genellikle ilk perdeyi 5 ile, ikinci perdeyi 2 ile tamamlıyorum. Genelde R41 kullandığım için progressin 5. ayarı çok agresif değil benim için. Benim de severek kullandığım bir alet ama bir R41 değil Big Grin

Cvp: Merkur Progress - İsmetaltan - 15/12/2016

Sonında bir progres bir bluebeard revenge kendi kendime yeni yıl hediyesi aldım birazda bunlarla oynayalım... :-)

Cvp: Merkur Progress - dikdik_s - 15/12/2016

@İsmetaltan
Hayırlı olsun komsu, progress i begenmeniz dilegiyle.

Cvp: Merkur Progress - İsmetaltan - 15/12/2016

@dikdik_s hocam önce tasarruf olsun diye başladık m.3 almayım diye şimdi makine serileri gözüme kestirdiklerim tamam fırcalara dalacaz Vs Vs ve progres için cok sag ol hocam birazdan deneyip uyku modu bluebeard usturayı benim hatun istedi al sen ben tıraş ederim seni diye de hala derin şüphelerimle birlikte aldım uzunnn süre ses cıkmazsa benden bir iki gün sonra valla birer fatiha okuyun benim için saygılar tüm ahaliye forumdaşlara...

Cvp: Merkur Progress - dikdik_s - 16/12/2016

Baskasının yapması inan daha kolay oluyor, kendi kendine yapmaktan. "#YengemizeGuvenimizTam" hashtag i acıyorum.

Cvp: Merkur Progress - İsmetaltan - 16/12/2016

@dikdik_s abi meslegi güzellik merkezinde herbişeye el atmış DA daha önce otelde çalışırken sakal tıraşı ustura Vs de yapmış lakin tırsmak ta tabiat geregi lazım yinede işte o da varya...

Cvp: Merkur Progress - dikdik_s - 16/12/2016

Ohoo abi ustanın eline dusmusun hala acındırık yapma baba. Simdiden sıhhatler olsun diyelim baba.